Zanęta Optima Profess

tlo_non

Zanęta stanowi niezwykle ważny punkt w praktycznie każdym rodzaju wędkarstwa stacjonarnego. Używana jest zarówno przez spławikowców, feederowców jak i karpiarzy. Wybór i zastosowanie zapachu czy smaku uzależnione są od obranej taktyki i ryby, na jaką łowiący się nastawia. Każda firma produkująca i sprzedająca zanęty musi zatem posiadać bogatą paletę produktów, w której wędkarze odnajdą coś idealnego dla siebie i swojego łowiska. Szeroką gamą zanęt dysponuje firma Profess, której produkty postanowiliśmy przetestować. Na naszą wędkarską arenę trafiła zanęta Optima. Jak wypadła? O tym w naszym artykule.

Charakterystyka ogólna

Optima to seria zanęt firmy Profess, których optymalny skład pozwala na uniwersalne zastosowanie. Szeroka gama produktowa daje możliwości wyboru spośród ośmiu dostępnych smaków: halibut i pieprz, miód i kokos, tutti frutti, wanilia, truskawka, method feeder, wątroba i czosnek, morwa i cynamon. Zanęty dostępne są w opakowaniach 1 kg.

Jakość i wykonanie

Zanęty Optima firmy Profess na pierwszy rzut oka zachęcają do zakupu dzięki dość przejrzystemu opakowaniu, które ujawnia jej prawdziwy wygląd. Dzięki temu doskonale widzimy, jaki produkt zamierzamy nabyć. Po otworzeniu przywita nas jednoznaczny zapach zanęty, który wybraliśmy. Nie jest on zbyt mocny, w takim sensie, aby odstraszał ryby. Można uznać go za optymalny. Sama struktura zanęty w naszej ocenia jest bardzo dobra. Gołym okiem widać, że produkt został zrobiony z dodatkiem naturalnych składników, w tym ziaren. Samo przygotowanie mieszanki nie jest trudne i opiera się na standardowych działaniach w tego typu produktach. Dobrze przygotowana zanęta nadaje się do nęcenia z ręki, procy lub rakiety. Z powodzeniem można ją lokować w koszyczkach klasycznych, zanętowych, jak i method feederowych.

Cena

Koszt zakupu 1 kg zanęty Optima kształtuje się w granicach 5 zł. Dla nas jest to bardzo dobra oferta, biorąc pod uwagę fakt, że dostajemy za nią produkt, który naprawdę działa!

Przeznaczenie

Jak już wspominaliśmy na początku, optymalny skład zanęt Profess i różnorodność dostępnych smaków i zapachów sprawia, że zanęty mają uniwersalne zastosowanie i dedykowane są do wszystkich rodzajów wędkarstwa z użyciem tego typu produktu. Firma produkująca zadbała o to, aby informować kupujących o tym, dla jakich ryb jest dedykowany dany smak, lokując na opakowaniach nazwy gatunków.

W AKCJI

Dzięki temu, że zanętę Optima można szybko i łatwo przygotować, jest ona gotowa do podania niemal natychmiast, co oczywiście działa na korzyść łowiącego. Produkt zaczyna pracować momentalnie po ulokowaniu w wodzie, dzięki czemu jego działanie jest naprawdę skuteczne i szybkie. Podczas testu zanęta sprowadzała ryby przy każdym użyciu, niezależnie od aury i panujących warunków. Oczywiście dopasowanie danego smaku uzależnione jest od nastawienia się na konkretny gatunek ryby, oraz danego łowiska. W naszym przypadku nieocenionym „killerem” okazał się „halibut i pieprz”, który otwierał wodę podczas największej rybnej flauty. Ostatecznie wrażenie, jakie pozostawiły zanęty firmy Profess, są bardzo pozytywne i zachęcające do dalszego użytkowania.

Szybka i skuteczna praca zanęty

Produkt zaczyna pracować momentalnie po ulokowaniu w wodzie, dzięki czemu jego działanie jest naprawdę skuteczne i szybkie. Podczas testu zanęta sprowadzała ryby przy każdym użyciu, niezależnie od aury i panujących warunków.

Podsumowanie

Sumując wszystkie składniowe naszego testu, nie możemy wystawić zanęcie Optima innej opinii, niż bardzo dobra. Produkt sprawdzał się znakomicie, biorąc pod uwagę jego strukturę oraz pracę w wodzie, a także wpływ na ilość brań. W podsumowaniu nie możemy pominąć wątku ceny, którą uważamy za bardzo korzystną w stosunku do działania produktu. Zatem seria Optima firmy Profess w naszej opinii wypada bardzo zachęcająco. Patrząc również na jej konsystencję, którą w większości tworzą naturalne składniki, jesteśmy zgodni, że można uznać ją za zanętę z wyższej półki.

Zalety

 • praca
 • łatwość przygotowania
 • konsystencja
 • skład
 • szeroka gama zapachów i smaków

Wady

BRAK

0
Jakość i wykonanie
0
Przeznaczenie
0
Cena
0
W akcji
0
Wrażenia
0
Ocena ogólna

UDOSTĘPNIJ TEST!

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype

4 Replies to “Zanęta Optima Profess”

 1. Wygląda na to, że opinia wystawiona jest na zlecenie producenta. Nie budzi zaufania – jest wg mnie niewiarygodna. Na forach wędkarskich nie spotkałem żadnej zalety tej zanęty poza tym, że jest tania i do zaaprobowania. Co innego gdyby pod nią podpisał się np. Ciechański czy Niemiec, Lorenc czy Gutkiewicz. Taką opinię na zlecenie może napisać każdy i wiele firm tak robi. Administrator strony niewygodne opinie usuwa. Ja 2 lata temu kupiłem te zanętę i używałem jako bazę zanętową do mixu (30% pelletu 2 – 4 mm) wzbogaconego zblendowaną kukurydzą konserwową i mielonym czarnym słonecznikiem (do 10% całości) w klasycznym feederze. Wypadła nieźle. Gotowa, tania baza zanętowa. Stosowana „solo” daje wyraźnie gorsze wyniki. Łowiłem na początku września 2019 r. na jez. Blizno (gmina Nowinka). Ciasto pelletowe na hak lub kukurydza i brały leszcze i dorodne płocie.

 2. Remigiusz zgadzamy się z tobą z tym, że zaneta nie wszędzie może się sprawdzać na jednej wodzie daje sobie radę, a na drugiej nie, jak każda inna. Poza tym nikt nie każe ci łowić na tylko sama zanęty, dodawanie innych produktów jest jak najbardziej za, nam łowiąc na zanety od Profess-a szło całkiem nieźle. Nie mówimy ze są to zanęty nr 1, ale nie oszukujmy się za cenę ok 5 zł nie można oczekiwać w składzie cudów, a te produkty wypadają całkiem nieźle, my byliśmy zadowoleni i uwierz nam że znamy kilka osób które łowi i chwali sobie te produkty. To jest nasza opinia i oczywiście można się z nią nie zgodzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
 • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
 • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
 • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
 • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
 • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
 • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
 • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
 • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14