Sakana Hypnosis Spin 2,6 m

tlo_non

topWielu z nas poszukuje na rynku wędek, które będą zaskakiwać nie tylko swoimi walorami użytkowymi. Dla niektórych równie ważne jest staranne wykonanie, brak nadlewek lakieru, nowoczesny wygląd oraz zastosowanie najnowszych materiałów i technologii. W takiej sytuacji należy pomyśleć nad kupnem japońskiego produktu. W naszym kolejnym teście opiszemy wędzisko, którego rodowód wywodzi się właśnie z tego kraju, słynącego z doskonałej jakości towarów.

 

Charakterystyka ogólna

Testowanej wędce marki Sakana nadano nazwę Hypnosis Spin. Oczywiście pod tą nazwą kryje się cała seria wędek spinningowych do połowu wszelakich ryb drapieżnych. Producent projektując wspomnianą serię wędzisk zadbał dosłownie o najmniejszy szczegół. Każdy etap produkcji przechodzi wieloetapowy proces kontroli jakości. Wszystkie komponenty weryfikowane są pod względem gatunkowości. Rodzina wędek Hypnosis zawiera zarówno kije o mniejszej gramaturze wyrzutu, idealne do połowu okoni, oraz wędziska do cięższego łowienia sandaczy oraz szczupaków. Opisywana przez nas wędka (tak samo zresztą jak każdy model w serii) jest dwuskładowa, ma długość 2,60 m, a ciężar wyrzutowy producent opisał jako przedział od 4 do 22 g.

sakana-hypnosis-02

sakana-hypnosis-12

Jakość i wykonanie

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, Japończycy słyną z produkcji wędek dopracowanych pod każdym względem. Testowany kij niczym nie odbiega od tego trendu. Wędka wykonana została z wysokiej jakości węgla w technologii Hi-Carbon Molecular. Metoda ta, polegająca na kompresji włókien węglowych, zaowocowała produkcją smuklejszych blanków przy zachowaniu doskonałych właściwości rzutowych. Oprócz tego przy wytwarzaniu wędziska użyto twardego korka dobrej jakości. Blanki uzbrojono w antysplątaniowe, chromowane przelotki z wkładami ze stali nierdzewnej. Testy wykazały ich większą odporność na tarcie niż przelotek z tradycyjnym wkładem porcelanowym. Matowy blank w kolorze grafitowym, oraz nakrętka uchwytu kołowrotka zdobiona imitacją maty węglowej nadają wędce specjalnego charakteru.

sakana-hypnosis-03

sakana-hypnosis-05

sakana-hypnosis-06

sakana-hypnosis-07

sakana-hypnosis-08

sakana-hypnosis-09

sakana-hypnosis-10

sakana-hypnosis-11

Przeznaczenie

Biorąc pod uwagę parametry wędziska, najlepiej sprawdzi się ono podczas łowienia z brzegu. Łowiskiem może być jezioro lub rzeka. Wędka doskonale radzi sobie z przynętami różnej maści. Tak samo komfortowo możemy łowić woblerem, wahadłówką, obrotówką i gumą. Idealnie sprawdzi się do polowania na duże okonie, kleni i jazie, czy średniej wielkości szczupaki i sandacze.

sakana-hypnosis-13

sakana-hypnosis-14

sakana-hypnosis-15

sakana-hypnosis-17

W akcji

Podczas testów mieliśmy okazję łowić tym kijem na dwóch łowiskach, i na obu spisał się wzorowo. Pierwszym z nich było nieduże jezioro, o maksymalnej głębokości 5 m. Przynęty, którymi operowaliśmy podczas tej wyprawy to wahadłówki, gumy na główkach maksymalnie 10-gramowych i małe woblery. W trakcie łowienia okazało się, że wędzisko jest bardzo czułe. Każdy opad gumy oraz branie było dobrze wyczuwalne. Nawet bardzo delikatna praca woblera jest doskonale przekazywana na dłoń wędkarza.

sakana-hypnosis-16

sakana-hypnosis-18

sakana-hypnosis-01

sakana-hypnosis-19

sakana-hypnosis-20

sakana-hypnosis-22

Jeżeli chodzi o zasięg rzutu małymi przynętami, wędka mimo swojej dynamiki ładuje się w ¾ długości, i pozwala na dalekie wyrzuty nawet w takiej sytuacji. Pod rybą wędka wchodzi w pełną parabolę i bardzo dobrze amortyzowała nam odjazdy ryb. Podczas łowienia w dużej nizinnej rzece wędka okazała się idealna na klenie i jazie. Przynęty których używaliśmy to małe woblery i obrotówki rozmiaru 1. Z zasięgiem rzutu nie było problemu, tak samo jak z prowadzeniem przynęty pod prąd w silnym nurcie. Kij dzięki zapasowi mocy wspaniale radził sobie z holowaniem w takich warunkach.

sakana-hypnosis-23

sakana-hypnosis-24

sakana-hypnosis-25

sakana-hypnosis-26

sakana-hypnosis-27

sakana-hypnosis-28

sakana-hypnosis-29

sakana-hypnosis-30

sakana-hypnosis-31

Cena

Koszt zakupu testowanego modelu wynosi około 400 zł. Można powiedzieć, że jest to kij, którym wędkarz obsłuży się w każdych warunkach. Do tego dochodzi jakość wykonania i aspekty techniczne kija. Sumując wszystkie te elementy jesteśmy w stanie stwierdzić, że cena nie należy do wygórowanych.

sakana-hypnosis-21

Ogólne wrażenie

Wędzisko marki Sakana należy do grupy wędek uniwersalnych. W ten sposób otwiera wiele możliwości łowienia dla początkującego wędkarza. Dzięki swoim właściwościom pomoże takiej osobie w wielu sytuacjach nad wodą, nie zrażając jej do wędkarstwa. Według nas jest to idealna opcja, jeśli chodzi o zakup pierwszego wędziska.

sakana-hypnosis-33

Ocena końcowa / punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,8,9,9,9,8.8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady          
– akcja
– uniwersalność
– bardzo dobre wykonanie
– brak

 

 

Robinson PromocjaLipiec 2019
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze