DAM Effzett Original nr 0

tlo_non

DAM Effzett Original nr 0Niemiecki D.A.M. posiada w swojej ofercie bogatą ofertę obrotówek. Jedną z oferowanych serii jest tzw. seria Effzett Original. Poddaliśmy testowi model obrotówki w rozmiarze „0”.

Charakterystyka
Testowany produkt to obrotówka ze skrzydełkiem typu aglia. Waga przynęty to 2 gramy. Z uwagi na swoją masę, trzeba stosować cienkie żyłki, aby posłać przynętę na odpowiednią odległość.

DAM EFFZETT Original.

Przeznaczenie
W zamyśle producenta – Effzett Original ma być przeznaczony do połowów takich drapieżników jak okoń, kleń, jaź, pstrąg.


Wykonanie i praca
Skrzydełko testowanej obrotówki pokryte jest dobrze trzymającą, samoprzylepną folią. Zastosowano typowo okoniowy wzór nadruku – poprzeczne czerwone paski. Nadruk wygląda tak, jakby skrzydełko było pokryte tylko samymi paskami, jednakże jest to tylko optyczne złudzenie. Naklejka jest dwubarwna, tzn. czerwone paski poprzecinane metalicznym akcentem.

Widoczne ubarwienie naklejki znajdującej się na skrzydełku obrotówki.

Z uwagi na wielkość przynęty, drut korpusu jest cienki, a przez to stosunkowo mocno podatny na odkształcenia. W korpusie nie zastosowano okrągłych koralików lecz metalowe stożki.

Skrzydełko pracuje poprawnie, choć bardzo anemicznie. Zdarza się, że na spokojnej wodzie gaśnie podczas wolnego prowadzenia. Nie gaśnie tylko wówczas, gdy obrotówka jest leniwie prowadzona, choćby w lekkim prądzie wstecznym.

Cena
Testowany produkt zakupiliśmy za cenę 4,30 zł. Na rynku cena waha się w przedziale od 4 do 6 zł za sztukę.

Podsumowanie
Obrotówka Effzett Original wykonana jest starannie. Generalnie charakteryzuje się powolną pracą, do tego często zdarza się, że skrzydełko potrafi całkowicie „przygasnąć” podczas prowadzenia. Cena za obrotówkę nie odstępuje od produktów oferowanych przez inne firmy i nie jest wygórowana.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
Ogólne wrażenie – 6
Jakość wykonania – 7
Przydatność – 7
Praca – 6,5
Cena – 8

Średnia ocena – 6,9

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments