Okuma Epixor XT – nowoczesny kołowrotek

tlo_non

To bardzo ważny model w historii i ofercie marki Okuma. Okuma Epixor był to pierwszy kołowrotek zwiastujący nową stylistykę kołowrotków tej marki, która na dobre zagościła już w segmencie spinningowym, a także karpiowym tego producenta. Jak to bywa z kołowrotkami marki Okuma najwyższemu poziomowi jakości wykonania wtóruje tu zaawansowana technologia, a tej nie brakuje w modelu Okuma Epixor XT. Wykorzystuje on korpus wykonany w technologii TCA: Torsion Control Armor, czyli geometria jego stopki, która zapobiega skręcaniu jej po obciążeniem i przenoszeniem tych obciążeń na resztę korpusu, co mogłoby skutkować osłabieniem i szybszym zużywaniem się elementów przekładni.

Oczywiście całość korpusu jest odporna na korozję. Rotor kołowrotka posiada kształt CFR przez co w czasie obrotu wytwarza wirowy przepływ powietrza. Powietrze to opływa szpulę i pozwala na szybsze jej osuszanie. Mocny kabłąk wykonany jest z pełnego aluminium. Rotor wykorzystuje technologię RESII, czyli jest ona bardzo precyzyjnie wyważony cyfrowo. Przekładnia o wolnej oscylacji szpuli gwarantuje lepsze układanie linki na niej. Twardy i ścisły nawój jest gwarantem niezakłóconego wysnuwania się linki ze szpuli w czasie wyrzutu, przez co jesteśmy w stanie bezproblemowo rzucać na dalekie dystanse.W przekładni zastosowano precyzyjnie wycinany z mosiądzu wałek zębaty.

Okuma Epixor - odporny i mocny

Okuma Epixor

Płynna praca przekładni to zasługa 7 łożysk kulkowych i 1 rolkowego łożyska oporowego Quick-Set– wszystkie ze stali nierdzewnej. Napęd jest przekazywany przez wytrzymałą, metalową korbę, dla większej wytrzymałości. Obrabiana mechanicznie, anodyzowana w 2-odcieniach szpula z rantem LCS – gwarantuje dalekie dystanse wyrzutów. Pod szpulą Okuma Epixor pracuje wielotarczowy hamulec z japońskimi podkładkami z olejowanego filcu o nacisku od 5 do 12kg – w zależności od rozmiaru. Okuma Epixor XT dostępny jest w rozmiarach: 20, 30, 40, 50 i od tego roku także 55. Dodatkowo można dokupić do każdego rozmiaru aluminiową, płytką szpulę zapasową.

Okuma Epixor tabela rozmiarów
Okuma Epixor tabela rozmiarów

Podziel się nowościami ze świata wędkarskiego!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments