Savage Gear Sendeel

tlo_non

Savage Gear SendeelKolejna przynęta gumowa pod lupą FT. Tym razem przed nami Sendeel, czyli imitacja tobiasza produkowana przez Savage Gear. Sprawdzimy jak spisze się podczas ciężkiego spinningowania.

 

Charakterystyka ogólna
Sendeel to dziwaczny rodzaj rippera, przypominający swoją budową cygaro. Na końcu korpusu zastosowana jest bardzo duża i mięsista płetwa ogonowa, w dużej mierze odpowiadająca za charakter pracy nowego rippera Savage Gear. Sendeel jest przynętą przeznaczoną do wędkarstwa morskiego, jednak my sprawdziliśmy go w nieco innym ujęciu – z przeznaczeniem do połowu szczupaków i sandaczy.

Savage Gear Sendeel

Jakość i wykonanie
Przyjrzeliśmy się kilku gumkom spod znaku Savage Gear i musieliśmy stwierdzić, że producent położył dużą wagę do jakości wykonania swoich produktów. Tak samo sprawa wygląda w przypadku tobiaszy. Guma jest twarda, mięsista, ale jednocześnie na tyle miękka, aby pracowała bardzo atrakcyjnie. Dodatkiem, który w znaczący sposób podnosi walory estetyczne, jest gruby brokat oraz odpowiednie nakładanie farb barwiących gumę na różne odcienie. W opakowaniu umieszczone są dwie gumy oraz hak odlany na główce, która swoim wyglądem mocno przypomina głowę ryby. Główka jest dobrze pomalowana i wyposażona w oczko 3D. Hak to niezwykle ważny element przynęty. W przypadku testowanej przez nas przynęty jest ostry i wyjątkowo twardy. Większe modele przynęt posiadają w opakowaniu specjalną główkę, która umożliwia łatwe zamocowanie dozbrojki. To bardzo sprytny zabieg.
Savage Gear Sendeel
Sendeel pakowany jest w zestawach: Dwie przynęty oraz główka jigowa

Savage Gear Sendeel
Na opakowaniu skomna informacja, jednakże zawierająca wszelkie niezbędne informacje

Savage Gear Sendeel
Kilka z dostępnych opcji kolorystycznych

Savage Gear Sendeel
Widok przynęty – wersja 12,5cm

Savage Gear Sendeel
Uzbrojony Sendeel

Savage Gear Sendeel
Grube płatki brokatowe wtopione w materiał z którego wykonany jest Sendeel

Savage Gear Sendeel
Mięsisty ogon – odpowiedzialny za pracę przynęty

Savage Gear Sendeel
Główka jigowa dostępna w zestawie – wyposażona w element zapobiegający zsuwaniu się przynęty z haka

Savage Gear Sendeel
Trójwymiarowe oczy

Savage Gear Sendeel
Inna, dostępna wersja kolorystyczna główki. Na dole widoczne oczko służące do podpięcia tzw. dozbrojki

Cena
Opakowanie, w którym znajdziemy dwie gumy oraz główkę, kosztuje od 22 do 30 zł. Cena uzależniona jest od wielkości przynęty. W naszej ocenie jest stosunkowo wysoka nawet dzieląc zawartość opakowania przez trzy dostępne elementy stanowiące całość zakupionego zestawu. Istnieje jednak możliwość zakupu gum i haków oddzielnie co w znaczny sposób obniża cenę przynęt. W zależności od wielkośći (3 lub 4) zapłacimy za opakowanie gumek około 17zł.
Savage Gear Sendeel

Savage Gear Sendeel
Przeznaczenie
Producent wyraźnie wskazuje na przeznaczenie Sendeela. Mówi się o tym, że jest to typowa guma do łowienia w morzu. Stąd też pewnie duża waga główek. My podeszliśmy do sprawy nieco inaczej. Kształt gumy oraz materiał z jakiego została wykonana, możemy zakwalifikować jako idealny do łowienia sandaczy z opadu lub przy zbrojeniu stosunkowo lekkimi główkami do łowienia szczupaków. Tak też przetestowaliśmy i sprawdziliśmy możliwości rippera Sendeel. Zastosowanie testowanej przynęty wymagało od nas wykorzystania mocnego kija, bowiem zarówno w przypadku ciężkiego łowienia jak i lekkiego szarpania nad podwodną roślinnością, Sendeel pracuje dość agresywnie, co przy lekkim kiju będzie dla nas mocno męczące.
Savage Gear Sendeel
Akcja
Wydłużony korpus oraz duży ogon decydują o bardzo ciekawej, wężowatej pracy. Ważne jest też mocne lusterkowanie gumy. Guma jest wręcz idealna do bardzo ciężkiego zbrojenia. Przy zastosowaniu główek 40-60 gram pracuje jak należy. To wielki plus tej przynęty. Ze względu na ciekawe właściwości podczas prowadzenia na lekkiej główce, można się też pokusić o wykorzystanie Sendeela do łowienia szczupaków. Przy jednostajnym nawijaniu plecionki guma leniwie kolebie się w wodzie. Przy podszarpywaniu estetycznie łamie się na boki. Nam bardzo przypadła do gustu praca Sendeela.
Savage Gear Sendeel
Łopatka ogona ustawiona pod kątem prostym

Savage Gear Sendeel
Sendeel zbrojony jest jak tradycyjny ripper

Ogólne wrażenie
Ciekawa przynęta o nietuzinkowej pracy. Dobre wykonanie i atrakcyjna praca. Kilka wariantów wagowych i kolorystycznych. Dostępnych jest też kilka długości gumy Sendeel. Intrygująca propozycja dla wędkarzy, którzy cenią to, aby mieć u siebie w pudełku kilka nowości. Ci, którzy cenią nową pracę oraz kształt będą zadowoleni. Producent umożliwił nam zakup samych gum co przeniosło się na dowolność w wyborze przynęt oraz obiniżyło cenę jednostkową przynęty. Ciekawym pomysłem jest też zaoferowanie dużych główek, które byłyby dostępne oddzielnie.
Savage Gear Sendeel
OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/8,8,8,8,8,8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety

Wady

– atrakcyjna praca,
– jakość wykonania.

– sposób konfekcjonowania,

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments