York CARISMA – Perch 0,18 mm

tlo_non

York CARISMA – Perch 0,18 mmFirma York wypuściła serię żyłek pod nazwą CARISMA. Poszczególne żyłki przeznaczone są do połowu określonego gatunku ryb. My przetestowaliśmy żyłkę, przeznaczoną do połowu okonia.


Charakterystyka ogólna

Producent stworzył rodzinę żyłek CARISMA, zaprojektowanych i dostosowanych parametrami do specyfiki łowienia poszczególnych gatunków ryb (w tym wypadku okoni). Wg producenta, żyłka charakteryzuje się dużą wytrzymałością, a ich produkcja została oparta na najnowszych osiągnięciach techniki włókien polimerowych.

York Carisma Perch 0,18 mm


Jakość
Żyłka oferowana jest w estetycznym opakowaniu. Z przodu opakowania znajduje się czytelna informacja, że przeznaczona jest głównie do połowu okoni (świadczy o tym zarówno napis jak i wizerunek omawianej ryby). W pudełku znajduje się szpula mieszcząca 150 m żyłki. Jej barwę można określić jako szaroniebieską, przez co jest mało widoczna w wodzie. Wytrzymałość 0,18-ki to 5 kg. Producent z wytrzymałością trochę przesadził. Żyłka jest mocna i wytrzymała jak na swoją średnicę i wytrzymałość na zrywanie (5kg) może i jest ale w przypadku, gdy żyłka jest nowa i świeża. Podczas testów wykonanych z użyciem obrotówek nie wystąpiły utrudniające łowienie objawy skręcenia. Można stwierdzić, że żyłka ma tylko niewielką pamięć do kształtów. Umożliwia przez to wykonanie stosunkowo dalekich rzutów.

Cena
Cena za produkt mieści się w przedziale od 9 do 11 zł za opakowanie. Produkt nie odstępuje cenowo od produktów dostępnych na rynku. Cena nie jest wygórowana.

Podsumowanie
Producent produkując żyłki z serii Carisma, dostosowanych parametrami do połowu konkretnego gatunku ryb, wyszedł naprzeciw oczekiwaniom rzeszy początkujących spinningistów, którzy często mają problem z doborem odpowiedniej żyłki do gatunku poławianej ryby. Rozwiązanie jest trafne i z pewnością początkujący wędkarz będzie zadowolony z zakupu.

Ocena końcowa – punktowanie:
Jakość wykonania – 7
Przydatność – 6,5
Cena – 7
Ogólne wrażenie – 6

Średnia ocena: 6,4

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7
-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments