St. Croix Triumph TRS90LM2 wędka na klenia i jazia

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

sliderSezon na białego drapieżnika powoli zaczyna się rozkręcać. W związku z tym wielu z nas poszukuje specjalnego wędziska dedykowanego łowieniu kleni i jazi. Firma St. Croix w swojej ofercie posiada wiele kijów o takim właśnie przeznaczeniu. Tym razem zajęliśmy się testem modelu Triumph TRS90LM2, należącym do najtańszych wędzisk St. Croix.

 

 


Charakterystyka ogólna

Wędki kleniowe cieszą się w naszym kraju niezwykłą popularnością. Producenci prześcigają się w budowaniu coraz to nowszych modeli, aby skusić potencjalnego klienta do zakupu właśnie ich wędziska. St. Croix w swojej ofercie od wielu lat posiada kije opisywane jako LM czy MLF, które zwykle charakteryzują się bardzo pożądanymi przez łowców kleni i jazi cechami. Dlatego właśnie tym razem opisujemy Triumph TRS90LM2 jako reprezentanta wędek kleniowych rodem z USA.

1-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

2-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

Jakość i wykonanie

Seria Triumph to bez wątpienia wędki charakteryzujące się dość klasycznym wykończeniem. Śmiało możemy powiedzieć, że design nie przypomina wędzisk sprowadzanych do naszego kraju z Chin. W każdym elemencie widoczny jest nacisk na funkcjonalność i prostotę. Ale po kolei. Tradycyjny uchwyt kołowrotka Fuji DPS został osadzony w wysokiej jakości korku portugalskim. Wędkę uzbrojono w przelotki Alu-Oxyd w czarnych ramkach. Te z kolei zostały mocowane za pomocą nici Gudebrod i lakieru Flex-Coat. Kije z serii Triumph zostały wyprodukowane w Meksyku i objęte są 5-letnia gwarancją.

3-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

4-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

8-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

7-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

12-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

13-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

9-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

10-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

Wędka jest wykonana starannie, bez jakichkolwiek niedociągnięć wpływających na walory użytkowe. Niestety, na jednej z przelotek - jak to często bywa w przypadku STC, doszukaliśmy się drobnej nadlewki. Oczywiście element ten nie wpływa na komfort łowienia, jest jednak dla pewnej grupy wędkarzy drobnym szkopułem, który niszczy ogólny obraz wykonania wędki.

6-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

11-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

Przeznaczenie

W amerykańskich katalogach wędki w klasie LM często precyzowane są dodatkowym opisem Drift-N-Float. Metoda ta polega na łowieniu mocnych i walecznych ryb w rzece za pomocą bardzo lekkich zestawów, często wyposażonych... w spławik! Metoda ta to klasyczne spinningowanie sztucznymi przynętami w postaci streamerów, małych gum, imitacji ikry. Całość przypomina nieco nasze rodzime łowienie na nimfę.
Wędki w tej grupie charakteryzują się pełnym parabolicznym ugięciem, ale jednocześnie są dość szybkie i finezyjne. Ich cechy zatem idealnie wpisują się w nasze klenie i jazie, na które polowali będziemy z wykorzystaniem cieniutkich żyłek, małych obrotówek i niewielkich woblerków.
W trakcie testów wykorzystywaliśmy zarówno żyłkę, jak i bardzo cieniutką plecionkę. Łowiliśmy twisterami na główkach od 2 do 5 gram, obrotówkami od rozmiaru 0 do 2, oraz smużakami i innymi woblerkami do 5 cm. Testy przeprowadziliśmy na środkowym odcinku Wisły oraz jej mazowieckich dopływach.

16-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

17-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

20-stcroix-triumph-TRS90LM2-001W akcji

Wędka TRS90LM2 to typowy kij o niemal pełnym ugięciu, z dużym zapasem mocy w dolnej części. Charakterystyka blanku przypomina nieco muchówki w klasie 7. Pod dużym obciążeniem dolnik ujawnia drzemiącą w nim moc. Blank jest też jednocześnie szybki i mięsisty, i pozwala na komfortowe rzucanie nawet najmniejszymi smużkami.
W początkowej fazie holu niewielkich ryb, wędka pracuje jedynie w części szczytowej -powiedzmy do 1/3 długości, pod większym obciążeniem schodzi w pełne ugięcie. Co ciekawe, właśnie dzięki dynamice oraz pełnemu ugięciu kija trudno nam było urwać żyłkę 0,14 mm,a dla wielu wędkarzy komfortem będzie łowienie już żyłkami 0,12 mm.

14-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

15-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

21-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

22-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

23-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

24-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

18-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

25-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

26-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

27-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

Cena

Wędkarze na polskim rynku przyzwyczaili się do tego, że wędki St. Croix kosztują sporo. Sytuacja w przypadku testowanego modelu Triumph TRS90LM2 wygląda zdecydowanie inaczej. Nowy kij kupimy za niecałe 600 zł. Cena ta jest porównywalna z wieloma wędkami dostępnymi na naszym rynku które zostały wyprodukowane w Chinach. Jesteśmy przekonani, że TRS90MLF2 będzie, choćby ze względu na swoją cenę i parametry użytkowe, stanowił spora konkurencję dla najpopularniejszych kijów kleniowych w Polsce.

19-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

Ogólne wrażenie

Stosunkowo niedrogi kij, który bezsprzecznie staje się mocną konkurencją dla wielu popularnych wędzisk dostępnych w Polsce. Bardzo ciekawa propozycja dla wędkarzy lubiących łowić „na lekko". Doskonałe narzędzie do łowienia kleni i jazi za pomocą niewielkich przynęt. Sprawdzi się też zapewne przy okoniach, boleniach czy pstrągach.

5-stcroix-triumph-TRS90LM2-001

Ocena końcowa / punktowanie:

  

Zalety                                          Wady                             

- akcja, dynamika
- przeznaczenie
- 5 lat gwarancji

- dbałość o szczegóły w wykończeniu

                                          

Wędka St. Croix Triumph TRS90LM2 została dostarzona przez sklep wędkarski Corona Fishing

 

 

w Wędki

Skomentuj

Biorą udział w konwersacji

Komentarze

 • Łukasz

  W tekście pojawiła się mała nieścisłość. Jest to recenzja TRS90LM2 a w końcowej części tekstu pojawia się zdanie "Jesteśmy przekonani, że TRS90MLF2 będzie, choćby ze względu na swoją cenę i parametry użytkowe, stanowił spora konkurencję dla najpopularniejszych kijów kleniowych w Polsce". Niby drobna różnica, ale nigdzie w katalogach nie widzialem Triumpha TRS90MLF2... A chciałbym zobaczyć ;)
  Przeczytałem również stwierdzenie "Sprawdzi się też zapewne przy okoniach, boleniach czy pstrągach" i w związku z tym mam pytanie do pracy TRS90LM2, jak się sprawowała przy przynętach o masie 8 -11 gram, np woblerach boleniowych? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  0
 • Drew

  Interpersonal intelligence is one of the most overlooked, underutilized skill sets. In school, once we form our careers or level-up our professional life we quite often think about technical skills spams://masterin.org/members/fabaze78/

  0
 • Pawel

  A co sądzicie o tym kijku przy łowieniu na główkę jigową Okonia? Pytam ponieważ szukam takiego uniwersału na którym mógłbym pogodzić Klenia, Jazia i właśnie Okonia . Od razu dodam że nie łowię na metodę bocznego troka . Byłby to dobry wybór ?

  0
 • Pawel

  A co sądzicie o tym kijku przy łowieniu na główkę jigową Okonia? Pytam ponieważ szukam takiego uniwersału na którym mógłbym pogodzić Klenia, Jazia i właśnie Okonia . Od razu dodam że nie łowię na metodę bocznego troka . Byłby to dobry wybór ?

  0
 • trout

  Umiesz czytać?Pisze jak byk ,,Kije z serii Triumph zostały wyprodukowane w Meksyku i objęte są 5-letnia gwarancją"

  0
 • Tomek

  Przepraszam, a gdzie jest produkowany Triumph? Bo na pewno nie w Stanach...

  0