Spodnie Ropiks SR-15 Woodland Ripstop

tlo_non

Każdy z wędkarzy z pewnością doświadczył na własnej skórze, jak istotnym elementem jest odpowiedni ubiór. Nierzadko przecież warunki w których przychodzi nam przebywać nad wodą, lub też samo dotarcie na łowisko, potrafią sprawdzić to, co mamy na sobie. Tym razem w teście przyjrzymy się spodniom od polskiego producenta, jako oferty skierowanej również do wędkarzy. Zapraszamy na najnowszy test.

Charakterystyka ogólna

Polski producent wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wędkarzy, jak też myśliwych, miłośników outdooru itp., oferując produkt, który z założenia miałby służyć przez wiele sezonów. Co więcej, stworzone spodnie miały charakteryzować się nowoczesnym designem, funkcjonalnością oraz wysoką jakością. Producent jasno wskazał, że kierując się swoimi aspiracjami, chciał osiągnąć pełne zadowolenie przyszłego nabywcy. Czy to się udało?

01

02

Jakość i wykonanie

Tutaj nie mamy żadnych wątpliwości. Jakość wykonania produktu stoi na wysokim poziomie. Podobnie kwestia wygląda w przypadku materiałów, z jakich spodnie są wykonane. Tkanina o składzie 50% bawełna, 50% poliester. Do budowy wykorzystano nylonową kratkę (ripstop) wzmacniająca tkaninę. Całość wygląda bardzo solidnie i trwale. Spodnie wyposażone zostały w 6 kieszeni. Producent nie zapomniał również o kieszonce na nóż, umiejscowionej na jednej z nogawek (obok kieszeni). Szwy są mocne. Warto wspomnieć o wzmocnieniach na siedzeniu oraz kolanach. Tam też zauważymy ciekawe rozwiązanie. Otóż na kolanach producent umiejscowił kieszenie, w których można umieścić wkładki neoprenowe. Doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy na łowisku często klęczymy. W okresach zimniejszych, chronią kolana przed niską temperaturą. Wkładki niwelują nacisk podłoża na kolana. Podobne rozwiązanie zaobserwować można w spodniach przeznaczonych dla budowlańców.

03

04

05

06

Co jeszcze charakteryzuje spodnie? Na pewno potrójne szwy oraz ryglowanie wszystkich newralgicznych punktów – najbardziej narażonych na odprucie łączonych elementów. Kieszenie boczne i tylne posiadają zapięcie na rzep. Nadto wyposażone są w mocne parciane uchwyty ułatwiające otwieranie. Przy pasie umieszczone są dwie klamerki regulacyjne. Pozwalają na manipulację szerokością pasa do około 6 cm. Spodnie dostępne są w rozmiarach od S do XXL. Nadto producent wykonuje również zamówienia indywidualne.

07

08

09

010

011

012

013

Przeznaczenie

Ropiks wskazuje, spodnie przeznaczone są dla szerokiego grona odbiorców, w tym również dla wędkarzy. Obecnie dostępne są w kolorze Woodland oraz kamuflaż (wzór szwedzki). My preferujemy metodę spinningową, i dla nas jest to produkt bardzo trafny, również pod względem kolorystyki.

016

Cena

Testowane spodnie to wydatek w granicach od 129 zł – cena zależna jest od rozmiaru. Do tego można dokupić opcjonalnie wkładki neoprenowe za 20 zł. W łącznym zestawieniu, uwzględniając precyzję wykonania oraz jakość użytych do produkcji materiałów, cena wydaje się być zadowalająca.

015

W akcji

Spodnie użytkowane były intensywnie praktycznie od początku tegorocznego sezonu. Eksploatowane były w różnych warunkach pogodowych. Materiał, z których zostały wykonane, jest piekielnie wytrzymały. Naprawdę trzeba się postarać, żeby spodnie uszkodzić. Początkowo wydawało się, że materiał jest nader sztywny i przy pierwszym założeniu miało się dziwne poczucie, że spodnie mogą być niewygodne. To złudzenie szybko minęło. Spodnie osiągnęły swoją „elastyczność” po krótkim czasie użytkowania.
W okresie gdy temperatura jest bardzo wysoka, radzimy pozbyć się wkładek neoprenowych. Czuć wówczas dyskomfort. Spodnie są w tym miejscu sztywniejsze, wędkarz szybciej się poci.

014

017

018

019

020

021

Zwracamy uwagę na dosyć szerokie nogawki. To powoduje, że nie czujemy tak bardzo temperatury gdy na dworze jest gorąco, zaś w okresach jesienno-zimowych, śmiało możemy skorzystać z dodatkowego zabezpieczenia termicznego (kalesony, etc).
Kieszenie boczne mają spięcie na rzep tylko z jednej strony. W ten sposób nawet w przypadku gdy nie zapniemy kieszeni, nie pozbędziemy się niechcący jej zawartości. Co do pojemności kieszeni to powiemy tak – można w nich upchnąć kilka słusznej wielkości pudełek wędkarskich.
Szwy są bardzo mocne. Nie pojawiły się żadne odprucia. Tutaj widać doświadczenie producenta, gdyż wzmocnił te elementy, które w wielu sytuacjach w przypadku produktów innych marek często zawodziły. Barwa spodni i jej trwałość to również pozytywne zaskoczenie. Zaobserwowaliśmy, że niewielki deszcz lub poranna rosa, którą często strącamy z krzaków i traw przedzierając się nad wodę, nie prowadzą do przemoczenia materiału.

022

023

024

025

026

027

028

029

030

Ogólne wrażenie

Doskonały produkt. Testowane spodnie są wytrzymałe i pojemne. Wędkarz dobrze w nich wygląda. Jakość użytych do budowy materiałów świadczy tylko o profesjonalnym traktowaniu przyszłego nabywcy przez producenta. Tutaj nie ma półśrodków. Jako wędkarze od tego rodzaju produktu oczekiwaliśmy solidności, gdyż spodnie mają wytrzymać spokojnie kilka sezonów. W tym przypadku nie mamy żadnych wątpliwości, że tak będzie. Polecamy produkt, przyznając jednocześnie nagrody „Super jakość” oraz „Wybór redakcji”.

032

033

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,8,8,9,9,8.6″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

ZALETY WADY

– bardzo mocny materiał,
– wzmocnione szwy w newralgicznych miejscach,
– wygoda w użytkowaniu,
– pojemność kieszeni,
– możliwość niewielkiej regulacji szerokości pasa,
– możliwość zastosowania wkładek neoprenowych na kolanach,
– szeroka rozmiarówka

– brak

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14