Rapala Jointed 9 cm

tlo_non

Rapala Jointed 9 cmFińska Rapala ma w swojej ofercie woblery dwuczęściowe, insygnowane nazwą Jointed. Nie jest to może osławiona seria Jointed Shad Rap, jednakże jest niemniej kusząca dla spinningisty, a nadto producent zapewnia, że ich skuteczność jest wysoka.

Charakterystyka
Jointed określany jest mianem woblera, który sprawdza się w zimnej wodzie, w warunkach małej aktywności ryb. Jest przynętą dwuczęściową, przeznaczoną do połowów drapieżników w rzekach oraz wodach stojących.

Rapala Jointed 9 cm


Jakość wykonania
Testowany model ma długość 9 cm i masę 7 gram. Ubarwienie imituje okonia. Dostępne są różne warianty malowania. Jednym z nich jest ubarwienie imitujące małego szczupaka, a znając zapędy kanibalistyczne tego gatunku można stwierdzić, że kolorystyka jest jak najbardziej trafiona. Korpus woblera wykonany jest z dwuczęściowej balsy. Tylna część jest połączona przegubowo z przednim korpusem. Przynęta wyposażona jest w dwie superostre, kute kotwice VMC Black Nickiel nr 5.

Widoczne logo firmy RAPALA


Mocne, bardzo ostre, kute kotwice VMC Black Nickiel nr 5


Praca
Rapala Jointed ma szybką akcję, imitującą zranioną, przetrąconą rybkę. Takie zachowanie wywołuje w drapieżnikach amok i silnie prowokuje do brania. Wyważenie całej przynęty, określane mianem neutralnego, zapewnia poziome zatrzymywanie się woblera przy każdej przerwie w ściąganiu. Głębokość pracy to przedział od 1,5 do 2,1 m. Waga przynęty niestety nie pozwala posyłać ją na optymalne odległości, dlatego też wymagane jest stosowanie cienkich linek. Poprzez umiejętną grę wędziskiem, można wprawić przynętę w bardzo ciekawą, prowokującą akcję.

Cena
Jointed’a można zakupić w cenie do 25 do 32 zł za sztukę. Cena wydaje nam się trochę wygórowana nawet jak na produkty fińskiego producenta, gdyż Rapala w podobnej cenie ma inne, ciekawsze propozycje.

Podsumowanie
Dobry, dwuczęściowy wobler. Przeznaczony głównie na szczupaki, gdyż inne ryby drapieżne rzadko się nim interesują. Cena może trochę zniechęcać, ponieważ za niewiele większe pieniądze można się zaopatrzyć w dużo lepszego Jointed’a Shad Rapa.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
 – jakość / wykonanie  – 8
– cena – 5
– przeznaczenie – 5
– akcja – 7,5
– ogólne wrażenie – 6,5

Średnia ocena – 6

Zalety Wady
– praca,
– jakość wykonania,
– ciekawe ubarwienie,
– mocne kotwice,
– wobler dobry tylko na szczupaki,
– mała masa przynęty,
– wygórowana cena,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments