Robinson Power Stick Hi-Flex Fjord 213 cm 300g

tlo_non

Robinson Power Stick Hi-Flex Fjord 213 cm 300gW ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o łowieniu sumów w największych polskich rzekach. Do połowu tej walecznej ryby zwykle wykorzystywane są bardzo mocne wędziska, często morskie, które będą potrafiły uporać się w dużym nurcie ze sporymi przynętami. Okazuje się, że do tej metody z powodzeniem można wykorzystać wędki o przeznaczeniu morskim. Tym razem Robinson Power Stick Hi-Flex Fjord 213 cm 300 g, który przez producenta został przygotowany właśnie specjalnie do połowów morskich, my wykorzystaliśmy do ciężkiego trolingu w rzece.

Charakterysyka ogólna

Testowany model Power Stick Hi-Flex Fjord to typowa wędka o ściśle określonym przeznaczeniu. Producent przy konstruowaniu tego modelu bezwzględnie opierał się o wykorzystanie wędki w warunkach morskich, jednak charakterystyczna ciepła akcja i niemal pełne ugięcie podpowiada nam, że możemy wykorzystać ten kij w warunkach słodkiej wody. Podczas testów wędkę uzbroiliśmy w dość popularny kołowrotek sumowy Ryobi Applause i nawinęliśmy grubą plecionkę Robinson Sea Fox.

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-26

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-03

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-12

 

Jakość i wykonanie

W tego typu wędziskach piękno wykonania schodzi na drugi plan. Najważniejsza jest moc i niezawodność, którą otrzymujemy przez zastosowanie solidnych komponentów. Robinson Power Stick tak właśnie został skonstruowany. Zastosowane przelotki z ceramicznymi wkładkami osadzone są piekielnie mocno – widać to nawet po ilości użytego lakieru. Dzięki piankowej rękojeści znika problem z brudzeniem się uchwytu. Chwyt przy holu ryby jest pewny i nie męczy tak dłoni na miękkim materiale. Dodatkowo długi dolnik, zakończony końcówką służącą do mocowania wędki na pasie, przydaje się przy holowaniu dużych ryb.
Wracając do samego wyglądu – wędka oczywiście nie jest wykonana „surowo”. Została ozdobiona przeplotem z kolorowych nici. Trzeba przyznać, że to przyciągające wzrok rozwiązanie, dodało temu mocarnemu kijowi trochę stylu.
Robinson dostarcza wędkę w dwukomorowym pokrowcu, w którym każdy skład ma swoje oddzielne miejsce. Całość po złożeniu i spakowaniu zajmuje 161 cm przestrzeni transportowej.

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-04

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-06

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-07

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-05

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-10

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-20

 

Przeznaczenie

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Robinoson Power Stick Hi-Flex Fjord to wędka do łowienia w morzu. Wart podkreślenia jest fakt, że wielkość pierwszej i drugiej przelotki umożliwia zastosowanie multiplikatora, jak również kołowrotka o stałej szpuli. Dla wędkarzy słodkowodnych testowany kij będzie godnym uwagi rozwiązaniem jeśli chodzi o ciężki troling i bardzo ciężkie łowienie, np. na wielkie gumy czy woblery. Zdecydowanie proponujemy tą wędkę wykorzystać jako wędkę trolingową. Zestawiając nasz testowy model wędki z odpowiednio mocnym kołowrotkiem i grubą plecionką, otrzymujemy nieco siermiężny ale jednocześnie mocny i wytrzymały zestaw, odpowiedni do łowienia odrzańskich bądź wiślańskich sumów.

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-02

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-11

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-18

 

W akcji

To, co zwróciło naszą największą uwagę, to bardzo ciekawa akcja oraz ugięcie wędziska. Mimo dużej mocy, wędka nie jest zbyt sztywna i ładnie wchodzi w niemal pełne ugięcie pod obciążeniem. Łowienie z ręki tak ciężkim zestawem wymaga prawdopodobnie wielkiego zaparcia, jednak tak mocny zestaw jest jedynym sensowym rozwiązaniem do połowu dużych ryb w pewnych warunkach (np. zwaliska drzew).
Zdecydowanie inaczej sytuacja wygląda w przypadku trolingu. Podczepiając do zestawu woblery o typowym charakterze trolingowym i ciężkie gumy nie zauważyliśmy, aby kij w jakimkolwiek stopniu odczuwał opór nawet największych przynęt. Podczas prowadzenia woblerów z dużym sterem w mocnym nurcie Wisły, wędka nieznacznie oddawała moc lekko się uginając.

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-19

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-15

 

Cena

Power Stick’a w tej długości i gramaturze wyrzutu możemy kupić za około 200 zł. Jest to kwota jak najbardziej do zaakceptowania. Warto przyjrzeć się tej pozycji przed zakupem wędki sumowej.

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-08

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-14

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-16

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-23

 

Ogólne wrażenie

Morski kij, który dzięki charakterystycznej ciepłej akcji oraz progresywnemu ugięciu z powodzeniem możemy wykorzystać do ciężkiego i bardzo ciężkiego trolingu w poszukiwaniu sumów. Bardzo atrakcyjna cena oraz dobre wykonanie to ogromne plusy testowanej wędki.

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-09

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-17

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-21

robinson-power-stick-hi-speed-fjord-22

 

Ocena końcowa/punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/6,9,7,8,8,7.6″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady          
– Ogromna moc
– Cena
– Brak

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze