Jaxon ALASKA Premium

tlo_non

Jaxon ALASKA PremiumPrezentowana żyłka jest zaliczana do katalogu „uniwersalnych”. Według producenta, przeznaczona jest do wszystkich dziedzin łowienia, w związku z czym  została poddana testowi, aby stwierdzić, czy nadaje się do stosowania przez spinningistów.

Charakterystyka
Jaxon oferuje żyłkę w pudełku, w którym mieszczą się 2 szpule, na każdej jest nawinięte po 150 m żyłki. Łączna długość oferowanego produktu to 300 m. Taka ilość żyłki, nawet o średnicy 19 mm, jest w stanie zapełnić całkowicie głębokie szpule niektórych kołowrotków.

Jaxon Alaska Premium


Jakość
Jak zapewnia producent, cechą charakterystyczną Alaski Premium jest wyczuwalna od razu miękkość i brak tendencji do skręcania po zejściu z kołowrotka. Powierzchnia idealnie gładka. Kolor żyłki możemy określić na brązowy (z lekkim połyskiem). Brak tendencji do skręcania.
Żyłka dobrze daje się nawijać na szpulę, nie ma tendencji do tworzenia „jeży”. Problem jednak zaczyna się już nad wodą. Nawinięcie żyłki pod samą krawędź szpuli kończy się natychmiastowym problemem. Trzeba od razu pozbyć się jej kilkunastu metrów, żeby móc w spokoju zarzucić przynętę. Brak tendencji do skręcania to zbyt daleko idące zapewnienia. Żyłka skręca się (i to dosyć intensywnie). Kilkanaście rzutów obrotówką zaopatrzoną w dobrej jakości krętlik i efekt skręcenia murowany. Jej wytrzymałość (średnica 0,19 mm – 3,8 kg) jest uniwersalna.

Cena
Alaskę PREMIUM można kupić w komplecie (2 szpule) po cenie około 8 zł za opakowanie. Nie jest to cena wygórowana, biorąc pod uwagę to, że będziemy mieli za te pieniądze 300 m żyłki.

Przeznaczenie
Żyłka niby uniwersalna, nadająca się do stosowania do każdej metody wędkarstwa, jednakże nie nadająca się kompletnie do spinningu. Zbyt duża tendencja do skręcania eliminuje ją całkowicie z użytkowania przez spinningistów.

Widoczny kolor żyłki

Ogólne wrażenie
Opakowanie schludne, dwie szpule w komplecie, niska cena za całość. Ale to za mało. Żyłka nadaje się co najwyżej do zastosowania jako żyłka podkładowa.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie
– jakość – 4
– cena – 7
– przeznaczenie – 5
– ogólne wrażenie – 6

Średnia ocena – 5,3

Zalety Wady
– niska cena,
– w komplecie 2 szpule po 150 m,
– pamięć do kształtów,
– szybkie skręcanie,
– nie nadaje się do metody spinningowej,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze