Balzer Siglon Premium na spinning

tlo_non

Balzer Siglon Premium na spinningNa sklepowych półkach znajdziemy całą masę rozmaitych linek i żyłek wędkarskich. Kiedy wybierzemy się na zakupy, chcąc spróbować czegoś nowego, nieznanego, wybór może okazać się nie taki łatwy, jak z początku sądziliśmy. Co kupić, co wybrać? Czy lepsza ta, czy może tamta? W nasze ręce trafiła nowa żyłka Siglon. Marka znana i ceniona, szczególnie przez wędkarzy z większym stażem. Zaczynamy ją zatem rwać, szarpać, zwijać i testować.

Charakterystyka ogólna
Na pierwszy rzut oka żyłka wygląda bardzo pospolicie. Skromne opakowanie, klasyczny, nieco niechlujny, nawój na szpulkę. Ot, zwykła żyłka do spinningu. Pierwszy bliższy kontakt z linką, odkrywa jednak jej ciekawe, nie od razu widoczne cechy, które wykorzystać możemy zwłaszcza przy spinningowaniu.

Jakość
Żyłka jest bezbarwna, bardzo wiotka i zarazem sztywna. Śmiało możemy powiedzieć o niej, że nie ma pamięci do kształtów. Po nawinięciu na szpulę kołowrotka, żyłka ułożyła się bardzo gładko, bez widocznych załamań i prześwitów. To bardzo ważna sprawa podczas pierwszego testu żyłki. Kilku godzinne łowienie zweryfikowało też jej wytrzymałość na przetarcia, splątania, no i oczywiście skręcanie. W tym aspekcie Siglon sprawuje się doskonale. Jest mocny, gładki i nieskręcony.

Cena
Siglon Premium kosztuje około 15 zł. Jest to w naszym odczuciu bardzo przyzwoita cena, jak na produkt tej jakości. Dla porównania żyłki o zbliżonych parametrach kosztują około 25zł. Oczywiście możemy znaleźć na rynku żyłkę znacznie tańszą. Więc cenę Siglona określamy jako dobrą.

Przeznaczenie
Siglon Premium określany jest jako linka spinningowa, więc musi cechować się znaczną odpornością na urazy mechaniczne oraz skręcanie. Dodatkowo żyłka spinningowa powinna być sztywna i oczywiście mocna. Podczas kilkugodzinnego łowienia błystkami obrotowymi i wahadłowymi, nie zwróciliśmy uwagi na to, by linka skręcała się i niszczyła. Siglon jest sztywny i bardzo mocny.

Ogólne wrażenie
Bardzo ciekawy produkt. Mocny, trwały i dający wędkarzowi komfort łowienia. Siglon ma przyzwoitą cenę, przez co można powiedzieć, że jest linką bardzo dobrą w swojej klasie.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie
– jakość / wykonanie, – 9
– cena – 8
– przeznaczenie 9
– ogólne wrażenie 8

Średnia ocen 8,5

 

 Zalety Wady
– atrakcyjna cena,
– moc i brak pamięci do kształtów,
– brak,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze