Żyłki wędkarskie Robinson professional oraz supercup

tlo_non

ŻYŁKI WĘDKARSKIE MISTRZÓW POLSKI 2019 – Robinson VDE-Professional oraz Supercup!

Drużyna Robinson VDE-Professional

VDE-ROBINSON TEAM został Drużynowym oraz Klubowym Mistrzem Polski 2019 w wędkarstwie spławikowym i nie będzie przesadą stwierdzenie, że za tymi sukcesami stoi m.in. znakomite przygotowanie sprzętowe.
Od lat wiadomo, że wśród wędkarzy wyczynowych w Polsce szczególną popularnością cieszą się dwie żyłki: żyłka ROBINSON SUPERCUP oraz żyłka VDE-PROFESSIONAL. Z tego też powodu warto je przybliżyć wędkarzom, którzy niewiele wspólnego mają z wyczynem.

VDE-ROBINSON PROFESSIONAL

żyłki wędkarskie VDE Professional

Niezwykłym osiągnięciem firmy Robinson jest stworzenie krystalicznej żyłki, która dzięki absorpcji promieni świetlnych pozostaje całkowicie niewidoczna w wodzie. Jest to szczególnie ważna cecha podczas łowienia zestawami spławikowymi, gdy żyłka pionowo przecina strukturę wody. Żyłki wędkarskie z serii Professional nie tracą przy tym innych cech, m.in.:
– są niezwykle miękkie;
– mają obniżoną rozciągliwość (15-17%);
– nie zachowują pamięci;
– mają podwyższoną wytrzymałość na węźle;

VDE Professional

ROBINSON SUPERCUP

Supercup

O tym, że w ofercie Robinsona jest to żyłka wędkarska zajmująca szczególne miejsce niech świadczy fakt, że to właśnie jej nazwę wykorzystano do zatytułowania cyklu jednych z najbardziej prestiżowych zawodów spławikowych w Polsce VDE-ROBINSON SUPERCUP. Żyłkę wędkarską wykonano w technologii potrójnej kompozycji a z zewnątrz pokryto dodatkowo warstwą ochronną z fluorocarbonu. Co interesujące owe włókna fluorocarbonowe wytwarzane są w Japonii. Najważniejsze cechy charakteryzujące żyłkę Supercup to:
– olbrzymia wytrzymałość na zrywanie;
– całkowita niewidoczność w wodzie;
– zachowanie stałej średnicy na całej długości;
– brak pamięci.

żyłki wędkarskie Supercup

Zdaniem producenta obie żyłki wędkarskie świetnie sprawdzą się do budowania pełnych i skróconych zestawów spławikowych, przy połowach batem lub tyczką, w metodzie odległościowej oraz jako żyłki na przypony. Zapewne dlatego też Robinson wprowadził dwie pojemności dostępnych szpul – 50 oraz 150 metrowe oraz przedział średnic od 0,071 mm do 0,405 mm.

Podziel się nowościami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze