Cabela’s Shad Tail

tlo_non

Cabela’s Shad TailPrzystępujemy do testów topowego rippera firmy Cabela’s. Przed nami model Shad Tail – tradycyjna guma o szerokim przeznaczeniu. Zapraszamy do recenzji kolejnego produktu rodem z USA.


Charakterystyka ogólna
Przyglądając się budowie Shad Tail można go zaszufladkować pośród zwyczajnych ripperów. Jeżeli jednak wnikliwiej przeanalizujemy budowę tej imitacji rybki, zauważymy szereg cech, które wyróżnią Shada na tle innych, podobnych wabików. Przyjrzyjmy sie zatem dogłębniej kolejnemu produktowi amerykańskiego producenta, który oferuje gumę w kliku wariantach wielkości oraz opcjach malowania.
Ripper Cabelas Shad Tail
Cabela’s Shad Tail

Jakość i wykonanie
I tym razem Cabela’s zrobił co w jego mocy, aby nabywcy Shad Taila nie czuli się rozczarowani jakością rippera i jego wykonaniem. Shad wyprodukowany jest z mięsistej i elastycznej gumy. Korpus jest bardzo solidny i sprawia wrażenie wytrzymałego. Jest wysoki, szeroki na górze i węższy przy spodzie, co sprawia, że kształt jest bardzo opływowy. Wygląda bardzo ciekawie. Widoczne są wyraziste przetłoczenia oczu oraz skrzeli. Korpus zwieńczony jest ogonem, który jest wzbogacony o szeroką, trójkątną, zaokrągloną na rogach płetwę. Shad Tail dostępny jest w trzech rozmiarach: 2”, 3” oraz 4”.
Producent przywiązał uwagę do detali, które wykonane są stosunkowo wyraźnie. Mowa tu o oczach, skrzelach oraz ogonie i płetwie. Gama kolorów w jakiej dostępny jest Shad Tail jest zróżnicowana. Od jednolitych kolorów takich jak czarny, biała perła, po trójkolorowe, cieniowane malowanie łączące atrakcyjne dla drapieżników barwy. Można nabyć również wersje z agresywnym malowaniem – wybór mamy spory. Kolory nie są naniesione na rippery – mamy styczność z różnie barwionym materiałem z którego wykonane są korpusy ripperów.
Z informacji producenta wynika, że zastosowane barwniki są bardzo dobrej jakości, dzięki czemu nie barwią innych przynęt. Poza atrakcyjnym malowaniem w wielu wersjach tej rybki stosowane są dodatki uatrakcyjniające jej wygląd, jak chociażby płatki pieprzowe czy brokat wtopione w silikonowy materiał.
Ripper Cabelas Shad Tail
Jedna z dostępnych opcji kolorystycznych

Ripper Cabelas Shad Tail
Shad Tail w wersji z wtopionymi w silikon płatkami pieprzowymi

Ripper Cabelas Shad Tail
Prezentacja sprężystości materiału

Ripper Cabelas Shad Tail
Szeroka łopatka ogona

Ripper Cabelas Shad Tail
Kolejna z opcji kolorystycznych

Ripper Cabelas Shad Tail
Niektóre wersje wzbogacono o elementy brokatowe

Ripper Cabelas Shad Tail
Cena
Cena Shad Taila uzależniona jest od wielości przynęty. Waha się w przedziale od 2,40 zł do 3 zł za sztukę. Cena najmniejszego rozmiaru – 2 może wydawać się wysoka. Pozostałe wielkości są zbliżone cenowo do produktów konkurencji, aczkolwiek rippery mogłyby być nieznacznie tańsze. Wówczas stałyby się  jeszcze ciekawszą propozycją.
Ripper Cabelas Shad Tail
Przeznaczenie
Shad Tail ma szerokie zastosowanie ze względu na rozmiary oraz dostępne kolory. Najmniejsze wersje można z powodzeniem stosować podczas połowu okoni. Większe Shady są wręcz stworzone do połowu większych szczupaków, nie pogardzi nimi również sandacz. Perłowe modele znajdą zastosowanie przy połowie boleni z dna.
Ripper Cabelas Shad Tail
W akcji
Praca Shad Taila to niewątpliwie jego największa zaleta. Dzięki budowie korpusu, który jak pisaliśmy wcześniej jest bardzo smukły i opływowy, ripper fantastycznie miga bokami i lusterkuje. Ogonek zakończony szeroką, trójkątną płetwą ciekawie faluje w wodzie oraz dodaje ripperowi dynamiki.  Sprężystość materiału ma znaczny wpływ na ciekawą pracę. Jest ona atrakcyjna zarówno podczas wolnego jak i dynamicznego prowadzenia.
Przy wolnym ściąganiu Shad Tail majestatyczne faluje ogonem, uwidacznia ciekawą pracę korpusu. Szybkie prowadzenie cechuje dynamika oraz szybkość pracy korpusu i ogona. Guma pracuje nawet przy najwolniejszym prowadzeniu.
Największy model najlepiej sprawuje się uzbrojony w główki jigowe do 10g. Przy cięższych główkach lusterkowanie rippera jest mniej efektowne. Generalnie Shad Tail najlepiej sprawuje się zbrojony w niezbyt ciężkie główki. Wówczas jego praca nie traci na atrakcyjności. Jeżeli chodzi o lusterkowanie i zamiatanie ogonem to najmniejsze modele niestety wypadają najgorzej. Najmniejsze gumki pracują słabo.
Ripper Cabelas Shad Tail
Ogólne wrażenie
Bez wątpienia Shad Tail wywarł na nas pozytywne wrażenie. Z pewnością ripper zyska uznanie wśród wielu rodzimych spinningistów. Wykonanie nie budzi najmniejszych zastrzeżeń,  praca przynęty jest atrakcyjna. Shad Tail z pewnością odnajdzie się na polskich łowiskach. Szkoda, ze największy dostepny model ma wielkość tylko 10 cm. Niestety z uwagi na to, że jest to produkt zza oceanu, mogą pojawić się problemy z jego ogólną dostępnością.
Ripper Cabelas Shad Tail
Ocena końcowa / punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,7,8,8,8,8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady
-ciekawa praca,
– wytrzymałość,
– wykonanie,
– dostępne wariacje kolorystyczne,
– zastosowanie,
– nieznacznie zawyżona cena,
– dostępność na rynku,

 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Przynęty do testu dostarczył wędkarski sklep internetowy jazgarek.pl

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14