Dorado Drunk 7cm (sinking)

tlo_non

Dorado Drunk 7cm (sinking)Powracamy do dynamicznie rozwijającego się segmentu rynku wędkarskiego – sztucznych przynęt określanych jako jerkbait’y. Tym razem przyjrzymy się Drunkowi, woblerowi bezsterowemu, który znajduje się w ofercie firmy Dorado.

Charakterystyka ogólna
Wędkarze jeszcze kilka lat temu podchodzili do jerk’ów ze sporym dystansem. Obecnie są to przynęty powszechnie stosowane, bez których spinningiści niejednokrotnie nie wyobrażają sobie wyprawy nad wodę. Wielu producentów postanowiło wypełnić rynek swoimi jerkami. Dorado-Triada to rodzimy producent, który posiada w swojej ofercie Drunk’a, wabik wzorowany na salmowskim Sliderze. Testowany model to wersja tonąca (sinking).
Dorado Drunk
Dorado Drunk 7 cm


Jakość wykonania
Drunk ukryty jest w opakowaniu, na którym znajdują się wszelkie niezbędne informacje, które interesują kupującego. Określona jest pływalność, wielkość (7 cm) oraz masa (25 g). Nadto podana jest informacja o głębokości pracy (w przypadku spinningowania – 1,5 m,  trollingowania – 3,0 m). W ofercie znajdują się modele w wersji pływającej (20g) oraz w wielkości 10 cm (pływające i tonące). My jednak przyjrzymy się dokładnie wersji tonącej o wielkości 7 cm.
Dorado Drunk prezentuje się okazale. Tampodruk (bezpośrednie nanoszenie barw na materiał) wiernie imituje rybę i Dorado również w ten sposób przyozdabia swoje wabiki. Wygląda to całkiem przyzwoicie. Barwy i sam nadruk imitują pospolite ryby występujące w naszych wodach, są również dostępne ostre wariacje kolorystyczne. W ofercie znajduje się wiele opcji kolorystycznych. Brak niedociągnięć w powłoce lakierniczej (oczka mocujące kotwice oraz linkę są wolne od lakieru, nie ma niepotrzebnych nadlewek).
Porównanie Drunk’a do Slidera jest jak najbardziej trafne, gdyż obie przynęty na pierwszy rzut oka są do siebie bardzo podobne. Po bliższych oględzinach widać jednak różnice w budowie, to zaś wpływa na trochę odmienną pracę przynęt. Drunk jest szeroki przy głowie i zwęża się w kierunku ogona. Sprawia wrażenie jakby 2/3 ogólnej masy znajdowało się z przodu przynęty. Grzbiet jest bardziej płaski w porównaniu do Slider’a.
Wabik wyposażony jest w dwie solidne, dobrze naostrzone kotwcie.  Wielkość kotwic jest optymalna do wielkości przynęty. Kółka łącznikowe również są dobrej jakości. Przynęta wykonana jest starannie i nie można doszukać się niedociągnięć.
Dorado Drunk
Na każdym jerku znajduje sie widoczne logo producenta


Duże, widoczne oczy

Dorado Drunk

Dorado Drunk
Kolorystyka wiernie imitująca rybę


Mocne kotwice oraz wytrzymałe kółka łącznikowe

Dorado Drunk


Cena
My zakupiliśmy kilkanaście Drunk’ów za 19 zł za sztukę, choć na rynku dostępne są już za cenę od 16 zł. Biorąc pod uwagę ceny innych podobnych przynęt – cena jest bardzo atrakcyjna.
Dorado Drunk
Praca
Cały czas mamy w świadomości porównanie Drunk’a do Slider’a. Spodziewaliśmy się prawie takiej samej pracy lecz podobieństw jest tylko kilka. Drunk w przeciwieństwie do Slider’a nie wymaga tak aktywnego operowania wędziskiem aby wprowadzić przynętę w interesującą pracę. Pracuje bardzo dobrze podczas zwykłego, jednostajnego prowadzenia. Przyspieszenie zwijania linki wprawia przynętę w ciekawą pracę. Podobny efekt jest też przy prowadzeniu Slidera, jednakże tam, aby wydobyć podobną pracę – aktywność wędkarza musi być większa. Przy płytszym prowadzeniu Drunk’a zauważymy błyskanie jasnymi bokami, piękne odjazdy. Jego praca doskonale imituje chorą, zranioną rybkę. Drunki przepięknie lusterkują podczas opadu, świetnie też poddają się inwencji wędkarza, który w dowolny sposób może nadać wabikowi charakter jego zachowania.
Masa przynęty (25 g, o 4 g więcej niż tonący Slider 7 cm) pozwala posłać ją na spore odległości. Ma to duże znaczenie wówczas, gdy chcemy sięgnąć trudno dostępnych miejsc. Pomimo tego, że sporo waży – opad na dno jest stosunkowo wolny i bardzo atrakcyjny. Drunk opadając wykonuje bardzo ciekawą i charakterystyczną pracę bokami. Warto wspomnieć o jednej istotnej rzeczy. Drunk nadaje się idealnie do zastosowania nawet przy tradycyjnym spinningowaniu. Aby nim efektywnie i bezproblemowo łowić nie potrzebny jest zestaw castingowy. Przynęcie w łatwy sposób nadajemy bardzo ciekawą i atrakcyjna pracę. Był to chyba jeden z zamysłów producenta przy tworzeniu przynęty.
Dorado Drunk


Ogólne wrażenie
Doskonały wabik na szczupaki oraz inne ryby drapieżne naszych wód, przeznaczony do jerkowania. Pracuje tak, jakbyśmy tego wymagali. Jego atutem jest również cena, która jest niemalże połową wartości salmowskiego Slider’a. Efektywność Drunk’a potwierdza wielu wędkarzy w kraju, my również się pod tym podpisujemy.

Dorado Drunk
OCENA KOŃCOWA – punktowanie
– Jakość / wykonanie – 9
– Cena – 9
– Przeznaczenie – 9
– Praca – 9,5
– Ogólne wrażenie – 9,5

Średnio 9,3

Zalety: Wady:
– wykonanie,
– wiele wariantów kolorystycznych,
– cena,
– praca,
– brak,

 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Możesz się wypowiedzieć na temat testowanego produktu na FORUM

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14