JMC Adventure Full Moon 185 cm, 3-15 g

tlo_non

To już trzecia propozycja firmy JMC Adventure przedstawiona na łamach Fishing Testu. Tym razem pod naszą lupą znalazł się kij dość specyficzny, charakteryzujący się bardzo ciepłą akcją. Ten model wędki na pewno spodoba się wędkarzom lubującym się w łowieniu na ultra lighty – a dlaczego? Tego dowiecie się z lektury testu – zapraszamy.

Charakterystyka ogólna

Wędka na pierwszy rzut oka wygląda bliźniaczo podobnie do swoich mocniejszych oraz delikatniejszych braci. Chodzi nam oczywiście o jej wygląd i charakterystyczny, ciemnografitowy kolor blanku połączony z pomarańczowymi omotkami. Opisywaliśmy już go przy okazji wcześniejszych testów.
Możemy zdradzić, że wędka Full Moon 185 3-15 g przypadła nam do gustu, znaleźliśmy też dla niej idealne zastosowanie, o którym więcej w dalszej części testu.

JMC Adventure Full Moon 185 cm, 3-15 g

Jakość i wykonanie

Wykonanie wędki stoi jak zwykle na najwyższym poziomie. Widać, że firma JMC przykłada dużą wagę do tego aspektu. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, to już nasze trzecie spotkanie jeśli chodzi o wędki spinningowe tej marki, i po raz trzeci pozytywne. Nie mamy żadnych zastrzeżeń co do jakości użytych komponentów oraz staranności wykończenia. Faktem jest, że tego typu podejście najczęściej spotykamy w wędkach z wysokiej półki. Jak się jednak okazuje, można wyprodukować kij za przystępną cenę dbając przy tym o szczegóły.

jmc full moon 185 16

jmc full moon 185 17

jmc full moon 185 18

jmc full moon 185 19

jmc full moon 185 20

jmc full moon 185 21

jmc full moon 185 22

jmc full moon 185 23

jmc full moon 185 24

Przeznaczenie

Ten model wędki stosowaliśmy jesienią podczas łowienia okoni na lekkie zestawy, używaliśmy do tego małych główek w okolicach 5 g, cykad i kogutów. Wędka przy tego typu metodach sprawdza się przyzwoicie. Jednak już na tym etapie postanowiliśmy kij przetestować w zupełnie innych warunkach i innym zastosowaniu. Do wędki zamocowaliśmy niewielki kołowrotek i cienką żyłkę, a przynęty na jakich się skupiliśmy to niewielkie woblery do 5 cm, obrotówki do rozmiaru 1, małe jigi i cykadki. Dopiero w tych warunkach testowany model odkrył przed nami swoje prawdziwe lording właściwości. Full Moon 185 cm posiada bardzo atrakcyjne parametry rzutowe, także bardzo lekkimi, nielotnymi przynętami, w zestawieniu z delikatną żyłką nawet spora ryba nie ma możliwości zerwania linki, a tym samym spięcia się z kotwic. W naszym odczuciu wędka ta to idealne rozwiązanie dla wędkarzy łowiących w niewielkich strumieniach pstrągi, klenie, okonie lub podczas brodzenia w letnich niżówkach.

jmc full moon 185 13

 W akcji

Wędka JMC Full Moon 185 3-15 g charakteryzują się bardzo specyficzną akcją, przypominającą nieco wędki amerykańskie, szczególnie te modele, które charakteryzowały się dużą spolegliwością i w pełni parabolicznym ugięciem. JMC Full Moon to kij zbudowany na blanku o grubej ściance z pełnym ugięciem środkowym. Jest to wędka dla miłośników właśnie tego typu charakterystyki jeśli chodzi dynamikę i charakter pracy. Obecnie na polskim rynku wędkarskim wędziska tego typu stanowią wyjątkową niszę, i w tym ujęciu Full Moon 185 3-15 g jest prawdziwą perełką w swojej grupie. Należy zwrócić uwagę na to, że producent zbyt pochopnie wskazał górny ciężar wyrzutowy. Z naszych testów wynika, że kij najlepiej sprawdza się w gramaturach od 3 do około 10 g.

jmc full moon 185 1

jmc full moon 185 2

jmc full moon 185 3

jmc full moon 185 4

jmc full moon 185 5

jmc full moon 185 6

jmc full moon 185 7

jmc full moon 185 8

jmc full moon 185 9

jmc full moon 185 10

jmc full moon 185 11

jmc full moon 185 12

Cena

Koszt zakupu testowanego modelu to 350 zł. Biorąc za wyznacznik jakość wykonania, jest to cena przystępna, i jeśli ktoś lubi tego typu wędki to zachęcamy do sprawdzenia tego konkretnie modelu.

jmc full moon 185 7

Ogólne wrażenie

Kij ciekawy, który da dużo radości już przy holu małej ryby. Piękne ugięcie gwarantuje brak spadów ryb, a mocny dolnik pomaga przy nieoczekiwanych, ale bardzo pożądanym przyłowie dużej ryby. Pozycja wręcz obowiązkowa dla wędkarzy uganiających się za pstrągami, okoniami, kleniami i jaziami łowionymi na małe i lekkie przynęty.

jmc full moon 185 15

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,8,8,8,8,8.2″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady          
– akcja
– wykonanie
– przeznaczenie
– piękne ugięcie
– lekko przesadzony górny zakres rzutowy

plecionki podtestem

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments