Jaxon HEXAN CRT

tlo_non

Jaxon HEXAN CRTWyprodukowana w Niemczech żyłka, znajdująca się w ofercie firmy Jaxon, o pięknie brzmiącej nazwie HEXAN, to bez wątpienia ciężki kaliber. Żyłka którą testowaliśmy, na pewno nie służy do połowów kleni lub okoni.

Charakterystyka
Testowana żyłka ma średnicę 0,40 mm i z informacji jakie widnieją na opakowaniu – ma wytrzymałość 14,60 kg. Szpula mieści 300 metrów żyłki, w kolorze jasnym – przeźroczystym. Średnica testowanego Hexana świadczy o tym, że przeznaczony jest na grube okazy.

Jaxon Hexan CRT 300 m


Jakość i wykonanie
Żyłka wykonana jest wg najnowszych technologii  (na opakowaniu widnieje napis, że to szczytowe osiągnięcie współczesnej technologii). Nie wyróżnia się niczym szczególnym oprócz faktu, że jej średnica skłania raczej do przypuszczenia, że nie da się łowić ryb na taką sztywną linkę. Nawinięcie na szpulę kołowrotka nie było trudne, jednakże nie da się jej nawinąć na pierwszą lepszą szpulę. Musi być ona naprawdę pojemna. Nad wodą zaczynają się pierwsze problemy.

Cena
Hexan CRT można kupić za cenę około 8 zł za szpulę, na której jest nawinięte 300 m żyłki. Cena jest przystępna biorąc pod uwagę metraż jaki producent ma Nam do zaoferowania.

Przeznaczenie
Wytrzymałość żyłki to obraz tego, do czego jest przeznaczona – do łowienia bardzo dużych ryb. Nie można znaleźć innego zastosowania do tak grubej żyłki. Na przypon szczupakowy również się nie nadaje, gdyż ostre jak brzytwa zęby szczupaka z łatwością sobie z nią poradzą.

Ogólne wrażenie
Opakowanie z ładną kolorystyką, charakterystyczne standardowe ubarwienie żyłki. Zastosowanie żyłki o średnicy 0,40 mm nie nadaje się jednak do uprawiania „normalnego” wędkarstwa. Sztywność żyłki jest bardzo mocno widoczna, a czym niższa temperatura powietrza, tym sztywność jest bardziej zauważalna. Na spinning  nie nadaje się kompletnie, choć zapewne są wędkarze, którzy będą ją stosować. Aby zarzucić przynętę na odległość np. 20 m, musimy zastosować bardzo ciężkie przynęty. Inaczej będziemy rzucać sobie „pod nogi”. Może łowcy karpi będą z niej zadowoleni (przy uwzględnieniu faktu, że będą wywozić wabik łodzią na odpowiednią odległość). Żyłka ma bardzo dużą pamięć do kształtów. Lepiej zaopatrzyć się w plecionkę o połowę mniejszej średnicy i cieszyć się taką samą wytrzymałością.

OCENA: 3/10

Zalety Wady
– niska cena, – duża sztywność,
– utrudnione łowienie,
– pamięć do kształtów,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze