Wędka Spinningowa DAM Neo

tlo_non

Jeszcze kilka lat temu wędki spod znaku DAM były synonimem jakości i niezawodności. Kije te były jednymi z pierwszych produktów węglowych, które można było kupić za rozsądne pieniądze. Dziś DAM powrócił na nasz lokalny rynek i rodzimi wędkarze mogą osobiście sprawdzić produkty tej marki.

 

  

Charakterystyka ogólna

DAM Neo to nowa seria wędek, stylizowanych zgodnie z najnowszymi trendami designu akcesoriów wędkarskich. To, co jednak serię Neo wyróżnia na tle innych wędzisk, to dosyć kontrowersyjny, biały kolor blanku. Dodatkową cechą wędki jest jej ciepła akcja z charakterystycznym ugięciem progresywnym. Zapraszamy do recenzji kija DAM Neo 240cm/10-30g.

Wędka Spinningowa DAM Neo

Wędka Spinningowa DAM Neo

Wędka Spinningowa DAM Neo

Jakość i wykonanie

Tak jak mówiliśmy wcześniej uwagę zwraca biały kolor. Dla wielu zapewne sprawa kontrowersyjna, jednak jeden z naszych testerów – bezgranicznie oddany łowieniu pstrągów – stwierdził, że biały kij to coś, czego oczekiwał od producentów, jeśli chodzi o zimowe łowienie kropkowańców. Wykończenie wędki stoi na wysokim poziomie. Producent zadbał o wszelkie szczegóły wykonania. Dobrze położone omotki, przyzwoity uchwyt kołowrotka oraz przelotki w klasie SiC (made by DAM) tworzą w całości korzystny efekt końcowy. Nowoczesny design dodatkowo wzmocniony jest przez dzieloną rękojeść oraz zestawienia minimalistycznego dekorowania wędziska.

Wędka Spinningowa DAM Neo

Wędka Spinningowa DAM Neo

Wędka Spinningowa DAM Neo

Cena

Wędka jest dostępna za około 180 zł. W naszej opinii wartość, jaką należy za nowa wędkę zapłacić, stawia kij DAM Neo bardzo wysoko w grupie niedrogich wędek spinningowych.

Wędka Spinningowa DAM Neo

08

Wędka Spinningowa DAM Neo

Wędka Spinningowa DAM Neo

Przeznaczenie

Testowany model Neo to bez wątpienia wędka o przeznaczeniu uniwersalnym. O tym decyduje charakterystyczna akcja, pozwalająca zastosować wiele przynęt w przeróżnym zakresie gramatur. Jeśli mielibyśmy pokusić się o uściślenie przeznaczenia, to kij określimy jako szczupakowy, bowiem świetnie nadaje się do wahadłówek, wirówek i woblerków oraz lekkich gum. Charakterystyka pracy podpowiada też, że Dam Neo będzie bardzo ciekawym rozwiązaniem dla wędkarzy polujących w rzece za pomocą woblerów, czyli na pstrągi, klenie i bolenie. Jednym słowem w sam raz na rzekę.

Wędka Spinningowa DAM Neo

Wędka Spinningowa DAM Neo

Wędka Spinningowa DAM Neo

Akcja

Testowany model 10-30 gram, przy długości 240 cm, to wędka ciepła o ugięciu parabolicznym. W nomenklaturze wędek amerykańskich, zostałaby zapewne opisana jako MM, czyli moc Medium i ugięcie Moderate.
Tego typu wędziska charakteryzują się mocą rozłożoną w całej długości blanku. Holowanie ryb na wędce moderate to czysta przyjemność, a skuteczność holowania sięga niemal pewności. Dam Neo posiada spory zapas mocy w dolniku, dzięki czemu pozwoli na zastosowanie większych przynęt oraz na prowadzenie woblerów w nurcie rzeki. Dzięki takim właściwościom, kij pod ledwo wymiarowym szczupaczkiem ugina się w części szczytowej, lekko przechodząc do połowy blanku. Podczas testów nad Odrą udało nam się skusić bolenia, który na dużej, powodziowej wodzie, uderzył w wobler. Przy pierwszym odjeździe na żyłce 0,20 mm kij ugiął się w piękną parabolę, jednak już po chwili odebrał rybie moc, pozwalając na komfortowe holowanie.
Kij najlepiej sprawuje się z przynętami od 7 do 25 gram. Co ciekawe, radzi sobie również z tymi, ważącymi poniżej jaki i powyżej zakresu ciężaru przynęty.

Wędka Spinningowa DAM Neo

Wędka Spinningowa DAM Neo

Wędka Spinningowa DAM Neo

Ogólne wrażenie

Bardzo atrakcyjna propozycja dla wędkarzy lubujących się w wędkach o środkowym ugięciu. Korzystny stosunek ceny do jakości. Duży plus dla producenta za tę propozycję.

Wędka Spinningowa DAM Neo

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/7,8,8,10,8,8.2″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety  Wady                             

– Bardzo ciekawa praca,
– Dobre wykonanie.

– brak

 

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze