Kalosze Lemigo GRENLANDER 862

tlo_non

Kalosze Lemigo GRENLANDER 862Każdy wędkarz zapewne nie raz stawał przed dylematem, jakie kalosze dla siebie wybrać. W obecnych czasach pod uwagę brane są nie tylko walory użytkowe, ale również estetyczne i praktyczne. My poddaliśmy testowi kalosze polskiej firmy Lemigo.

Charakterystyka ogólna
Kalosze Grenlander 862 to bardzo lekkie i wodoszczelne obuwie wielosezonowe, wyprodukowane głównie dla potrzeb wędkarzy i myśliwych, choć mogą być stosowane przez każdego. Dostępne w wielu rozmiarach, produkowane w jednym, określonym kolorze.

Jakość wykonania
Kalosze wykonane są z nowoczesnego materiału – tworzywa EVA, bardzo lekkiego i zarazem wytrzymałego. Masa kaloszy to tylko 800 gram. O wytrzymałości tworzywa EVA można poczytać na stronie producenta.
Kalosze są wyposażone w wyjmowany ocieplacz, którego roli nie trzeba przedstawiać. Ocieplacz wykonany jest z kilku warstw materiałów termoizolacyjnych. Model Grenlander to solidność wykonania. Nie ma tam żadnych łączeń, spoin. Jest to gotowy, pełny odlew buta.

Materiał EVA


Wyjęcie ocieplacza jest szybkie i bezproblemowe


Kalosz wraz z wyjętym ocieplaczem

Użytkowanie
Testy w różnych porach roku pozwalają postawić oczywistą ocenę. Grenlander to obuwie wyśmienite. Ich lekkość nie męczy absolutnie wędkarza, jak to często ma miejsce w przypadku ciężkich gumowych kaloszy wykładanych filcem. W okresach zimowych ocieplacz rewelacyjnie spełnia swoje zadanie. Co więcej – już samo tworzywo EVA świetnie izoluje od niskich temperatur, a z ocieplaczem komfort jest zadziwiający. To pozwala wędkarzowi dłużej brodzić w zimnej wodzie. Osoby łowiące pod lodem, których stopy ciągle znajdują się na lodowej powierzchni będą z pewnością z zakupu zadowolone. Bieżnik znajdujący się pod spodem dobrze trzyma się nawierzchni, (zastosowanie podeszwy antypoślizgowej). Kalosze szybko się czyści.
Jedynym minusem tych kaloszy jest tylko i wyłącznie zmniejszona wytrzymałość materiału na kontakt z ostrymi krawędziami (np.: wystające ostre patyki, kamienie). Jednakże umiejętne stawianie stóp pozwoli przetrwać kaloszom kilka sezonów.

Podeszwa z głębokim bieżnikiem dobrze trzyma się nawierzchni

Cena
Bezpośrednio od producenta kalosze Grenlander można zakupić za cenę 50 zł. Jest to cena przystępna biorąc pod uwagę ich wielosezonowość.

Materiał EVA jest miękki, a zarazem sprężysty. Widoczne odkształcenia powstałe wskutek użytkowania kaloszy


Logo producenta

Ogólne wrażenie
Idealne lekkie kalosze dla wędkarzy spławikowców, grunciarzy jak i spinningistów. W miesiącach zimowych, poprzez zastosowanie wyjmowanego ocieplacza bardzo dobrze izolują od niskich temperatur. Cena nie jest wygórowana. Zakup Grenlander’ów to niewielki  wydatek i jednocześnie gwarantowane zadowolenie.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie
– Jakość / wykonanie – 9
– Cena – 9
– Przeznaczenie – 9
– Ogólne wrażenie – 9,5

Średnio 9,2

Plusy
– zastosowanie,
– lekkość,
– wykonanie,
– cena,
– łatwość utrzymania czystości,
– wyjmowany ocieplacz,
– właściwości termoizolacyjne,

Minusy
– zmniejszona odporność materiału na ostre krawędzie.

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze