Relax Super Banjo

tlo_non

Relax Super BanjoChyba wszyscy spinningiści znają gumki Relaxa. Jestem jednak przekonany, że Super Banjo, to przynęty stosowane wyjątkowo sporadycznie. Warto zastanowić się dlaczego tak jest.

Charakterystyka ogólna
Wykonana na kształt niewielkiej rybki, gumka mieni się wieloma kolorami. Delikatny ogonek  podczas prowadzenia idealnie naśladuje drobną rybkę uciekającą przed wygłodniałym drapieżnikiem.

Jakość wykonania
Tak jak reszta Relaxowskich przynęt, Super Banjo trzyma bardzo wysoki poziom – zarówno jeśli chodzi o samo wykonanie, jak również sposób barwienia czy efekt końcowy, w postaci pracy gumki. Dobrej jakości guma, z dużą ilością brokatu, tworzy w efekcie doskonałej jakości przynętę.

Cena
Cena jednej gumy kształtuje się na poziomie od 1,8 zł do 2,4 zł. Nie jest to niska cena, porównując z produktami „no name” chińskiego pochodzenia, jednak jakość wykonania zdecydowanie wyróżnia Super Banjo na tle wschodniej konkurencji.

Przeznaczenie
Super Banjo to bardzo niestandardowa gumka. Można ocenić ją jako przynętę przeznaczoną do łowienia szczupaków, okoni czy sandaczy. Z powodzeniem można ją wykorzystać do główek o ciężarze od 3 do 15g. Powyżej tej wagi gumka traci ciekawą pracę i pozostaje  jedynie wachlujący ogonek. Super Banjo firmy Relax to przyzwoita guma do obławiania niewielkiej głębokości rzek i płytkich jezior. Najlepiej spisuje się z obciążeniem od 3 do 10 gram.

Akcja
Banjo pracują bardzo standardowo, jak klasyczny twister. Pozbawione są wychyleń, migotania czy lusterkowania. Przewagą Banjo nad twisterami jest kształt przypominający rybkę, bardzo realistyczne malowanie oraz guma z dużą ilością brokatu.

Ogólne wrażenie
Dobrej jakości przynęta. Świetnie wykonana i doskonale przemyślana, zwłaszcza jeśli chodzi o malowanie. Cena przynęty w zestawieniu z cechami jakie posiada, kształtuje się na dobrym poziomie. Sporym minusem jest bardzo standardowa praca gumki, pozbawiona cech dobrej przynęty gumowej.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie
– jakość / wykonanie – 10,
– cena – 7
– przeznaczenie – 8
– akcja – 5
– ogólne wrażenie – 7

Średnia ocena – 7,4

Zalety:
– dobre wykonanie,
– świetna kolorystyka.

Wady:
– mierna praca.

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments