Konger World Champion Tango 300

tlo_non

Konger World Champion Tango 300Nowoczesne wędkarstwo nie może się obejść bez specjalistycznych wędzisk, jakimi są wklejanki. Obecność na rynku szerokiego asortymentu tego typu prowadzi często do tego, że wędkarze mają spory problem ze znalezieniem optymalnego kija,  który spełniałby większość wymagań pożądanych przy połowie tak pospolitych ryb naszych wód, jak okonie, klenie czy jazie. Konger Champion Tango to bezspornie kij przeznaczony do finezyjnego łowienia. Test przeprowadzony i nadesłany przez czytelnika Fishing-Testu.

Charakterystyka ogólna
Wędka przeznaczona do połowu na bardzo małe i lekkie przynęty. Mocny dolnik i czuła, elastyczna szczytówka zapewniają wędkarzowi doskonałe panowanie nad prowadzoną przynętą, a nadto błyskawiczne zacięcie, oraz pewny hol. Spinning dwuczęściowy przeznaczony głównie do połowu okoni, oraz niewielkich kleni i jazi.
Konger World Champion Tango 300
Konger World Champion Tango 300

Jakość wykonania
Wędzisko wykonane jest z materiałów dobrej jakości. Zastosowano grafit IM7, przelotki SIC,  ergonomiczny, a zarazem mocny uchwyt kołowrotka. To wszystko sprawia, że wędzisko prezentuje się bardzo dobrze. Dobre wrażenie wywierają także przelotki osadzone na pojedynczej, wąskiej i długiej stopce. Łączenie elementów jest trwałe. Brak tendencji do powstawania luzów podczas dłuższego użytkowania.
Po bliższych oględzinach kija uwidaczniają się jego wady. Uwagę należy zwrócić na wykonanie korkowej rękojeści, a dokładniej mówiąc – na niedokładnie oszlifowane elementy. W oczy rzuca się także zakończenie rękojeści (a raczej jego brak). To powoduje ścieranie się korka od spodniej strony podczas użytkowania wędziska. Kolejna z wad to słaba odporność blanku na uszkodzenia mechaniczne (podatność na zarysowania podczas użytkowania).


Cena
Spinning można nabyć za kwotę około 300 zł. Jest to cena raczej wygórowana, biorąc pod uwagę walory użytkowe kija. Warto przypomnieć, że wędzisko przeznaczone jest do połowu konkretnych gatunków ryb. Może to dodatkowo zniechęcać do zakupu, gdyż nie ma mowy o jego uniwersalnym zastosowaniu.

Przeznaczenie
World Champion Tango 300 jest wędziskiem przeznaczonym przede wszystkim do łowienia okoni, o czym świadczy ciężar wyrzutowy 1-10 gr. Z powodzeniem można nim łowić także jazie i klenie, jednakże  stosunkowo duża szybkość blanku i szczytowa akcja wędziska mogą być przyczyną występowania tzw. pustych brań. Pomimo, że jest to wędzisko do bardzo delikatnego i finezyjnego łowienia, podczas umiejętnego holu można wygrać walkę z dużym szczupakiem lub boleniem.

Praca
Jak przystało na wędziska typu wklejanka – kij charakteryzuje się wybitnie szczytową akcją. Nie „gubi” ryb, co jest jego dużą zaletą. Doskonale amortyzuje zrywy ryb podczas holu większych sztuk. Jednak jak już było wcześniej wspomniane –  szybka akcja może powodować występowanie tzw. „pustych brań”. Jest to niestety częsty efekt występujący podczas połowu kleni i jazi na rzecznych przelewach.


Ogólne wrażenie
Wędzisko pozostawia dobre wrażenia użytkowe. Zadowoli wędkarza, który lubi zabawę z niewielkimi okoniami. Przeznaczenie World Championa jest jednak mocno ograniczone, zaś cena spowoduje, że niejeden wędkarz poszuka podobnego odpowiednika w ofercie konkurencji.

Tekst: @Janek
Zdjęcia: redakcja FT

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze