Dostęp do przynęt w grupie tzw. jerków jest już dziś ogromny. Po jednej stronie drewniane i wykonywane ręcznie modele, po drugiej przynęty docierające do nas niemal z całego świata. Nowe wzory, malowanie, ciekawe prace wymyślnych przynęt. Wszystko po to, aby skusić te najcwańsze drapieżniki. Tym razem przetestujemy nowy dla wielu wędkarzy, jerk o nazwie Tiny Buster firmy Strike Pro.
Charakterystyka ogólna
Tiny Buster (6,5cm i około 10g) to niewielki jerk o dość pospolitej budowie. Ze względu na niewielką wagę i znikome gabaryty, będzie to przynęta o dość charakterystycznym zastosowaniu. Dla wielu wędkarzy Tiny Buster może stać się pierwszym jerkiem, bowiem z powodzeniem będziemy mogli nim łowić za pomocą klasycznego spinningu.
Jakość i wykonanie
Przynęta ma bardzo charakterystyczny kształt. Boki wyraźnie płaskie, a przekrój przypomina mocno rozciągniętą kroplę. Przynęta jest wykonana z plastiku, a wewnątrz niej ukryte zostały grzechotki, mające podnieść łowność przynęty. Malowanie i wzornictwo stoi na wysokim poziomie. Przynęty dostępne są w wielu odmianach kolorystycznych i dzięki temu wśród bogatej oferty znajdziemy odpowiednie na każde łowisko odmiany kolorystyczne. Tiny Buster to przynęta tonąca.
Cena
Na dzień dzisiejszy jerk jest trudno dostępny, jednak w kilku miejscach możemy je bez kłopotu nabyć. Jego cena waha się od 38 zł do 44 zł. W naszej opinii nie należy on zatem do przynęt najtańszych.
Przeznaczenie
Dzięki dość szybkiemu tonięciu śmiało możemy Tiny Buster wykorzystać nawet do łowienia na większych głębokościach. Fajnie też nada się do prowadzenia w toni w poszukiwaniu okoni czy szczupaków. Najlepsze prowadzeniu uzyskamy na dość delikatnym zestawie. Wędki do 25 35g będą idealne dla małego jerka Strike Pro. Przy szybszym prowadzeniu będziemy mogli dzięki uniesionej szczytówce prowadzić przynętę tuż pod samą powierzchnią, co daje kolejne szerokie możliwości w zastosowaniu.
Akcja
Na początku Tiny Buster nie zrobił na nas szczególnego wrażenia, ale przyczyną takiego stanu rzeczy było zastosowanie go w połączeniu ze zbyt mocnym zestawem. Mocny kij i gruba plecionka gaszą walory jerka. Na delikatnej wędce Tiny Buster odzyskuje wigor i zaczyna pracować jak trzeba. Lekko odskakuje do boków oraz leniwie się kolebie. Ładnie to wszystko wygląda i jest zapewne mocno kuszące dla ryb.
Ogólne wrażenie
Ciekawa przynęta dla wędkarzy, którzy będą rozpoczynali swoją przygodę z jerkowaniem. Nie będzie nam potrzebny zestaw castingowy aby operować Strike Pro Tiny buster. Mały, lotny i dobrze pracujący jerk, jednak nieco zbyt drogi.
Ocena końcowa/punktowanie:
{fusionchart id=”208″ Strike Pro Tiny Buster}
Zalety | Wady |
– przeznaczenie – uniwersalność, – dostępność wersji kolorysyucznych, | – wysoka cena |