Konger FC Steelon Basic

tlo_non

Konger FC Steelon BasicKolejny raz przyglądamy się produktowi od którego wędkarze wymagają naprawdę wiele. Tym razem żyłka przeznaczona do delikatnego i finezyjnego łowienia. Testujemy dla Was żyłkę cieniutką, czyli taką, którą bez kłopotu będziemy mogli wykorzystać do łowienia kleni, jazi czy okoni.

Charakterystyka ogólna
Wędkarze stosujący cienkie żyłki do metody spinningowej, mają swoje ulubione produkty, które nawijają na szpule od wielu lat. Ci, którzy zaczynają schodzić w dół z grubością żyłek, zmuszeni są szukać, a przez to błądzić między całą masą produktów.
Od żyłki za każdym razem wymagamy wytrzymałości oraz trwałości. To podstawowe cechy decydujące o tym, czy żyłkę kwalifikujemy jako użyteczną. Sprawdźmy zatem jak to wygląda w przypadku Konger FC Steelon Basic.

żyłka Konger FC Steelon Basic
Konger FC Steelon Basic 0,16 mm

Jakość i wykonanie
Opakowanie dość standardowe, kolorowe i solidnie wykonane. Wszystkie parametry skrupulatnie opisane. Sama linka nawinięta na szeroką szpulę, co decyduje o tym, że na wstępie nie będziemy mieli nadmiernie skręconej żyłki.
Podczas nawijania zwróciliśmy uwagę na to, że żyłka jest bardzo wiotka i śliska. Jednocześnie nie jest nazbyt rozciągliwa – to zapewne efekt powłoki fluorocarbonu. Bardzo byliśmy ciekawi jak ten dodatek będzie się przekładał na funkcjonalność produktu. Warto dodać rzecz najważniejszą, Konger FC Steelon Basic jest bardzo mocny, nawet przy średnicy 0,16mm.

żyłka Konger FC Steelon Basic
Steelon Basic

żyłka Konger FC Steelon Basic
Na opakowaniu w widocznym miejscu umieszczono wszelkie niezbędne dla wędkarza informacje

żyłka Konger FC Steelon Basic
Szpula umieszczona jest w estetycznym, plastikowym opakowaniu

żyłka Konger FC Steelon Basic
Na szpuli żyłka konfekcjonowana jest równo

żyłka Konger FC Steelon Basic
Widoczna barwa żyłki

żyłka Konger FC Steelon Basic

Przeznaczenie
Producent nie wskazuje na jakieś konkretne zastosowanie. My postanowiliśmy przetestować żyłkę Kongera przy połowie jazi i kleni. Mocno męczyliśmy też zestaw podczas połowu okoni, za pomocą drobnych przynęt, takich jak: obrotówki, cykady, woblerki oraz gumki montowane na klasycznej główce oraz na bocznym troku.
Dodatek fluorocarbonu decyduje o tym, że linka jest mniej rozciągliwa niż klasyczne żyłki. Ta cecha wpływa korzystnie na możliwość zastosowania produktu podczas finezyjnego łowienia metodą spinningową. Czułość zestawu oraz możliwości weryfikacji struktury dna, to bardzo istotna sprawa np. dla łowców okoni.

żyłka Konger FC Steelon Basic

W akcji
Żyłka Konger FC Stelon Basic sprawdziła się bardzo przyzwoicie. Największą zaletą była wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia testowanej linki. Wartym zaznaczenia jest efekt stosunkowo dużej sztywności żyłki, uzyskany prawdopodobnie przez zastosowanie domieszki fluorocarbonu. Ma to duże znaczenie podczas łowienia na miękkie kije, a szczególnie z dużej odległości. Zacięcie jest pewne, a hol komfortowy. Na tym etapie możemy mówić o samych zaletach testowanego produktu.
Nieco słabiej wygląda kwestia żywotności żyłki. Po kilku tygodniach intensywnego wędkowania, żyłka straciła na swojej pierwotnie doskonałej wytrzymałości. Ostatni, kilkumetrowy odcinek żyłki, należy odciąć, by nadal cieszyć się dobrymi parametrami żyłki.

żyłka Konger FC Steelon Basic

żyłka Konger FC Steelon Basic

żyłka Konger FC Steelon Basic

żyłka Konger FC Steelon Basic

Cena
Szpulka z odcinkiem 150 metrów żyłki kosztuje około 15zł, to przystępna cena. W naszej opinii produkt zdecydowanie warty wydania takiej gotówki.

żyłka Konger FC Steelon Basic

Ogólne wrażenie
Fajna żyłka, której największymi zaletami jest moc oraz stosunkowo duża sztywność. Nieznaczna utrata wytrzymałości rekompensowana jest niewygórowaną ceną oraz możliwością zastosowania cieniutkiej linki w poszukiwaniu jazi, kleni i okoni na dużych dystansach.

żyłka Konger FC Steelon Basic

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/7,8,10,7,7,7.8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady
– sztywna i mocna. – utrata parametrów na ostatnim odcinku.
Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski
na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14