Plecionka Savage Gear Finezze HD4

tlo_non

Po niedawnym teście żyłki, przyszedł czas na plecionkę z serii Finezze, a dokładniej mówiąc – modelu z czterema rdzeniami przeplotu – stąd dokładna nazwa Finezze HD4. Rynek linek jest totalnie nasycony, każdy producent ma w swojej ofercie kilka modeli plecionek. Czym różni się ta plecionka od innych, czy spełnia swoje parametry opisane na opakowaniu dowiecie się Państwo z testu. Zapraszamy do lektury.

Charakterystyka ogólna

Plecionka Finezze HD4 okazała się bardzo ciekawą propozycja wśród całej rzeszy podobnych produktów. Na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od innych. Testowany model produkowany jest w wielu średnicach, o różnych wytrzymałościach oraz w dwóch kolorach – żółtym i czarnym (szary, popielaty). Pakowana jest w opakowanie pozwalające na łatwe i samodzielne nawinięcie plecionki na szpulę kołowrotka. System jest banalnie prosty a zarazem niesamowicie pomocny. Schemat postępowania został naniesiony na pudełko w postaci czytelnych obrazków.

Plecionka Savage Gear Finezze HD4

Jakość i wykonanie

Produkt ten trzyma swoje parametry, co jest ogromnym plusem. Kupując plecionkę o danej średnicy mamy pewność, że taka jest co ostatnimi czasy jest rzadko spotykane.
Finezze HD4 jest linką z czterema rdzeniami przeplotu. Dzięki temu osiągamy cienki splot i profil zbliżony do okręgu. Należy wspomnieć, że Finezze HD4 w kolorze czarnym szybko traci swój oryginalny kolor i staje się dużo bledsza. Już przy samym nawijaniu na szpulę można to zauważyć ale nie uważamy tego za poważny minus. Praktycznie w większości produktów tego typu, taka sytuacja ma miejsce.


Finezze HD4 na kołowrotku Quantum Accurist 25 PT

Przeznaczenie

Plecionkę Finezze HD4 bez dwóch zdań polecamy do łowienia na spinning. Dzięki szerokiemu wachlarzowi grubości (od 0,06mm do 0,35mm) i wytrzymałości (od 3,3kg do 27kg) oraz dwóm kolorom, każdy znajdzie odpowiedni model. – począwszy od lekkiego okoniowego spinningu po ciężkie zestawy rzeczne.

W akcji

Do testów otrzymaliśmy linki o dwóch średnicach 0,19mm oraz 0,13mm. Cieńszą przetestowaliśmy na zbiorniku zaporowym podczas łowienia sandaczy na lekko a grubszą do trochę cięższego wiślanego spinningu. Jedna jak i druga spełniły swoje zadanie.
Plecionka dobrze układa się na kołowrotku, nie skręca się. Niestety cztery rdzenie nie gwarantują gładkiej powierzchni i jest jednak trochę słyszalna na przelotkach – spotkaliśmy się z produktami, które pod tym kątem sprawowały się lepiej.
Finezze nie jest sztywna ale i tak ani razu nam się nie splątała co w naszej opinii jest bardzo ważne. Należy wspomnieć, że linka nie strzępi się i spokojnie wystarczy na dwa sezony. Jedyny objaw zużycia jaki udało nam się zauważyć to wcześniej wspomniana utrata koloru. W zaczepach linka zawsze puszczała na węzłach co tylko przedłuża jej żywotność.


Nawijanie na szpulę kołowrotka


Swieża plecionka….


…i Finezze po kilku wyprawach nad wodę

Cena

Cena linki uzależniona jest od średnicy i wytrzymałości. Ceny wahają się od około 60zł do 80zł za odcinek 120m. Oczywiście jak zawsze cena uzależniona jest od miejsca zakupu. Przed zakupem warto przeszukać internet w celu znalezienia najtańszej opcji.


Ogólne wrażenie

Produkt godny uwagi. Główną zaletą jest trzymanie parametrów czyli wiemy co kupujemy. Nie jest to produkt z najwyższej pułki ale nie można przejść koło niego obojętnie. Warto się mu bliżej przyjrzeć i znaleźć dla niego miejsce w swoim wędkarskim ekwipunku.

Ocena końcowa/punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/7,7,8,8,8,7.6″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady          
– trzymanie parametrów
– przeznaczenie
– ciasny splot
– wytrzymałość na węźle
– stosunkowo szybka utrata koloru

 

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments