Salmo Skinner SK10F RR 13 gram

tlo_non

Salmo Skinner SK10F RR 13 gramWoblery Salmo znają wszyscy wędkarze. Popularne w kraju Hornety, Minow to cenione przez wielu przynęty. Są jednak w ofercie polskiego producenta woblery, które nie zostały jeszcze przez wszystkich należycie sprawdzone. Przed nami Salmo Skinner. Model 10 cm, ważący 13gram, w naturalnej barwie płotki. Jak sprawdza się w boju? Jak sprawuje się nad i pod wodą? Specjalnie dla Was zrobiliśmy test.

Charakterystyka ogólna
Szczupakowy wobler o bardzo niekonwencjonalnym kształcie przyciąga oczy wielu wędkarzy. Trochę dziwaczny i płaski, z fikuśną płetwą grzbietową. Tego jeszcze nie było. Skinner, jak wszystkie produkty Salmo, jest świetnie pomalowany. Kiedy położymy go gdzieś na samym brzegu wody, wydaje się być niewielką, czatującą na zdobycz rybką.  Bardzo realistyczne wykonanie znacznie podnosi atrakcyjność przynęty.

Salmo Skinner SK10F RR 10 cm

Jakość wykonania
Doskonale wykonany i wzorowo pomalowany. Można powiedzieć, że jak każdy produkt Salmo, jest to wzór do naśladowania, jeśli chodzi o wizerunek przynęty. Doskonałej jakości kotwice i mocne kółka łącznikowe. Wszystko to tworzy perfekcyjnie wyglądający produkt. Jest jednak jedna sprawa, do której można się przyczepić. Bardzo gruba warstwa farby potrafi odpryskiwać w miejscach łączenia z drutem do mocowania agrafki. Można też wspomnieć o odpryskiwaniu lakieru wraz z farbą po licznych atakach szczupaków. Jednak jest to element, który czasem może się przydać. Paradoks! Jeśli bowiem będą pojawiały się ubytki spowodowane zębami szczupaków oznaczało to będzie, że wobler chętnie jest przez ryby chwytany. Tak czy inaczej jest to minus.

Charakterystyczna płetwa grzbietowa


Widoczna, odpryskująca powłoka lakiernicza przy oczku. Nierzadko spotykany objaw

Cena
Woblerek kosztuje od 21 do 26 zł. Możemy śmiało ocenić, że cena jest atrakcyjna i w pełni odpowiada jakości przynęty.

Mocne kotwice to silny atut przynęty

Przeznaczenie
Skinner jest zrobiony specjalnie na szczupaka. Doskonale zachowuje się podczas obławiania płytkich zatok. Rewelacyjny podczas prowadzenia nad podwodnymi łąkami. Jest to przynęta przeznaczona na wodę stojącą.

Akcja
Skinner to bardzo atrakcyjnie pracujący wobler. Mocne lusterkowanie i kolebanie na boki. Przy podszarpywaniu Skinner lekko odjeżdża na boki. Wydaję się to być bardzo interesujące zestawienie dla ciekawskiego szczupaka. Wadą jest słaba lotność testowanej 10-tki.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
– jakość / wykonanie – 8
– cena – 8
– przeznaczenie – 10
– akcja – 9
– ogólne wrażenie – 9

Średnio: 8,8

Zalety Wady
– bardzo dobre wykonanie,
– dobre wzornictwo i kolorystyka,
– świetnej jakości kółka łącznikowe i kotwice,
– słaba lotność,
– odpryskująca powłoka lakiernicza,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze