Przynęta na szczupaka SG 3D Roach Swim’n’Jerk

tlo_non

Jesień puka do drzwi wędkarza coraz mocniej. Czas najwyższy przygotować się ostro na połowy szczupaka. Dzisiaj przedstawimy wam przynętę, która została stworzona konkretnie pod połów tych drapieżników. Zapraszamy na najnowszy test a w nim przynęta na szczupaka.

przynęta na szczupaka

Charakterystyka ogólna

Savage Gear może się poszczycić bardzo dobrą ofertą sztucznych przynęt. Firma nie wybiera półśrodków i oferuje wędkarzom produkty najwyższej jakości. Tym razem w nasze ręce wpadł ripper Roach Swim’n’Jerk. Przynęta na szczupaka o klasycznej budowie rybki, przeznaczona do jerkowania. Wabik dostępny jest w kilku wariantach wielkości i wielu opcjach kolorystycznych.

Jakość i wykonanie

Wykonanie Savage Gear 3D Roach Swim’n’Jerk nie pozostawia żadnych złudzeń. Jest to niezmiennie w przypadku przynęt od Savage Gear wyznacznik jakości. Producent, podobnie jak w przypadku innych swoich wabików, zadbał o najdrobniejsze szczegóły. Imitacja rybiej skóry, obrysy łuków skrzelowych, płetwa grzbietowa, a nawet skrupulatnie wykonana płetwa ogonowa. Producent zapewniając, że przynęty są wykonane na skanie prawdziwej ryby nikogo nie oszukał. Mówiąc wprost – nie jest to tylko opis marketingowy – tak jest w rzeczywistości. Tutaj przynęta na szczupaka odwzorowuje idealnie płoć, a więc ulubione danie szczupaków.
Roach Swim’n’Jerk ma korpus wykonany z 3 segmentów. Już w myślach wyobrażamy sobie przepiękną pracę przynęty w wodzie. Materiał użyty do produkcji przynęt jest mocny, mięsisty. W naszej ocenie jest bardzo wytrzymały.
Przynętę możemy nabyć w trzech wariantach wielkości, jak i w kilku wariantach kolorystycznych. Zbroi się je głównie za pomocą haków offsetowych, dozbrojek, podczepia się specjalne obciążenia powyżej przynęty, aby przypominała martwą rybkę. Można też gumy zbroić tradycyjnymi główkami jigowymi. Największa wersja rozmiarowa (12,5 cm) ma wagę 18 g.

Trzyczęściowa przynęta na szczupaka

Przeznaczenie

Przynęta przeznaczona jest do połowu głównie szczupaków. Nie pogardzi nią też sandacz czy boleń, okoń a nawet sum. Jest mocno uniwersalna, choć producent nakierunkuje jej przeznaczenie i mówi wprost, że jest to przynęta na szczupaka. Nie można się z tym nie zgodzić. Przynęta ma pracę iście szczupakową.

Cena

Savage Gear Roach Swim’n’Jerk można bez problemu nabyć w internetowych jak i stacjonarnych sklepach wędkarskich. Testowaną przynętę na szczupaka można zakupić w komplecie lub na sztuki. Cena jednostkowa za wersję w wielkości 10 cm to wydatek około 5 zł. Przykładowo komplet 4 sztuk w wielkości 12,5 cm to wydatek 28,50 zł. W naszym odczuciu przynęty warte są swojej ceny.

W AKCJI

Roach Swim’n’Jerk testowaliśmy głównie nad wodami Odry. Zbroiliśmy gumy w zróżnicowane wagowo główki jigowe. Łowiliśmy zarówno z ciężkim, jak i też z lżejszym obciążeniem. Nasze obserwacje potwierdziły jedno: przynęta na szczupaka Roach Swim’n’ Jerk doskonale pracuje uzbrojona w hak offsetowy. Tutaj cały potencjał wabika jest najlepiej dostrzegalny. Zwykłe ściąganie przynęty już ukazuje jej przepiękną pracę, a można sobie wyobrazić co się dzieje, jak zaczynamy operować dodatkowo wędziskiem. Przynęta ma pracę wężową, do tego potrafi odskakiwać na boki, wolno opadając. Umiejętne zbrojenie pozwala uzyskać efekt rannej rybki. Najgorzej przynęta radzi sobie ze zbrojeniem w tradycyjne główki jigowe. Tutaj potencjał przynęty jest mocno zachwiany. Nie osiągniemy takiej pracy, jakiej byśmy się spodziewali, choć jerkowanie też wyzwala w tym przypadku zbrojenia również ciekawą pracę. Radzimy jednak pozostać przy hakach offsetowych.
Dzięki kilku wariantom wielkości, przynęty możemy dostosować do warunków panujących nad wodą. Podobnie jest z opcjami kolorystycznymi. Wachlarz kolorów nie jest może zbyt imponujący, ale z pewnością wędkarz coś dla siebie z tego dobierze. Nam dobrze sprowadzały się kolory naturalne, zbliżone do barw ryb.

Pełen potencjał z hakiem offsetowym!

Przynęta ma pracę wężową, do tego potrafi odskakiwać na boki, wolno opadając. Umiejętne zbrojenie pozwala uzyskać efekt rannej rybki.

Podsumowanie

Doskonała oferta dla łowców szczupaków. Każdy łowca musi je sprawdzić. Przynęta na szczupaka pracuje rewelacyjnie, a przez to jest bardzo łowna. Gumę można nabyć za stosunkowo niewielkie pieniądze. Doskonałe wykonanie i jakość to bez wątpienia istotne zalety Roach Swim’n’Jerk. Polecamy.

Zalety

 • bardzo dobre wykonanie,
 • uniwersalne zastosowanie,
 • dostępność,
 • doskonała praca,
 • potencjał,
 • łowność.

Wady

BRAK

0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
 • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
 • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
 • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
 • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
 • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
 • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
 • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
 • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14