AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad

tlo_non

AquaGlow Hoochie Koochie Swim ShadW dzisiejszym teście zajmiemy się gumową rybką Cabela’s AquaGlow™ Hoochie Koochie Swim™ Shad. Produkty tej amerykańskiej firmy podbiły wiele wędkarskich serc ze względu na perfekcyjne wykonanie, dużą wytrzymałość, szeroką gamę wzorów i kolorów a przede wszystkim ze względu na ogromną skuteczność i niezawodność.


Charakterystyka ogólna
Tym razem pod lupę wzięliśmy przynętę 10 cm typu soft jerk. Jej wykonanie jest bardzo dobre i dokładne, co w przypadku produktów marki Cabela’s nie dziwi nikogo. Guma ze względu na smukły kształt, długi ogon oraz bardzo ciekawą akcję jaką oferuje wydaje się być doskonałym wabikiem, dzięki któremu wyciągniemy z wody nie jednego szczupaka, sandacza czy okonia. Sprawdźmy zatem jak spisuje się w wodzie.
Ripper AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad
AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad w wielkości  14cm (5,5″) i 11,5cm (4,5″)

Jakość i wykonanie
Gumę AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad cechuje bardzo ciekawy kształt oraz wiotki ogon reagujący na najdrobniejszy ruch szczytówki, dzięki czemu praca jest naturalną, a co za tym idzie atrakcyjną dla drapieżników. Materiał z jakiego została wykonana guma to wysokiej jakości mięsisty i wytrzymały silikon. Przynęta sprawia wrażenie solidnej i wytrzymałej na ugryzienia. Kolory w jakich dostępne są opisywane wabiki są bardzo atrakcyjne dla ryb. Istotną zaletą opisywanej przynęty jest to, że jej kolor nie przechodzi na inne gumy, nie ma mowy o zafarbowaniu. Świadczy to o wysokiej jakości barwnikach zastosowanych w silikonie. Producent przy produkcji gum zastosował kilka innowacji technologicznych. Pierwsza z nich to Aqua Glow – technologia zastosowania fluorescencyjnych barwników, dzięki którym przynęta w ciemnej, mętnej lub  słabo doświetlonej wodzie emituje światło. Dzięki temu przynęta jest dużo lepiej widzialna w wodzie przez ryby (zestawiając to z widocznością z innymi, tradycyjnymi przynętami). Jaskrawy kolor, w połączeniu z  płatkami brokatowymi powoduje intrygujące dla ryb refleksy. Kolejna nowinka to aromatyzowanie przynęt. Cała seria Hoochi Koochi została zaimpregnowana mocnym, czosnkowym aromatem.
Ripper AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad
Hoochie Koochie – kilka dostępnych wiariantów kolorystycznych

Ripper AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad
Technologia Aqua Glow zwiększa widoczność rippera w ciemności

Ripper AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad
Zatopione płaty brokatowe

Cena
Cena Aqua Glow Hoochie Koochie Swim Shad oscyluje w granicach 3-4 zł. Nie jest to najtańsza guma na rynku ale biorąc po uwagę jej możliwości oraz renomę producenta stosunek ceny do jakości przynęty jest bardzo dobry. Na jednostkową wartość rippera składają się zapewne koszty dystrybutora związane ze ściągnięciem gumy zza oceanu.
Ripper AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad
Przeznaczenie
Guma Aqua Glow Hoochie Koochie Swim Shad jest ciekawą przynęta, która może być stosowana jako typowy wabik spinningowy zbrojony na lekkich główkach jiggowych np. 5g  lub jako standardowy wabik do drop shot’a. Doskonale nadaje się do obławiania płytkich zatoczek, lecz sprawdzi się również na głębszych łowiskach. Praca przynęty, kolor i aromat na pewno sprowokują do ataku niejednego drapieżnika. Trwałość przynęty pozwoli na jej niejednokrotne użycie.
Ripper AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad
Praca
Gumę od Cabelasa cechują atrakcyjne dla drapieżników ruchy. Korpus przynęty migocze, podczas opadu idealnie lusterkuje. Zaletą ogona są naturalnie żywe, bardzo energiczne ruchy. Bardzo dobrą pracę uzyskamy dozbrajając gumę lekkimi główkami. W zestawieniu z cięższymi dozbrojeniami również zda egzamin. Guma nadaje się zarówno do klasycznego prowadzenia oraz do powolnego opadu sandaczowego. Za akcję tej przynęty należy się ogromny plus.
Ripper AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad

Ripper AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad
Szeroki ogon reagujący na najmniejsze ruchy…

Ripper AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad
…a to za sprawą wąskiej części pomiędzy korpusem a łopatką ogonka

Ripper AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad
Ogólne wrażenie
Guma wywarła na nas bardzo pozytywne wrażenie. Znakomite kolory w połączeniu z nęcącymi płatkami brokatu, czosnkowym aromatem i doskonałą widocznością w mętnej i ciemnej wodzie dają nam jedną z bardziej atrakcyjnych przynęt dla drapieżników. Cena ok. 4 zł może wydać się wygórowana, lecz należy pamiętać o wytrzymałości gumy oraz o bardzo dobrej jakości jaką oferuje nam producent.
Ripper AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad
Ocena / punktowanie:
{fusionchart id=”12″ AquaGlow Hoochie Koochie Swim Shad}

Zalety: Wady:
-ciekawa praca,
-atrakcyjne malowanie,
-atrakcyjny aromat,
-dostępność na polskim rynku,
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Przynęty do testu dostarczył wędkarski sklep internetowy jazgarek.pl

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments