Mikado Ultraviolet Method Feeder 330

tlo_non

Technika method feeder, choć dość młoda, zdobywa coraz więcej zwolenników. Za tą modą podążyła również firma Mikado, tworząc klasyczny model wędki, typowy pod tę metodę, podpinając ją pod legendarną serię wędek Ultraviolet. Przekonajmy się, jakie będą tego efekty i jak kij sprawdza się na łowisku.

Charakterystyka ogólna

Tym razem mamy szansę przetestować wędkę do połowu techniką method feeder na zimowym łowisku. Do ręki bierzemy kij Ultraviolet firmy Mikado. Już sam design przyciąga oko, a do tego zachęcają też parametry i pochlebne opinie o innych wędkach z tej legendarnej już serii. Testowana wędka to dwuskład, o łącznej długości 330 cm i ciężarze wyrzutu do 90 g. Jej długość transportowa wynosi 170 cm. W zestawie znajdziemy trzy szczytówki o różnych stopniach czułości. Wszystko zapakowane w poręczny pokrowiec.

mikado ultraviolet method feeder 01

Jakość i wykonanie

Opisując wędkę UV Method Feeder firmy Mikado, nie możemy nie zacząć od rzeczy, która pierwsza zwróciła naszą uwagę, a mianowicie atrakcyjnego designu. Przyznać musimy, że niesamowicie przyciąga wzrok. Jednak piękny wygląd to nie jedyna zaleta wędki, choć nie jest on kwestią przypadku. Tak jak wspominaliśmy na początku, firma Mikado już teraz zdecydowała się wdrożyć kij w swą serię legend, w której wędziska wzmacniane są specjalnym kewlarowym oplotem, stwarzającym niezwykłe efekty na blanku. Wędka sama w sobie posiada również bardzo dobre parametry i nie zawodzi na łowisku. Bardzo lekka i delikatna, o smukłym blanku, a zarazem z dużym zapasem mocy, wykonana z wysoko modułowego węgla, charakteryzuje się bardzo wysoką czułością i wytrzymałością. Uzbrojona została w dobrej klasy przelotki, które ułatwiają dalekie i precyzyjne rzuty, do tego solidnie trzymający uchwyt kołowrotka. Razem sprawia to, że możemy pewnie poczuć się na łowisku.

mikado ultraviolet method feeder 07

mikado ultraviolet method feeder 08

mikado ultraviolet method feeder 09

mikado ultraviolet method feeder 011

mikado ultraviolet method feeder 012

mikado ultraviolet method feeder 013

Rękojeść wędki wykończona jest dwoma rodzajami korka, co dodaje wędzisku dodatkowo klasyczny wygląd. Wszystkie wymienione cechy sprawiają, że biorąc w rękę wędkę UV Method Feeder, możemy spodziewać się wysokich parametrów w połączeniu ze świetnym designem, a co za tym idzie, możemy poczuć się pewni na łowisku i wyczekiwać rekordowych okazów.

mikado ultraviolet method feeder 03

mikado ultraviolet method feeder 04

mikado ultraviolet method feeder 06

Przeznaczenie

Wędka Ultraviolet Method Feeder firmy Mikado, to klasyczny kij stworzony do połowu techniką, o której producent informuje nas w samej nazwie. Idealny na wszelaką białą rybę, jak się okazuje we wszystkich warunkach atmosferycznych i o każdej porze roku.

mikado ultraviolet method feeder 014

 W akcji

Wędkę przetestowaliśmy w dość trudnych warunkach, bo w aurze zimowej, gdzie brania są słabe, a ryby bardzo chimeryczne. Nie mniej jednak mieliśmy kilka okazji, by sprawdzić parametry testowanego kija, który spisywał się bardzo dobrze. Dzięki smukłej sylwetce i wysokiej jakości przelotkom, rzuty są naprawdę dalekie i precyzyjne, bez wkładania wielkiej siły przez wędkarza. Dużym plusem jest również wysoka czułość wędziska, dzięki której można wyczuć nie tylko małe brania, ale nawet uderzenia w żyłkę przepływających ryb. Hol natomiast to sama przyjemność, okazałość ryby przenosi się nie tylko na blank, który wykrzywia się w piękną parabolę, ale również na rękojeść. Kij przez cały czas współpracuje z wędkarzem, bardzo dobrze wpasowuje się w dłoń.

mikado ultraviolet method feeder 015

mikado ultraviolet method feeder 016

mikado ultraviolet method feeder 017

mikado ultraviolet method feeder 018

mikado ultraviolet method feeder 019

mikado ultraviolet method feeder 020

mikado ultraviolet method feeder 021

mikado ultraviolet method feeder 022

Wędka jest bardzo smukła i wygląda na delikatną, jednak charakteryzuje ją duża wytrzymałość i wysoki zapas mocy. Nam łowienie na nią sprawiło wiele radości, również i zimą, dlatego spodziewamy się, że w pełnym sezonie też nas nie zawiedzie. Trzy wymienne szczytówki, wykonane z pełnego materiału, pozwalają dostosować łowienie do panujących warunków i poławianych ryb.

mikado ultraviolet method feeder 023

mikado ultraviolet method feeder 024

mikado ultraviolet method feeder 025

mikado ultraviolet method feeder 026

Cena

W tym punkcie znaleźliśmy kolejny pozytywny aspekt testowanej wędki, a mianowicie cena. Wydatek 200 zł, bo tyle trzeba za nią zapłacić, przy uwzględnieniu niezłych parametrów, to w naszej ocenie naprawdę niewygórowana cena. Z dostępnością wędki również nie ma problemów.

mikado ultraviolet method feeder 02

Ogólne wrażenie

Końcowa ocena wędki UV Method Feeder od firmy Mikado jest jak najbardziej pozytywna. Kij na łowisku zachowywał się bardzo poprawnie. Wysokie parametry w połączeniu z ciekawym designem i niewielką przecież ceną zakupu, dają nam obraz sprzętu o wysokich parametrach i tak go oceniamy. Z pewnością będzie to dobre rozwiązanie dla rozpoczynających swoją przygodę z drgającą szczytówką. Przy prawidłowej eksploatacji sprzęt będzie nam dobrze służył przez długi czas. Nam łowienie na tę wędkę sprawiło wiele frajdy. Doskonała czułość i efektowne wygięcia blanku przy holu to coś, co chyba wszystkim wędkarzom sprawia ogromną przyjemność. Za cenę zakupu przyznajemy nagrodę „Korzystny zakup” od redakcji.

mikado ultraviolet method feeder 010

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/8.5,9,8.5,9,8.5,8.7″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady          
-cena
-design
-płynna akcja wędki
-czułość
-wytrzymałość
– brak
Robinson PromocjaLipiec 2019
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze