Pudełko wędkarskie Meiho Versus VS 3020 NS

tlo_non

Okres zimowy to dobry czas, aby poczynić przygotowania do tego „właściwego” sezonu wędkarskiego. Nim nastanie wiosna, dobrze zaopatrzyć się w sprzęt oraz akcesoria, które będą nam potem przydatne nad wodą. W tym teście podpowiemy wam, czy warto zainwestować w pudełko wędkarskie Versus VS 3020 NS. Zapraszamy do lektury!


Charakterystyka ogólna

Omawiane pudełko to kolejna odsłona produktu z bogatej oferty japońskiego producenta. Model 3020 dostępny jest w dwóch opcjach kolorystycznych (czarny oraz przeźroczysty). Różnice pojawiają się również w rodzajach głębokości. My będziemy się przyglądać modelowi najpłytszemu, o końcowym oznaczeniu NS. Oferowane pudełko to rozwiązanie kierowane zarówno do osób łowiących z brzegu, jak i z łodzi.

Pudełko wędkarskie Meiho Versus VS 3020 NS

Jakość i wykonanie

Produkty firmy Meiho słyną ze swej trwałości. Jeżeli ktoś posiada owe produkty w swoich zbiorach to wie, że ich żywotność jest naprawdę spora. Głównym tworzywem, z którego jest wykonane pudełko to trwały i mocny materiał ABS. Nie wchodzi on w reakcje ze sztucznymi silikonowymi przynętami, co zdarzało się czasem w przypadku pudełek innych, równie mocno pozycjonowanych producentów. Solidność wykonania pudełka widoczna jest już przy pierwszych oględzinach. Mocowania zawiasów, choć plastikowe, sprawiają wrażenie solidnych. Na uwagę w przypadku testowanego modelu zasługuje długi, aczkolwiek poręczny i trwały zatrzask typu One Hand. Jednym ruchem otwieramy pudełko. Zatrzask jest poręczny i nie trzeba się z nim siłować, zarówno podczas otwierania jak i zamykania. Rozwiązanie dobre i konkretne, bo dodatkowo nie musimy walczyć z zatrzaskami po każdej stronie pudełka.

Versus VS 3020 NS 02

Versus VS 3020 NS 03

Versus VS 3020 NS 04

Versus VS 3020 NS 05

Wymiary pudełka to 25,5 cm x 19 cm x 2,8 cm. Model o oznaczeniu NS to najpłytsza wersja pudełka. Z założenia przeznaczone jest do przechowywania niewielkich przynęt jak obrotówki, małe woblery czy paprochy. Mowa oczywiście o wypełnieniu przegród w przypadku wędkarzy spinningistów, gdyż bezspornym jest, że pudełko będzie miało zastosowanie również przez osoby łowiące innymi metodami.
System mocowania ruchomych przegródek został ciekawie rozwiązany. Są wzmacniane i mocowane do korpusu pudełka opatentowanym systemem „Y”. Zakres ich ustawiania koło siebie jest niewielki i wynosi zaledwie 3,2 mm.

Versus VS 3020 NS 07

Versus VS 3020 NS 08

Versus VS 3020 NS 09

Versus VS 3020 NS 06

Versus VS 3020 NS 011

Cena

Omawiany produkt, czyli model Versus VS 3020 NS to wydatek w granicach 35 zł. Nie jest to cena wygórowana zważywszy na jakość wykonania. Z dostępnością również nie ma kłopotu. Versusa VS 3020 NS bez problemu zakupmy je zarówno w punktach stacjonarnych, jak i wędkarskich sklepach internetowych. Przypominamy o tym, że są dostępne opcje przeźroczysta oraz czarna, są również wersje ze zróżnicowaną głębokością.

Versus VS 3020 NS 023

Przeznaczenie

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pudełko sprawdzi się w przypadku osób łowiących zarówno z brzegu jak i łodzi. Wydaje się, że stworzone zostało z myślą o przechowywaniu głownie przynęt sztucznych, choć z uwagi na fakt, że przegródki można ustawiać koło siebie w niewielkich odległościach, może być stosowane również przez osoby preferujące inne metody łowienia.

Versus VS 3020 NS 010

W akcji

Pierwsze na co zwracamy uwagę, to gabaryty. Głębokość nie jest duża, choć już pozostałe rozmiary eliminują raczej pudełko w przypadku, gdy będziemy używali tylko i wyłącznie kamizelki wędkarskiej. Mówiąc wprost – nie zmieści się ono w większości przypadków nawet w największych komorach kamizelki. W plecaku lub na łodzi to inna sprawa. System otwierania One Hand to bardzo dobre rozwiązanie. Ów sposób zamykania wieka pudełka dobrze się sprawuje. Nic się nie otwierało nawet podczas naszych usilnych starań. Pudełkiem rzucaliśmy, obracaliśmy, silnie potrząsaliśmy. Nic się takiego nie wydarzyło.

Versus VS 3020 NS 012

Versus VS 3020 NS 013

Versus VS 3020 NS 014

Możliwość regulacji przegrodami to kolejne doskonałe posunięcie. Wiadomym jest, że takie rozwiązanie jest często stosowane, również u innych producentów, jednakże w tym wypadku ścianki regulacyjne pewnie tkwią na swoim miejscu i nic się nie porusza. Wielokrotnie mieliśmy do czynienia z sytuacjami, gdy ścianki regulacyjne „latały” tuż po otworzeniu po całym pudełku, po niedługim czasie użytkowania. Tutaj zostało to całkowicie wyeliminowane. Jeżeli nie wiemy co zrobić ze ściankami regulacyjnymi których nie wykorzystujemy, dobrze wpiąć je koło siebie gdzieś na skraju pudełka. Możliwość rozstawu co 3,2mm nie zabierze znacząco miejsca w pudełku, a z pewnością wyeliminuje nieplanowane zgubienie luźnych elementów.

Versus VS 3020 NS 015

Versus VS 3020 NS 016

Versus VS 3020 NS 017

Versus VS 3020 NS 018

Versus VS 3020 NS 019

Faktycznie głębokość pudełka (wersja NS) znacznie ogranicza przechowywanie większych przynęt. Dużych wabików można trochę do pudełka upchnąć, choć jego pojemność w tym wypadku jest mało zadowalająca. Ale do przechowywania przynęt małych, jak chociażby paprochy, obrotówki, itp. sprawdza się bardzo dobrze.

Wytrzymałość pudełka nie budzi naszych zastrzeżeń w żadnej kwestii. Całość jest bardzo sztywna, nie ma możliwości, że pudełko zniekształcimy. Wielokrotne upadki na twarde powierzchnie doprowadziły jedynie do powstania rys na powierzchni plastiku. Zawiasy ciężko wyłamać. Naprawdę trzeba sporej siły i raczej planowanego działania, żeby je uszkodzić. Co ważne, pod wpływem promieni słonecznych plastik nie wypacza się.

Versus VS 3020 NS 022

 

Versus VS 3020 NS 024

Versus VS 3020 NS 026

Ogólne wrażenie

Bardzo dobry, mocny i wytrzymały produkt w ofercie lidera w produkcji tego typu asortymentu – japońskiej firmy Meiho. Pudełko Versus VS 3020 NS to solidny produkt, który z pewnością dobrze posłuży nam przez wiele długich sezonów. Bez zastanowienia przyznajemy produktowi nagrody „Wybór redakcji” oraz „Super jakość”.

Versus VS 3020 NS 020

Versus VS 3020 NS 021

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,9,9,9.3,9.5,9.2″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:
– wytrzymałość,
– dostępność,
– możliwość regulacji przegródek,
– regulacja przegródek typu Y,
– system otwierania One Hand.

Wady:
– brak

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14