Varivas Avani Sea Bass Premium PE

tlo_non

Jak ważnym elementem zestawu spinningowego jest plecionka, wie każdy wędkarz. Na rynku polskim dostępnych jest wiele dobrych plecionek. Można kupić te produkowane w USA, można tez znaleźć kilka ciekawych produktów oferowanych przez lokalnych dystrybutorów. Tym razem przedstawiona będzie  japońska linka, nie ciesząca się popularnością na naszym rynku. Varivas to plecionka o której tu i ówdzie można zasłyszeć ciekawe opinie… Tym razem specjalnie dla czytelników FT linka Varivas Sea Bass Premium.

 

 


Test nadesłany przez czytelnika FT

Charakterystyka ogólna

Varivas jest producentem w naszym kraju niemalże nieznanym. Mało który wędkarz słyszał o tej firmie lub używa jej produktów. Dzięki publikacji na łamach Fishing Test, czytelnicy po raz pierwszy w Polsce będą mogli zapoznać się z opinią jednego z wielu dostępnych w ofercie produktu.
Producent zapewnia, iż jego plecionka jest o połowę cieńsza od plecionek konkurencji, zachowując przy tym niezmienioną, wskazywaną moc. Dodatkowo producent odważnie deklaruje, iż jego produkt zostawia konkurencję daleko w tyle pod względem jakości produktu. Jak to wygląda w rzeczywistości czyli w testach nad wodą? Przekonamy się o tym niebawem. Niniejszy test przybliży również czytelnikom, czy plecionka Varivas warta jest swojej ceny…

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

Jakość i wykonanie

Linka zapakowana jest w przeźroczyste opakowanie z tworzywa sztucznego. Na opakowaniu widnieją napisy w języku japońskim. Nie ma jednak większych problemów z odczytaniem mocy linki (wskazaną w funtach). Również nie ma problemu z określeniem ilości linki nawiniętej na szpulę. Dodatkowo producent podał sugerowaną cenę w jenach, a zatem oożna sobie szybko przeliczyć jej realną wartość w złotówkach.

Linka na szpulę nawinięta jest równo. Ma to istotne znaczenie i wpływa na późniejszą jakość linki. Posiada interesujący jaskrawo – zielony kolor. Do testu wybrana została plecionka o mocy 23lb, na szpuli jest nawinięte 150m linki. Po wnikliwych obserwacjach można stwierdzić iż plecionka jest okrągła. Wszystkie te cechy napawają optymizmem. Czas wyruszyć nad wodę…

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

W akcji

Podczas nawijania linki na kołowrotek można już dojść do pierwszych wniisków. Dotyczy to pozostawiania farby i zbędnych włókien. Varivas w tym zakresie wypada bardzo dobrze. Samo nawinięcie nie sprawia żadnych problemów. Linka bardzo równo układa się na szpulce oraz bez problemu z niej schodzi. Będzie to wpływało na jakość i celność rzutów. Testowana plecionka jest piekielnie mocna. Jej wytrzymałość to ogromna cecha. Kwestia grubości…w porównaniu z tańszymi plecionkami o wytrzymałości 20lb, w rzeczywistości jest prawie o połowie cieńsza, a ma wytrzymałość 23lb mocy.
Dzięki charakterystycznej barwie, jest bardzo dobrze widoczna na tle wody. Ułatwia to obserwację delikatnych brań przez tych wędkarzy, którzy łowią w ten sposób. Co najbardziej zaskoczy użytownika to fakt, że jest niemalże niesłyszalna na przelotkach. Varivas nie chłonie również wody. Jest to ogromny plus na rzecz linki podczas polowania na sandacze w zimne miesiące. Podczas długotrwałego użytkowania, plecionka nie traci koloru, nie strzępi się ani nie traci na mocy.

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

Cena oraz dostępność

Cena plecionki oscyluje w granicach 200-250 zł, a więc niemało, gdyż mówimy o odcinku 150 m linki. Trudno podjąć odważną decyzję o zakupie linki za taką kwotę. Co do dostępności, tutaj napotkamy na kolejny problem, linka jest dostępna jak na razie tylko przez duży serwis aukcyjny lub firmy specjalizujące się w handlu sprzętem z Japonii. Ocenę tak sporego wydatku na badź co bądź linkę wędkarską, należy pozostawić do osobistego rozważenia.

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

Podsumowanie

Linka Varivas Arvani Sea Bass Premium o wyjątkowy produkt. To o czym zapewnia producent, ma odzwierciedlenie w rzeczywistym użytkowaniu. Linka świetnie spełnia swoje zadanie, jest miękka, mocna oraz nie chłonie wody. Koszt nabycia Varivasa może niestety odstraszać. Biorąc jednak pod uwagę mocne atuty Varivasa, klienci którzy pozwolą sobie na ekstrawagancję i zakupią linkę trzykrotnie droższą od produktów konkurencji, na pewno będą zadowoleni.

Varivas Arvani Sea Bass Premium PE

Test został przesłany przez czytelnika FT

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze