Caperlan Wixom-9 240 MH 10-30g

tlo_non

Sezon szczupakowy trwa w najlepsze, a już wkrótce rozpocznie się sezon sandaczowy. Jeżeli ktoś z was jest jeszcze na etapie doboru odpowiedniego kija, to tym razem podpowiemy wam, czy warto zainteresować się kolejną propozycją od Caperlana.

Charakterystyka ogólna
Omawiany kij to kolejna wersja z popularnej serii Wixom od Caperlana. Tym razem w nasze ręce trafił kij o długości 240 cm, o raczej uniwersalnym ciężarze wyrzutu 10-30 g. Kij mocno testowaliśmy nad Odrą.

Caperlan Wixom-9 240 MH 10-30g

caperlan wixom 9 01

caperlan wixom 9 02

caperlan wixom 9 03

 

Jakość wykonania
Caperlan przyzwyczaił nas do tego, że swoje produkty oferuje w przynajmniej zadowalającej jakości. Po wzięciu kija do ręki mamy kilka spostrzeżeń. Po pierwsze jakość wykonania. Nie ma się naprawdę do czego przyczepić. Matowy lakier blanku z ciekawymi akcentami zdobieniowymi, ażurowy uchwyt kołowrotka, dzielona rękojeść z pianki EVA, delikatne wstawki z kolorowej nici w zalakierowanych omotkach. To wszystko podnosi estetykę wędziska i w tym wypadku jest skomponowane wzorowo.

Wędka jest dwuczęściowa. Niestety w zestawie nie otrzymujemy pokrowca. Szkoda. Połączenie dwóch sekcji jest solidne i trwałe. Do jakości wklejenia przelotek nie mamy zastrzeżeń.

caperlan wixom 9 05.

 caperlan wixom 9 06

caperlan wixom 9 08

caperlan wixom 9 09

caperlan wixom 9 11

caperlan wixom 9 12

Przeznaczenie
Producent określa kij dosyć charakterystycznie, tj. poprzez zapis, że jest przeznaczony do połowu drapieżników w słodkich i słonych wodach. Rozszerzając tą charakterystykę wskażemy, że kij będzie uniwersalnym rozwiązaniem przy połowie szczupaków, sandaczy czy boleni w rzekach. Poprzez swoją długość, sprawdzi się też przy połowie z łodzi. Naszym zdaniem jest to doskonała propozycja dla łowców boleni.

caperlan wixom 9 13

caperlan wixom 9 14

caperlan wixom 9 15

Cena
W sieci sklepów Decathlon Caperlan Wixom-9 240 MH 10-30g możemy nabyć za 279 zł. Cena nie jest mała. W tym przedziale cenowym wędkarz ma już spore pole do popisu. Sprzęt ze średniej półki cenowej cechuje się solidnymi komponentami i w przypadku testowanego kija również to otrzymujemy. Wędka dostępna jest bezproblemowo stacjonarnie, jak i w sklepie online.

 

W akcji
Kij sprawdzaliśmy przy średnim łowieniu na dużej rzece. Pierwsza z obserwacji to masa kija. Budowa blanku to 100% włókno węglowe. Masa kija to potwierdza. Kij jest dobrze wyważony i współgra z kołowrotkami w wielkości 3000 – 4000. Po dłuższym łowieniu nie męczy. Potwierdzamy, że przyjemnie łowi się nim zarówno z brzegu jak i z łodzi. Długość wędki pozwala na posyłanie nawet niewielkich przynęt na zadowalające odległości. Przyznać trzeba również, że kij jest celny, nieźle się ładuje oraz ma spory zapas mocy. Akcja wędziska jest mocno progresywna. Dobrze trzyma ryby. Z większymi sztukami również sobie dobrze radzi i skutecznie amortyzuje odjazdy ryb.

Uchwyt kołowrotka przystosowany jest do większości stopek kołowrotków. Wszystkie kołowrotki jakimi dysponujemy dawały się do niego podpiąć bez problemów. Uważamy, że ciężar wyrzutu jest przeszacowany jeżeli chodzi o górną granicę wyrzutu. 30g to zbyt optymistyczne założenia.

caperlan wixom 9 16

caperlan wixom 9 17

caperlan wixom 9 18

caperlan wixom 9 19

caperlan wixom 20

Ogólne wrażenia
Caperlan Wixom-9 240 MH 10-30g to uniwersalne rozwiązanie na rzekę. W naszej ocenie będzie dobrym wyborem dla początkujących i średnio zaawansowanych wędkarzy, którzy chcą spróbować swoich sił w poszukiwaniu szczupaków, sandaczy i boleni. Ci co łowią głównie z łodzi, również powinni się nim zainteresować.

caperlan wixom 9 09

caperlan wixom 9 07

caperlan wixom 9 11

 

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/8,7,7,7.5,7.5,7.4″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

 

Zalety:
– jakość wykonania,
– dobrze trzyma ryby,
– niewielka masa,
– akcja,

Wady:
– brak pokrowca,
– zawyżony ciężar wyrzutu

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments