JAXON LUX – kamizelka dla spinningisty

tlo_non

JAXON LUX – kamizelka dla spinningistyWybór odpowiedniej kamizelki wędkarskiej ma istotne znaczenie. Część wędkarzy kieruje się wyglądem produktu, nie zwracając uwagi na funkcjonalność. Po części mają rację, jednakże dobra kamizelka powinna być zarówno praktyczna, wygodna, funkcjonalna i… ciekawa wizualnie. Poddaliśmy testowi produkt JAXONA, przeznaczony dla spinningistów. Sprawdźmy, jak wypadnie.

Charakterystyka i wykonanie
Kamizelka spinningowa – gdyż tak jest określana przez producenta – na pierwszy rzut oka prezentuje się ciekawie. Zastosowanie dwóch barw materiału podnosi wizerunek estetyczny. Całość wykonana jest z wzmacnianego materiału. Zastosowanie dwóch barw miało z pewnością poprawić wygląd wizualny, przez co kamizelka naprawdę lepiej się prezentuje. Co nam jeszcze oferuje omawiany produkt? JAXON LUX posiada idelną długość do spinningu. Po założeniu dobrze leży na wędkarzu, jest dobrze skrojona. Kołnierz wykonany jest z miękkiego materiału (z takiego samego jak reszta kamizelki, z tym, że grubszego). Nie wpija się przez to w szyję, gdy kamizelka jest załadowana pudełkami i sprzętem. Na plecach jest standardowy uchwyt z elastycznego materiału, pod który można podpiąć np. podbierak. Zamki wykonane są solidnie, szwy są mocne, nie rozrywają się pod naporem sprzętu. Kieszenie zapinane są na rzepy. Tu jednak muszę stwierdzić, że żywotność omawianych rzepów jest stosunkowo krótka. Szybko się mechacą, przez co tracą swe właściwości trzymające. Kamizelka posiada 13 kieszeni – od małych, po naprawdę wielkie komory. Z każdej strony z boku (pod pachą) znajdują się dodatkowe komory, w których możemy przetrzymywać butelkę z napojem bądź termos z kawą lub herbatą. Głębokość kieszeni przednich pozwala bez problemu schować niemalże wszystkie rozmiary oferowanych na rynku pudełek wędkarskich. Producent wyposażył kamizelkę w uchwyt, służący do zamocowania dolnika wedki.

Ogólny wygląd kamizelki


Kieszenie zapinane na rzepy.


Zamki przy większych kieszeniach.


Gruby kołnierz.


Elastyczny zaczep z tyłu kamizelki.


Na plecach duża, obszerna kieszeń.


Boczne kieszenie wewnątrz kamizelki (po jednej z każdej strony), zapinane na zamek.


Dolne uchwyty.

Właściwości użytkowe
JAXON LUX był testowany przez okres ponad 6 miesięcy. Przeszedł testy pogodowe, wytrzymałościowe, ogólnie rzecz ujmując – kamizelka była mocno i często eksploatowana. Wynik tych testów można określić jako pozytywny. Na uwagę zasługuje pojemność kamizelki. Można w nią „upchnąć” bardzo dużo pudełek oraz innych akcesoriów. Materiał, z którego jest wykonana nie „rozciąga się” od nadmiaru noszonego ciężaru.


Największe kieszenie są w stanie pomieścić sporej wielkości pudełka na przynęty.


Po dwóch stronach kamizelki znajduje się kieszeń, w którą można schować butelkę z wodą lub termos.

Cena
JAXON LUX to wydatek około 140 zł (oferowane modele w wielkości od L do XXL).

Przeznaczenie
Produkt stworzony z myślą o spinningistach. Ma wszystko to, co powinna zawierać kamizelka dla tej grupy wędkarzy. Stosowana jest również przez osoby uprawiające inne dziedziny wędkarstwa.

Prezentacja kamizelki na wędkarzu.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie
– jakość / wykonanie – 7
– cena – 7
– przeznaczenie – 8
– ogólne wrażenie  – 7

Średnia ocena:  7,7

Zalety:
– wzmocniony materiał,
– liczba kieszeni,
– odpowiednia długość dla spinningisty,
– pojemność.

Wady:
– materiał trzymający wilgoć,
– słabe rzepy,
– zastosowanie wzmocnionego materiału powoduje, że kamizelka w okresie letnim słabo przepuszcza powietrze i wędkarz szybko się poci,
– brak choć jednej kieszeni wyłożonej materiałem wodoodpornym.

Robinson PromocjaLipiec 2019
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze