Wśród wielu plecionek dostępnych na rodzimym rynku, najczęściej polecanych przez sprzedawcę, znajdziemy również produkty nieco mniej popularne. Tym razem, specjalnie dla poszukujących nowości na rynku, przetestujemy linkę firmy MAX.
Charakterystyka ogólna
Rodzimy producent przedstawił w bieżącym roku nową serię plecionek. Jest to zapewne odpowiedź na zwiększoną popularność tego typu produktów wśród wędkarzy. Najnowsza plecionka Max została opisana przez producenta jako jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie plecionek. Testerzy FT nawinęli linkę na kołowrotki, wykorzystywane do połowu szczupaków i sandaczy.
Plecionka Max Empire Fishing 0,14 mm
Jakość / wykonanie
Producent określa swój produkt jako HI-Tech wśród plecionek wędkarskich. Na oficjalnej stronie przeczytamy też o tym, że linka produkowana jest w 100% z włókien Dyneema. Produkt wygląda atrakcyjnie. Plecionka Max Empire jest pakowana w nieco staromodne, ale zgrabne opakowanie. Na kartonowym pudełku producent zamieścił opisy dotyczące długości, średnicy oraz wytrzymałości. Linka jest śliska i dość miękka. Ewidentnie pozbawiona plastikowych dodatków, co zapewne będzie miało znaczenie dla wielu wędkarzy, którzy psioczyli na plecionki mocno nasączone dodatkami powodującymi sztywność i plątanie podczas początkowej fazy stosowania. Nie możemy powiedzieć, że plecionka Max jest okrągła, bowiem widoczny jest dość spłaszczony przekrój. Splot nie należy też do najbardziej ścisłych.
Opakowanie mieszczące szpulę
Na szpuli znajdziemy informację dot. średnicy linki. Nie ma zapisu o wytrzymałości
Na motku plecionka ułożona jest równo
Barwa plecionki – soczysta zieleń
Przeznaczenie
Plecionka MAX Empire Fishing to produkt o dość uniwersalnym zastosowaniu. Śmiało możemy użytkować testowaną linkę w zestawach gruntowych czy ciężkich spławikowych. My jednak poddaliśmy plecionkę najtrudniejszym testom i nawinęliśmy ją na kołowrotek przeznaczony do łowienia sandaczy w Wiśle. Zastosowana plecionka z ciężkimi główkami jigowymi oraz niezliczoną ilością zaczepów, niewątpliwe da nam obraz jakości produktu. Zaproponowany przez producenta przedział grubości i wytrzymałości podpowiada bardzo szerokie i dość uniwersalne zastosowanie.
Cena
Motek mieszczący 150 metrów kosztuje około 80 złotych. Oceniając stosunek ceny do jakości jesteśmy skłonni wystawić średnią notę. Zwracamy jednak uwagę na fakt ograniczonej dostępności na rynku.
W akcji
Wielogodzinne testy i setki wykonanych rzutów dają nam obraz nowego produktu. Linka jest mocna i bardzo ładnie układa się na kołowrotku. Jest śliska i dobrze schodzi ze szpuli. Nie plącze się podczas wędkowania. To zdecydowane plusy, które wpływają na wysoką ocenę za parametry użytkowe. Warto zaznaczyć, że plecionka Max dość szybko straciła swój ładny, zielonkawy kolor. Nie określamy tego jako rażącą wadę, bowiem wiele produktów wykazuje dokładnie tę samą właściwość. Wadą plecionki jest w naszym odczuciu dość luźny splot, który w kontakcie z ostrymi kamieniami szybko doprowadza do osłabienia linki.
Ogólne wrażenie
Dobry produkt dla wielu użytkowników, którzy nie będą wędkowali na łowiskach z ostrymi zaczepami na dnie. Wędkarze jeziorowi zapewne połowią na nią przez kilka sezonów. Linka charakteryzuje się dobrymi parametrami i jest bardzo mocna na wielu węzłach.
OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/7,5,8,8,6,6.8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}
Zalety | Wady |
– zadowalające parametry, – wytrzymałość, |
– szybka utrata koloru, – luźny splot włókien, – słaba dostępność w sklepach, |
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający, 7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski |