Scierra Chrome

tlo_non

Scierra ChromeWędkarstwo muchowe zyskuje coraz więcej fanów w naszych kraju. W sklepach wędkarskich wciąż pojawiają się nowe modele wędek, zarówno te tanie jak i bardzo drogie. Wędkarze podczas zakupu stają więc często przed trudnym wyborem. Tym razem prezentujemy recenzję wędki muchowej ze średniej półki cenowej.

Charakterystyka ogólna

Seria wędek muchowych Chrome to najwyższy poziom w ofercie firmy Scierra. Wędki zostały zaprojektowane dla najbardziej wymagających klientów. Producent położył zdecydowany nacisk na staranność wykonania oraz wykorzystanie wysokiej jakości komponentów przy budowie wędziska. Seria Chrome w ciekawy sposób wstrzeliwuje się w segment cenowy wędek dostępnych na polskim rynku. Pozycjonują się one między tanim sprzętem dla początkujących a wędkami, których cena przekracza 1200 zł. Sprawdźmy zatem jak to wszystko wygląda nad wodą.

scierra chrome1

Jakość i wykonanie

Estetycznie wykonane widoczne jest w każdym detalu kija. Producent na ten element zwrócił szczególna uwagę. Analizując jakość wykonania wędziska, śmiało możemy porównywać testowany model z kijami, których cena sięga 1000 zł. Wędki serii Chrome zostały stworzone z najlepszych komponentów. Przy budowie wędki wykorzystano lekkie, odporne na słoną wodę klasyczne przelotki, i przelotki wężowe Pacific Bay. Uchwyt kołowrotka to odporny na słoną wodę aluminiowy ALPS. Uzupełnieniem całości jest rękojeść z najwyższej klasy korka portugalskiego. Wędki zostały zbudowane na wysokiej jakości japońskich węglowych blankach klasy 46T. Całość zapakowana i dostarczona w wysokiej jakości tubie z aluminiowymi wzmocnieniami. Jednym słowem – należy się tu duży plus dla producenta.

scierra chrome3

scierra chrome5

scierra chrome9

scierra chrome6

scierra chrome7

scierra chrome11

Przeznaczenie

Testowany przez nas kij to bardzo uniwersalny #4. Śmiało możemy te wędkę stosować do połowu na niewielkie i średnie nimfy, do mokrej muszki oraz oczywiście do muchy suchej. Scierra Chrome o długości 9 stóp w klasie 4 będzie doskonałym kijem do łowienia w nizinnych rzekach oraz np. wzdręg w jeziorze. Oczywiście sprawdzi się też doskonale przy połowach ryb łososiowatych i lipieni w większości krajowych łowisk przy standardowych warunkach.
Do testów wykorzystaliśmy kołowrotek Scierra HDT+ oraz dwa pływające sznury – Scierra HMT v2 w klasie 4 oraz Angler’s Connection DT w klasie 5. W obu przypadkach wędka doskonale się ładowała i celnie podawała przynętę.

scierra chrome8

scierra chrome10

scierra chrome12

scierra chrome18

scierra chrome14


Cena

Testowany przez nas model Scierra Chrome 9 feet / WF4 osiąga w sklepach na polskim rynku zróżnicowane ceny. Kij możemy kupić już od 650 zł, ale znajdziemy też oferty za nawet 850 zł. Warto zatem nieco poszperać. Kij jest zdecydowanie warty swojej ceny, i zapewne stanie się sporą konkurencją dla wielu popularnych wędek w tej klasie cenowej.

scierra chrome4

Praca

Aby opisać w kilku słowach charakter pracy testowanego Chrome trzeba oprzeć się na dwóch pojęciach. Po pierwsze – szybkość. Widać tu dobrze, że wędka kierowana jest do klientów na rynku europejskim. Delikatne, lekkie uzbrojenie zestawione z dość ostrym i dynamicznym blankiem, daje w efekcie końcowym kij o stosunkowo szybkiej akcji z tendencją do dość łatwego wchodzenia w ugięcia aż po sam dolnik. Po drugie – „mięsistość” blanku oraz ładne układanie się podczas rzutu, no i oczywiście holu ryby. Połączenie szybkości z tzw. mięsem to najbardziej bodaj pożądana cecha dobrych wędek.

scierra chrome16


Ogólne wrażenie

Ciekawa propozycja dla wędkarzy poszukujących lekkiej, uniwersalnej wędki muchowej. Wybierając opisany przez nas model otrzymamy bardzo ładnie wykonaną, gustowną wędkę o dobrych parametrach użytkowych. Dla wielu wędkarzy stanie się ona zapewne flagowym modelem w ich arsenale sprzętowym.

scierra chrome17

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,7,8,9,8,8.2″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

ZALETY WADY
– wykonanie

– akcja

– brak

800×600

Wędka została wyprodukowana przez Amerykanów do lekkiego łowienia w morskiej wodzie. My postanowiliśmy nieco przemodelować jej zastosowanie, przystosowując ją nieco bardziej do naszych realiów. Kij, ze względu na specyficzny charakter blanku, jego ugięcie, dynamikę i moc, zastosowaliśmy do połowów sandaczy oraz okoni metoda jigową.

Do wędki wykorzystaliśmy kołowrotek DAM Quick 2000 oraz plecionkę 8lb Power Strike. Używaliśmy przynęt takich jak cykady, koguty i klasyczne gumy, o wadzę w przedziale od 7 do 20 gram. Kij wykorzystaliśmy podczas wielu naszych sandaczowych i okoniowych wypraw. Łowiliśmy nim stosując wiele technik spinningowych.

Głównym przeznaczeniem LIS70MLF było łowienie sandaczy na lekko oraz połów okoni z wykorzystaniem średnich przynęt, czyli główek ważących ok. 10/12gram. Największe jednak plusy LIS zdobył podczas leniwego szurania po dnie.

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14