Rapala Husky Jerk 10cm

tlo_non

Rapala Husky Jerk 10cmWśród wielu woblerów o tradycyjnych cechach znajdziemy przynęty które posiadają parametry dla innych nieosiągalne. Husky jerk to przykład gdzie zastosowano dość nietypowe rozwiązania techniczne pozwalające na ciekawe zastosowania.

Charakterystyka
Rapala co chwile zaskakuje swoich klientów czymś nowym. Część przynęt jest mocno wykorzystywana przez wędkarzy inne znowu nie przypadają im do gustu. Husky to wobler wyglądający na pozór podobnie do kilku innych modeli Rapala. Przypomina klasycznego Oryginala trochę Long Cast. Wizerunek jest jednak w porównaniu z podobnymi coblerami nieco uboższy. Plastykowa konstrukcja nie pasuje do drewnianego i pokrywanego metalizującym materiałem Oryginala. Hasky jednak został zbudowany troszkę do innego celu niż inne modele Rapali.

Jakość wykonania
Generalnie nie ma elementów do których można się przyczepić i zarzucić niestaranność wykonania. Husky Jerk to wysokim poziom w każdym milimetrze woblera. Mocne kotwice i kółka lącznikowe, mocny stelaż. Niestety wadą jest słaba (lub jej brak) powłoka lakieru. Wobler, który będziemy stosowali przez kilka wypraw wędkarskich nieco zubożeje na wyglądzie przez ocieranie o podwodne przeszkody, inne przynęty w pudełku i co najważniejsze zęby szczupaków czy sandaczy.

Rapala Husky Jerk 10 cm


Cena
Husky to drogi wobler. Jego cena kształtuje się na poziomie od 25zł do nawet 36zł. Zróżnicowanie cenowe uzależnione jest przez promocje organizowane przez polskiego dystrybutora Rapala.

Przeznaczenie
Bardzo szerokie możliwości zastosowania woblera ze względu na jego bogatą kolorystykę oraz możliwość prowadzenia na różnej głębokości. Przynęta jest dość prosta w obsłudze. Przy manipulowaniu wysokością uniesienia szczytówki wędziska jesteśmy w stanie Wobler o klasycznym sterze sprowadzić nawet na 1,5 metra. Z drugiej strony łatwo można poprowadzić przynętę nawet tuż pod samym lustrem wody. Haski to idealne rozwiązanie do łowienia w jeziorach tuż nad podwodnymi łąkami. Przy podszarpywaniu mamy możliwość nadania mu bardzo ciekawej „jerkowej” akcji. Wobler też doskonale spisuje się podczas łowienia w rzece.

Bardzo dobre wykonanie charakteryzuje produkt Rapali

Akcja
Rapala zastosowała w swoim woblerze, co najmniej 2 różnego rodzaju akcje. Nazwijmy pierwszą, jaką dość podstawową generalnie małoatrakcyjną. Bardzo subtelne migotanie woblera wręcz czasami z niezauważalnie drobnym wychylaniem się na boki. Druga akcja to już gejzer energii bijący z woblera. Przy podszarpywaniu, energicznym pociągnięciu szczytówką Wobler odskakuj na boki, błyska czasami wręcz zawraca.

Ogólne wrażenie
Podsumowując produkt renomowanej firmy możemy śmiało dość wysoko ocenić zarówno jego wykonanie, uniwersalność przeznaczenia jak i akcję, jaką możemy wydobyć z przynęty. Jeśli jednak nałożymy na to cenę, jaką należy zapłacić za wobler masowo produkowany bardzo pozytywna ocena cech produktu znacznie spada. Największą wadą Hasky Jerk jest znikoma lotność przynęty. Nawet przy swojej znacznej wadze (przy 10 cm długości – 10g) Wobler Doś mizernie wypada podczas testów rzutowych.

OCENA OGÓLNA – punktowanie:
jakość wykonania – 9
– cena – 5
– akcja – 8
– ogólne wrażenie – 8

Średnio: 7,5

Zalety Wady
poprawne wykonanie,
– uniwersalność zastosowania,
– ciekawa akcja,
wysoka cena,
– kolorystyka niedostosowana do polskich warunków,
– słaba lotność,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments