St. Croix Legend Inshore LIS70MHF - morski kij na słodką wodę

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

St. Croix Legend Inshore LIS70MHFPomijane przez wielu wędkarzy, kije z opisem Inshore, kryją w sobie wielki potencjał - niewiarygodną morską moc, którą śmiało można zastosować do słodkowodnego wędkowania.


Charakterystyka ogólna
Jednoczęściowe wędziska, opisane jako Legend Inshore, charakteryzują się niewiarygodną wręcz szybkością i czułością. Wielka moc drzemiąca na całej długości wędziska, pozawala na wyholowanie nawet największych ryb, jakie możemy spotkać w polskich wodach.
St. Croix Legend Inshore
LIS70MHF 7' MH Fast 1 10 - 20 1/2 - 11/4
Materiał                                            SCIV
Długość                                             7'0"
Moc linki.                                   10-20lbs
Lure Wt.                              1/2-1 1/4 oz
Części                                                 1
Moc                                   Medium Hard
Akcja                                              Fast
Kraj pochodzenia                           USA
Cena                                           1 437.-

Jakość wykonania.
Aby zbudować super wytrzymałe wędzisko, przeznaczone do łowienia w najbardziej niekorzystnych warunkach, wymagane jest zastosowanie kosmicznych wręcz technologii. Najwyższej jakości przelotki REC Recoil - bardzo twarde i 4 krotnie lżejsze od przelotek ceramicznych - do tego technologia IPC (Integrated Poly Curve) oraz ART (Advanced Reinforcing Technology), powiększająca znacznie wytrzymałość blanku pozwalająca na nadepnięcie nogą i inne, znacznie wyższe od nominalnych, obciążenia. Oczywiście wędek nogą nie deptaliśmy, ale poddawaliśmy je nad wyraz mocnym obciążeniom. Jako przelotkę szczytową wykorzystano super twardą Fuji SIC z jasną ramką tytanową. Omotki przelotek zostały pokryte podwójną warstwą lakieru Flex Coat. Całość tworzy wysokiej jakości wizerunek.

Cena.
Za wędzisko z serii LIS trzeba zapłacić w Polsce od 1250 do 1500 zł. Nasz testowany model to wędka w cenie 1470zł. Jest to cena wysoka, jednak jeśli zestawimy ją z parametrami, całość wygląda bardzo atrakcyjnie.

Przeznaczenie.
Amerykański producent St.Croix produkuje serię Inshore specjalnie z przeznaczeniem morskim. Celowo zastosowano w niej bardzo ekskluzywne materiały o zwiększonej żywotności, aby nasz nowy nabytek spisywał się doskonale przez wiele lat. LIS70MHF można śmiało przeznaczyć do łowienia na lekkiego pilkera. Co prawda maksymalna masa przynęty opisana jest na 35g, ale zważywszy na  moc kija, śmiało możemy zastosować do niego przynęty nawet 60-80g. Jednak najbardziej korzystnym zastosowaniem dla LIS70MHF jest ciężki, sandaczowy spinning. Wędka świetnie przekazuje opad przynęty już od 7g. Agresywne prowadzenie gumy czy koguta, to wręcz idealne zastosowanie dla naszej testowanej wędki. Łowienie testowanym modelem na znacznych głębokościach, czy przy zastosowaniu nawet bardzo ciężkich przynęt, to wielka przyjemność. Szczególnie mocno przetestowaliśmy przelotki REC, które w obiegowej opinii często zyskiwały sobie wielu przeciwników. Czasem mówiono o nich, że nie nadają się na mróz, że mocno słychać na nich plecionkę. Zatem stwierdzamy że nic bardziej mylnego. Minusowa temperatura, mocne obciążenia, siłowe przeginanie przelotek, nie wpływa na ich stan oraz jakość łownia. Przelotki RecOil doskonale się nadają do łowienia nawet przy temperaturze znacznie poniżej zera.Akcja.
Jest to wędka o niewiarygodnie szybkiej akcji. Przy prowadzeniu przynęty gumowej z główką 25g, mamy pełen komfort przy opadzie i podbiciu. Tak samo sprawa wygląda przy zastosowaniu 10g główki, jak główki 45 gramowej. Wędka nieznacznie się poddaje przy podbiciu, pozostawiając ciągle potężną moc, przeznaczoną do zacięcia. Piekielnie mocny dolnik. Ogromna dynamika dająca wielką frajdę podczas holowania ryby. Wędka potrzebuje jednak ryby minimum kilogramowej, aby pokazać swą dynamikę i cechy blanku. Podczas holu wędka zaczyna pracować na połowie długości blanku. Przy energicznych zrywach ryby blank nieznacznie się poddaje. Wędka na spore sandacze łowione z dużej głębokości lub łowione na ciężkie przynęty.

Ogólne wrażenie.
Przepięknie wykonana wędka, świetne parametry użytkowe. Dość wysoka cena. Tak najłatwiej opisać Legend Inshore Spinning.

OCENA KOŃCOWA - punktowanie
- Jakość wykonania - 10,
- Cena - 8
- Przeznaczenie - 10
- Akcja - 10
- Ogólne wrażenie – 9

Średnia ocena – 9,4

Zalety:
- najwyższej jakości wykonanie,
- potężna moc,
- wyjątkowa czułość,
- dynamika.

Wady:
- cena na polskim rynku.

Wędkę St. Croix Legend Inshore dostarczył do testów sklep wędkarski Corona Fishing.

w Wędki

Skomentuj

Komentarze

  • Brak komentarzy