Dorado INVADER 4 cm (sinking)

tlo_non

Dorado INVADER 4 cm (sinking)Seria Invader to woblery, które goszczą zapewne w pudełkach większości polskich spinningistów. Testowany model w wielkości 4 cm nie mógł umknąć Naszym oczom.

Charakterystyka
Dorado produkuje model Invader w wersjach pływających i tonących, w różnych wielkościach i wzornictwie. Testowi poddano model tonący, przeznaczony do połowów kleni, jazi i pstrągów.

Jakość wykonania
Wobler umieszczony jest w opakowaniu, na którym widnieje napis w języku angielskim, że każda przynęta firmy DORADO jest ręcznie wykonana i indywidualnie przetestowana, a zatem do klienta trafia już sprawdzony w wodzie produkt. Do tego znaleźć można oznaczenie dot. wielkości przynęty (w tym wypadku 4 cm), pływalności oraz wagi. Umieszczono również dane na temat głębokości pracy.


Wersja którą dysponujemy to imitacja płoci. Nadruk wykonany na przynęcie metodą tampodruku (bezpośredniego nadruku na korpus) nie jest najwyższej jakości choć spełnia swoje zadanie. Wzornictwo mogłoby być jednak lepsze. Invader wyposażony jest w 2 kotwice No 12, ich jakość jest jednak słaba. Stery są czysto wklejone, nie widać zbędnego nadmiaru kleju. Lakier położony jest równo, bez pęcherzyków lub zanieczyszczeń.

INVADER 4 cm tonący


Widoczna faktura nadruku


Długi ster z logo producenta

Praca
Wobler ma bardzo ciekawą pracę, pięknie lusterkuje, szybko osiąga dno. Idealnie nadaje się do prowadzenia pod prąd. Bardzo łatwo jest ustawić go w bystrym nurcie, nie wykłada się i nie zaczepia o dno, gdyż zastosowano w nim długi ster. Podczas prowadzenia stawia bardzo mały opór. Invader, podczas tradycyjnego spinningowania schodzi na głębokość około 1 m, przy trolingowaniu na niewiele więcej – 1,5 m. Woblerek daje się bez problemu posyłać na spore odległości.

Cena
Invader (4 cm – tonący)  mieści się w przedziale cenowym od 13 zł do 16 zł. Jest to cena przystępna.

Kotwice nie są jednak mocną stroną Invader’a

Ogólne wrażenie
Świetny wobler na klenie, jazie i pstrągi. Jego wielkość jest optymalna do połowów wymienionych gatunków ryb. Pięknie pracuje. Jego zakup z pewnością nie będzie uszczerbkiem finansowym.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
 – jakość / wykonanie  – 6,5
– cena – 8,5
– przeznaczenie – 9
– akcja – 9
– ogólne wrażenie – 8,5

Średnia ocena – 8,5

Zalety Wady
– lotność,
– bardzo ciekawa praca,
– przystępna cena,
– ciekawy kształt,
– słaba jakość wzornictwa,
– słabej jakości kotwice,

 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski
na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments