Agrafki z krętlikiem COLMIC No. 18

tlo_non

Agrafki z krętlikiem COLMIC No. 18Przyglądamy się ponownie istotnym elementom zestawów wędkarskich – w tym wypadku agrafkom zespolonym z krętlikiem. Podczas wypraw spinningowych poddaliśmy testowi akcesoria firmy Colmic.

Charakterystyka ogólna
Agrafki zespolone z krętlikiem to bardzo częsty wybór wędkarzy spinningistów jeżeli chodzi o akcesoria wędkarskie. Wielu poszukuje sprzętu wytrzymałego, spełniającego z góry określone kryteria. Nie zawsze jednak producenci piszą prawdę o tym, co oferują wędkarzom. My weryfikujemy takie informacje. Colmic znany jest polskim wędkarzom głównie jako producent tyczek, batów oraz innego sprzętu i akcesoriów – głównie dlla wędkarzy łowiących białe ryby. Zainteresował Nas zatem ich produkt, z którego mogą skorzystać spinningiści.
Agrafki z krętlikiem COLMIC No. 18
Agrafki z krętlikiem Colmic No. 18

Agrafki z krętlikiem COLMIC No. 18
Jakość wykonania
Testowane agrafki z krętlikiem firmy COLMIC mają wielkość 18. W opakowaniu mieści się 12 sztuk agrafek. Całość zamknięta jest w opakowaniu, na którym znajdziemy zapis Extra Strong oraz określenie testu wytrzymałości (w przypadku agrafek w wielkości No. 18 test wytrzymałości określony jest na 10 kg/23lbs). Agrafki pokrywane galwanicznie wykonane są z jednego, mocno sprężystego kawałka drutu, przez co ryzyko samoczynnego ich odpięcia jest praktycznie niemożliwe.
Agrafki z krętlikiem COLMIC No. 18

Agrafki z krętlikiem COLMIC No. 18
Z tyłu opakowania zawarte są informacje o wielkościach dostępnych agrafek z krętlikiem oraz parametry wytrzymałościowe poszczególnych rozmiarów

Cena
Opakowanie agrafek z krętlikiem to wydatek rzędu około 6-7 zł za opakowanie. Jak weźmiemy pod uwagę ceny podobnych produktów innych firm, cena przewyższa konkurencję czasami nawet o 3,5 zł. W naszej opinii cena jest wygórowana. Być może producent poprzez wyższą cenę zachęca w ten sposób potencjalnych nabywców do zakupu jego produktu (kierując się zasadą, że co droższe to zapewne lepsze).
Agrafki z krętlikiem COLMIC No. 18
Właściwości
Najważniejsze dla wędkarza przy wyborze krętlików z agrafką są wytrzymałość oraz trwałość. Agrafki z krętlikiem Colmic to trwałe elementy, starannie wykonane, dobrze połączone, gwarantujące jakość i wytrzymałość. Agrafka to jeden kawałek sprężystego drutu, mało podatnego na odkształcanie, krętlik to również element niezawodny. Jedynym mankamentem jakiego się doszukaliśmy to problem z zapięciem oraz odpięciem agrafki. Trzeba się do tego dobrze zabrać i wyrobić w sobie nawyk zapinania agrafki w prawidłowy sposób.
Testy wytrzymałościowe jakie przeprowadzaliśmy pozwalają stwierdzić, że dane wskazane przez producenta (10 kg w przypadku agrafek w wielkości No 18) są wiarygodne. Rwaliśmy, szarpaliśmy, przywiązywaliśmy grube linki a i tak agrafki większość obciążeń którym były poddawane, przechodziły.
Agrafki z krętlikiem COLMIC No. 18

Agrafki z krętlikiem COLMIC No. 18


Ogólne wrażenie
Dobry produkt, trwały, o dobrych parametrach wytrzymałościowych. Jednak wydaje się, że głównym z czynników decydujących o ich zakupie będzie cena. Za opakowanie agrafek z krętlikiem Colmic trzeba bowiem zapłacić niemalże tyle samo co za dwa opakowania podobnego produktu konkurencyjnej firmy, o podobnych parametrach wytrzymałościowych. A wędkarze przecież dobrze kalkulują koszty. Niemniej jednak testowany produkt spełni oczekiwania osób, które go nabędą.
Agrafki z krętlikiem COLMIC No. 18
OCENA KOŃCOWA – punktowanie
– Jakość / wykonanie – 8
– Cena – 5,5
– Przeznaczenie – 7,7
– Właściwości – 9
– Ogólne wrażenie – 8

Średnio 7,6

Zalety Wady
– parametry wytrzymałościowe,
– niska podatność na odkształcenia agrafki,

– cena,
– występujące trudności z odpinaniem oraz zapinaniem agrafki,

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Możesz się wypowiedzieć na temat testowanego produktu na FORUM

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze