York Blue Diamond Spin 270/7-28g

tlo_non

Kolejna recenzja wędziska firmy York. Tym razem zajęliśmy się testowaniem nowego modelu kija o nazwie Blue Diamond. Z wielką ciekawością zabraliśmy wędkę nad wodę, aby sprawdzić jej parametry użytkowe. Zapraszamy do recenzji.

 

 

Charakterystyka ogólna

Wędki York przez wielu wędkarzy traktowane są nieco po macoszemu. Zazwyczaj w kręgu naszych zainteresowań pozostają te kije, które znamy z opisów na forach internetowych czy reklam. Dlatego choćby z dużym zainteresowaniem zajęliśmy się kolejnym już testowanym przez nas modelem kija York.

1

2

4

Jakość i wykonanie

Wędkę otrzymaliśmy zapakowaną w zgrabnym pokrowcu. Kij wygląda bardzo sympatycznie. Jest odpowiednio uzbrojony i wykończony, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Przelotki, tak jak podaje producent w klasie SiC, zostały położone bardzo równo, a omotki bez nadlewek ładnie komponują się z kolorem blanku. Rękojeść kija została wykończona dobrej jakości korkiem. Nieco tylko zaskoczył nas uchwyt kołowrotka. Odrobinę designerski, by nie powiedzieć kosmiczny. Kołowrotek jednak osadza się stabilnie, a ergonomia uchwytu stoi na wysokim poziomie. Przyznać jednak musimy, że tradycyjne uchwyty jakoś mocniej przemawiają do nas swoją niezawodnością.

5

6

7

Cena

Testowany model kosztuje w sklepach internetowych około 260 zł. W naszej ocenie to atrakcyjna cena. W wielu przypadkach, w zestawieniu z innymi, bardziej reklamowanymi i znacznie droższymi patykami, York Blue Diamond wypada dużo ciekawiej.

88

99

Przeznaczenie

Wędkę testowaliśmy podczas połowów na Wiśle, gdzie staraliśmy się łowić sandacze i bolenie. Stosowaliśmy przeróżne przynęty – od klasycznych gum do woblerów sandaczowych. Na bolenie wybraliśmy ciężkie wahadłówki i klasyczne, boleniowe woblery. Blue Diamond doskonale sprawdzi się jako uniwersalny kij na szczupaki, które będziemy łowili na woblery, gumy czy obrotówki. W naszym odczuciu testowany model to uniwersalny kij, który bardzo dobrze sprawdzi się jako średni spinning na rzekę. Podczas testów doskonale współpracował z gumami i woblerami sandaczowymi. Bardzo komfortowo łowił też bolenie i szczupaki.

10

11

12

Akcja

Ciekawą sprawą jest to, że w ostatnim czasie otrzymaliśmy kolejną wędkę do testów, która nie charakteryzuje się ultra szybką pracą. York Blue Diamond to mocny kij, o ugięciu progresywnym, ze stosunkowo mocnym dolnikiem. Przy obciążeniu ugięcie tworzy półparabolę. Nie jest to jednak kij wolny. Blue Diamond zaliczamy do wędzisk umiarkowanie szybkich.
Jego akcja doskonale sprawdza się przy łowieniu w nurcie na woblery. Pięknie rzuca nawet niewielkimi przynętami, a podczas prowadzenia nieznacznie tylko poddaje się oporowi. Radzi sobie też z wahadłówkami, wirówkami czy gumami. Kij posiada spory zapas mocy.


Ugięcie kija

13

14

15

16

17

18

Ogólne wrażenie

Kolejny raz niezwykle ciekawa propozycja od firmy York. Bardzo elegancki kij z charakterystyczną akcją, którą możemy obserwować w znacznie droższych wędkach. Cieszy nas, że kolejna polska firma proponuje rodzimym wędkarzom bardzo przyzwoite kije za atrakcyjną cenę.

19

20

21

22

23

 OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/7,9,10,8,8,8.4″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety  Wady                             

– charakter ugięcia,
– akcja.
                    

– brak

 

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments