Mikado Apsara UL Perch Spin 210 cm 10 g

tlo_non

Przed nami kolejny test specjalistycznej wędki, przeznaczonej do łowienia konkretnych gatunków ryb. Tym razem przyglądamy się wędzisku przeznaczonemu do połowu okoni. Zapraszamy na recenzję wędki Mikado Apsara UL Perch Spin!

Charakterystyka ogólna

Seria wędzisk Apsara prezentowana jest jako nowość na 2017 r. – to szeroki reprezentant wędek spinningowych, jak i feederów, batów, bolonek oraz odległościówek. Reprezentuje ją również kilka modeli wędzisk, sprofilowanych pod konkretne gatunki ryb. Kije mają zróżnicowaną długość oraz masę wyrzutu. Sama seria UL Perch ma 3 długości. My w tym teście poddajemy oględzinom reprezentanta specjalnie „skrojonego” pod połów okoni, o długości 210 cm. Naszym poligonem doświadczalnym była rzeka Odra w swoim środowym odcinku.

Mikado Apsara UL Perch Spin 210 cm 10 g

Jakość i wykonanie

Pierwsze wrażenia po wzięciu kija w rękę są jak najbardziej pozytywne, bo z tyłu głowy cały czas mamy cenę zakupu. Kij wygląda nieźle. Producent wskazuje, że rękojeść wykończona jest korkiem, choć my skłanialibyśmy się raczej w kierunku maty korkowej. Kolorystycznie wszystko jest nieźle spasowane. Na uwagę zasługuje jakość wklejenia przelotek. Są bardzo równo wklejone, co nie jest takie oczywiste w przypadku kijów produkowanych seryjnie. Wędka to oczywiście wklejanka.

mikado apsara ul perch spin 03

mikado apsara ul perch spin 04

mikado apsara ul perch spin 05

mikado apsara ul perch spin 06

mikado apsara ul perch spin 07

Na wędce znajdziemy wszelkie niezbędne informacje o jej parametrach. Producent nie zapomniał o uchwycie do podczepiania przynęt. Kij składa się z dwóch sekcji, łączonych tradycyjnie. Długość całkowita to 210 cm, zaś długość transportowa wynosi 109 cm. Ciężar wyrzutu testowanego kija ma określoną jedynie górną granicę, która wynosi do 10 g. Masa spinningu: 116 g.

mikado apsara ul perch spin 015

mikado apsara ul perch spin 016

mikado apsara ul perch spin 017

mikado apsara ul perch spin 018

Przeznaczenie

Producent jasno wskazuje, że przedstawiciel serii Apsara UL Perch Spin oferowany jest pod połów konkretnych gatunków ryb, w tym wypadku okoni. Tenże model został stworzony do lekkiego połowu pasiastych drapieżników. Długość kija podpowiada, że będzie raczej przeznaczony do łowienia z łodzi. Do łowienia z brzegu bardziej będą przydatne inne modele z tej serii.

mikado apsara ul perch spin 026

 W akcji

Zgodnie z oczekiwaniami producenta kij sprawdzaliśmy przy lekkim łowieniu okoni. Pierwsza z obserwacji to masa kija. Jest niewielka i nie męczy podczas wielogodzinnego łowienia. Zwrócić trzeba uwagę na to, że kij nie jest długi, stąd też niewielka masa. Faktycznie, dużo przyjemniej łowi się testowaną Apsarą z łodzi, niż brzegu. Wówczas możemy dotrzeć w miejsca, które nas interesują. Kij nie jest długi, ale ładuje się tak dobrze, że możemy posyłać przynęty gdzie chcemy. Jest stosunkowo sztywny, pracuje głównie wklejana część szczytowa. Długość wędki, choć niewielka, to pozwala na posyłanie niewielkich przynęt na całkiem zadowalające odległości . Przyznać trzeba, że kij jest stosunkowo celny. Wklejana część dobrze trzyma ryby. Spory zapas w dolniku pozwala na hol większych ryb, ale tutaj trzeba uważać na delikatną wklejkę. Skutecznie sobie ona radzi z odjazdami ryb, ale jest to najbardziej newralgiczna część spinningu.

mikado apsara ul perch spin 08

mikado apsara ul perch spin 09

mikado apsara ul perch spin 010

mikado apsara ul perch spin 011

mikado apsara ul perch spin 012

mikado apsara ul perch spin 013

mikado apsara ul perch spin 014

Uchwyt kołowrotka przystosowany jest do większości stopek kołowrotków. Wszystkie kołowrotki jakimi dysponujemy, dawały się do niego podpiąć bez problemów. Najlepiej spinning współpracuje z niewielkim kołowrotkiem. Wówczas cały zestaw jest dobrze wywarzony i nie męczy wędkarza.
W naszej ocenie opisany c/w to maximum co można z wędki wycisnąć w kwestii komfortowego łowienia. Uważamy, że przynętami do 8 g łowi się najbardziej komfortowo. Najlepiej pracuje z obrotówkami oraz niewielkimi gumkami (paprochami). Niewielkie woblery o większym sterze zbyt mocno pracują na szczytówce.

mikado apsara ul perch spin 019

mikado apsara ul perch spin 020

mikado apsara ul perch spin 021

mikado apsara ul perch spin 023

mikado apsara ul perch spin 024

mikado apsara ul perch spin 025

Cena

Mikado Apsara UL Perch Spin 210 cm 10 g to wydatek w granicach około 100 zł. Kij, patrząc na walory użytkowe oraz wykonanie, nie jest drogi i tutaj stosunek ceny do jakości jest dobry. Z dostępnością tego modelu również nie ma problemów.

mikado apsara ul perch spin 01

Ogólne wrażenie

Mikado Apsara UL Perch Spin 210 cm 10 g bez wątpienia przeznaczony jest dla początkujących wędkarzy, preferujących lekkie łowienie. Łowcy okonków będą z właściwości kija zadowoleni. A zestawiając produkt z ceną zakupu za jaką go nabywamy, wygląda to całkiem nieźle.

mikado apsara ul perch spin 022

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/7,8.3,7,6.7,6.8,7.2″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady          
– cena zakupu,
– przeznaczenie,
– kilka wariantów długości do wyboru
– brak
na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments