Konger Shad Grub

tlo_non

Konger Shad GrubKolejna gumowa przynęta prezentowana przez Fishing Test. Tym razem zajmiemy się gumką dość popularną w pewnej grupie wędkarzy. Przed Wami ripperek z ogonkiem twistera, czyli Shad Grub firmy Konger.

Charakterystyka ogólna
Gumka przypomina nieco osławioną w całym kraju Sandrę firmy Delalande. Przynęty tego typu charakteryzują się specyficzną pracą, która skupia w sobie drobno pracujący ogonek oraz kołysanie korpusu. Najprościej można powiedzieć, że Kongerowski Shad Grub to ripper z wklejonym ogonkiem twistera. Sprawdźmy zatem jak sprawdza się w wodzie.

Konger Shad Grub
Konger Grub Shad w oryginalnym opakowaniu

Jakość i wykonanie
Testowana przez nas przynęta to najzwyklejsza gumka, która pozbawiona jest jakichś ekstrawaganckich malowań czy dodatków. Ot, dobrze wykonana przynęta gumowa. Na bokach korpusu widoczna  jest faktura przypominająca łuskę. Malowanie jest dość proste. W grupie kilku dostępnych kolorów, mamy możliwość wyboru przynęt z różnymi odcieniami grzbietów. Na tym fantazja się kończy. Na uwagę zasługuje jednak jedna z wersji gumki, która charakteryzuje się bardzo ciekawym zestawieniem dużych płatków półprzeźroczystego brokatu ze szklaną gumą. Całość wygląda naprawdę atrakcyjnie.
Guma z której wykonano przynęty jest mocna i nawet nieco sztywna, jednak sam ogonek miękki i ładnie pracujący.

Konger Shad Grub
Jedna z dostępnych opcji kolorystycznych

Konger Shad Grub
Widoczne szczegóły korpusu

Konger Shad Grub

Przeznaczenie
Najprościej można powiedzieć, że testowany model gumki, to przynęta o zastosowaniu uniwersalnym. Sprawdzi się na szczupakach, sandaczach czy okoniach. Dla wielu wędkarzy będzie też fajnym urozmaiceniem pudełka z przynętami boleniowymi.

Konger Shad Grub

Praca
Shad Grub nie posiada jakiejś wyszukanej akcji. Najprościej można rzec, że testowana gumka pracuje jak klasyczny twister. Różnica jest taka, że zbrojona na lekkiej główce, zaczyna lekko migotać na boki. Z tego choćby tytułu, sugerujemy właśnie takie zastosowanie.
Przy zamocowaniu gumy na ciężką, sandaczową główkę, przynęta znacznie traci na swojej pracy. W naszej opinii Shad Grub będzie najlepszy na jeziorowe łowienie w poszukiwaniu ryb z lekkim spinningiem. Gumka uzbrojona w główkę max 10 gram, wygląda naprawdę atrakcyjnie.

Konger Shad Grub

Cena
Dużą zaletą przynęty Konger Shad Grub jest cena. Jedna gumka kosztuje nieco poniżej 1,5 zł. To bardzo fajna sprawa dla wędkarzy łowiących w zaczepowych miejscach. Bez większego kłopotu możemy kupić całą paczkę przynęt i bez obawy o zbytnie nadwyrężenie wędkarskiego budżetu, posyłać przynętę w najbardziej zakrzaczone miejsca.

Konger Shad Grub

Ogólne wrażenie
Bardzo ciekawa gumowa przynęta o zastosowaniu raczej uniwersalnym. Dobrze wykonana, trwała i tania. Przynęta warta uwagi podczas kompletowania wędkarskiego pudełka.

Konger Shad Grub

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/7,9,7,7,7,7.4″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady
– wykonanie,
– atrakcyjna  cena,
– Mały wybór wersji kolorystycznych.
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze