Scierra A.N.T.

tlo_non

Scierra A.N.T.Wędkarstwo muchowe cechuje spokój, cisza i plusk ryby zbierającej suchą muchę. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu łowienia należy wybrać odpowiednie wędzisko. Jest to jeden z najważniejszych elementów muszkowego zestawu, którego wybór nie może być przypadkowy. Przyjrzymy się wędce Sierra A.N.T. w klasie 5, którą mocno przetestowaliśmy na niewielkiej lipieniowej rzeczce.

Charakterysyka ogólna

Dla wielu wędkarzy firma produkująca sprzęt muchowy marki Sierra nie należy do tych najczęściej wymienianych podczas zakupu pierwszego wędziska muchowego. Przyczyn tego jest zapewne kilka a jedną z nich możemy wymienić chociażby znikomą dostępność na rynku. W polskich sklepach wędkarskich sprzęt muchowy Scierra pojawia się od czasu do czasu, jednak z niewiadomych przyczyn w ubiegłych latach go brakowało. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Skandynawii gdzie produkty marki Scierra są bardzo popularne i często wykorzystywane do połowu ryb metodą muchową. Zwracamy uwagę na duży wybór produktów w kategorii muchowej począwszy od akcesoriów po grubsze tematy jak wędki, kołowrotki i śpiochy. My tym razem zajmiemy się przedstawieniem jednego z podstawowych elementów wyposażenia jakim jest wędka.
Wędki muchowe Sierra A.N.T. produkowane są w czterech klasach od klasy 5 do 8, dzięki temu mamy możliwość wyboru odpowiedniego wędziska.

scierra-ant-5 (16)

scierra-ant-5 (19)

scierra-ant-5 (28)

scierra-ant-5 (20)

scierra-ant-5 (18)

scierra-ant-5 (5)

Jakość i wykonanie

Wędkarstwo muchowe to specyficzna dziedzina gdzie klienci zwracają szczególną uwagę na wykonanie i szczegóły dlatego ta pozycja powinna zostać zauważona. Seria A.N.T. zbudowana została przy zastosowaniu zaawansowanej nanotechnologii. Wyposażona jest w przelotki z anodowanego tytanu 314 odporne na działanie słonej wody. Wędkę kupujemy razem z wygodną kordurową tubą i bawełnianym pokrowcem.

scierra-ant-5 (36)

scierra-ant-5 (34)

scierra-ant-5 (32)

scierra-ant-5 (7)

scierra-ant-5 (21)

scierra-ant-5 (25)

Przeznaczenie

Wędzisko muchowe Sierra A.N.T. w klasie 5 to bardzo uniwersalna wędka. Z powodzeniem możemy ją wykorzystać do wszystkich popularnych metod wędkowania. Począwszy od suchej muchy, przez mokrą aż po nimfy i streamery. Do testowanego modelu wędki wykorzystywaliśmy sznury muchowe The Angler’s Connection w klasie 5 zarówno modele WF i DT, które w idealny sposób dociążały wędkę umożliwiając oddawanie dalekich i precyzyjnych rzutów. Wędka zestawiona była z kołowrotkiem Sierra Orbit lub Sierra TX1, które zważały wędkę wzorowo.
Sierra A.N.T będzie idealnym zestawem dla muszkarza, potrzebującego jednej uniwersalnej wędki, którą będzie chciał wykorzystać do połowu różnymi metodami różnych gatunków ryb.

scierra-ant-5 (30)

scierra-ant-5 (2)

scierra-ant-5 (4)

scierra-ant-5 (3)

scierra-ant-5 (5)

scierra-ant-5 (23)

scierra-ant-5 (29)

W akcji

Na pierwszy rzut oka wędka została zbudowana solidnie jak na konkurencyjne modele w klasie 5. Pierwsze wrażenie mieliśmy takie, że jest to kij leżący bliżej klasy 6 a nawet więcej niż 5. Jednak już po pierwszych testach nad wodą okazało się, że kij doskonale współpracuje ze sznurami w klasie 5 a nawet 4. To co najważniejsze dla określenia przydatności wędziska to łatwość oddawania rzutów, ich precyzja oraz zakładając niewielkie doświadczenie to odległości jakie osiąga się przy wykorzystaniu tego wędziska.
Wędka jest stosunkowo dynamiczna i posiada charakterystyczną środkową akcję. Dzięki czemu podczas holu, nawet w bardzo ciężkich warunkach, zaczepy, drzewa, wędka kleiła rybę – bardzo fajny sposób zachowując kompromis między finezją a mocą blanku.

scierra-ant-5 (24)

scierra-ant-5 (10)

scierra-ant-5 (12)

scierra-ant-5 (15)

scierra-ant-5 (31)

scierra-ant-5 (33)

scierra-ant-5 (34)

Cena

Jak to już wielokrotnie miało miejsce, ceny uzależnione są od miejsc zakupu. Średnia cena, za jaką możemy kupić testowany model to 890 zł. Naszym zdaniem cena mogła by być trochę niższa ale jest do zaakceptowania.

scierra-ant-5 (26)

scierra-ant-5 (6)

scierra-ant-5 (8)

scierra-ant-5 (14)

scierra-ant-5 (9)

Ogólne wrażenie

Bardzo ciekawa propozycja wśród wędzisk muchowy. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, kupując ten model otrzymujemy uniwersalne wędzisko gwarantujące udane połowy wielu gatunków ryb. Niestety patrząc na modele konkurencji za mniejsze pieniądze można znaleźć bardzo podobne kije.

scierra-ant-5 (22)

scierra-ant-5 (11)

scierra-ant-5 (13)

scierra-ant-5 (37)

Ocena końcowa/punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/8,6,9,9,7,7.8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady          
– jakość wykonania
– przeznaczenie
– praca
– odległość rzutów
– cena

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze