3D Suicide Duck Savage Gear na szczupaki

tlo_non

Gdy tylko dotarły do nas pierwsze sygnały na temat 3D Suicide Duck, bardzo czekaliśmy na jej premierę. Byliśmy ciekawi tej przynęty. Na targach zbierała świetne opinie, a i wędkarze wypowiadali się na jej temat w samych superlatywach. Jak tylko nadarzyła się okazja musieliśmy na własnej skórze przekonać się, czy pochlebne opinie były prawdziwe. Zapraszamy do testu „dziwnej” i rzadko spotykanej przynęty, jaką jest imitacja kaczki.

Charakterystyka ogólna

Przynęty powstałe na podstawie skanu 3D to już niemal znak firmowy Savage Gear. Wykonane w tej technice wabiki do złudzenia przypominają naturalny pokarm drapieżników. Do tej pory były to skany różnych ryb, np. leszczy czy szczupaków. Teraz firma poszła o krok dalej, i stworzyła realistyczną kopię kaczki w trzech kolorach i dwóch wielkościach: 10,5 cm oraz 15 cm.
Jest to typowa – jeśli w tym wypadku można tego określenia – przynęta powierzchniowa. Producent tak obmyślił cały koncept, że jak by nie rzucać, to zawsze ląduje brzuchem do dołu. Posiada dwie mocne i ostre kotwice, jedną w dolnej części, drugą na grzbiecie.

3D Suicide Duck
3D Suicide Duck

Jakość i wykonanie

Cóż, wielokrotnie wspominaliśmy, że jakość wykonania w przypadku Savage Gear to najwyższa półka. Czy to guma, czy wobler – wszystko zawsze stoi na wysokim poziomie. Tak samo sprawa ma się tutaj. Nie ma tu przypadku – inżynierowie Savage Gear dokładnie zapoznali się z tematem i stworzyli przynętę do łowienia ryb, a nie tylko do oglądania.

savage gear suicide duck 3

savage gear suicide duck 4

savage gear suicide duck 6

savage gear suicide duck 7

savage gear suicide duck 8

savage gear suicide duck 9

Produkt został wykonany z twardego tworzywa ABS oraz miękkich płetw, które obracając się rozpryskują za sobą wodę. Dwie kotwice załączone do zestawu posiadają uatrakcyjnienie w postaci chwostów, dobranych kolorystycznie względem danego modelu.

savage gear suicide duck 13

savage gear suicide duck 14

savage gear suicide duck 17

savage gear suicide duck 18

savage gear suicide duck 19

savage gear suicide duck 20

savage gear suicide duck 21

Przeznaczenie

Sam pomysł stworzenia takiej przynęty może komuś wydawać się śmieszny. Rzeczywistość jest inna. Sami byliśmy świadkami, jak szczupaki ganiały właśnie za młodymi kaczkami. Już wtedy zapaliła nam się lampka, że tego typu przynęta mogła by przynieść wyczekiwane branie szczupaka. To właśnie o tej rybie w głównej mierze myślał producent, i to dla niego stworzył tak łakomy kąsek.

savage gear suicide duck 15

3D Suicide Duck idealnie sprawdza się w mocno zarośniętych zbiornikach. Wystarczy odczepić dolną kotwicę zostawiając tylko górną, a dzięki odpowiedniemu wyważeniu (zawsze ląduje brzuchem do dołu) uzyskamy broń wręcz doskonałą na tego typu wody.

savage gear suicide duck 10

Cena

Cóż, cena zapewne spotka się z wieloma komentarzami, bo kształtuje się na poziomie 60 zł za sztukę w przypadku modelu 10 cm, i 75 zł za model o długości 15 cm. Faktycznie, jest to spory wydatek jak za jedną przynętę, ale raczej ciężko będzie ją zerwać na zaczepie. Do celów specjalnych może okazać się warta zakupu. W chwili obecnej ciężko jest ją jeszcze zdobyć – sklepy czekają na dostawy.

savage gear suicide duck 2

W akcji

Przynęta posiada dwie opcje pracy. Do ich zmiany służą dwa oczka, jedno umieszczone z przodu, a drugie od spodu kaczki. Pierwsze rozwiązanie sprawia wrażenie, jakby kaczuszka była przyklejona do lustra wody. Zdecydowanie lepsze do leniwego prowadzenia. Gdy zaczepimy ją za dolne oczko, przynęta zaczyna pracować z podniesioną głową, czyli sprawia wrażenie uciekającej w popłochu kaczki.

3D Suicide Duck na szczupaki

savage gear suicide duck 16

savage gear suicide duck 11

savage gear suicide duck 12

Sposób prowadzenia zależy od wędkarza. Z powodzeniem można stosować różne chwyty z klasycznego jerkowania – mowa o przytrzymaniach, spowolnieniach, krótszych lub dłuższych szarpnięciach. Cała ta zabawa ma za zadanie imitowanie spanikowanej kaczki. Przy każdym ruchu, umieszczone z tyłu płetwy obracają się, a w wodzie wyglądają jakby były prawdziwe.

savage gear suicide duck 22

savage gear suicide duck 23

savage gear suicide duck 24

savage gear suicide duck 25

Ogólne wrażenie

Pierwsze spotkanie z tą przynętą spowodowało na naszych twarzach duży uśmiech. Od razu przeszliśmy do testów nad wodą. Szybko zmieniło się nasze podejście, jak tylko ujrzeliśmy pracę kaczki. Jest to przynęta zadaniowa, w określonych warunkach będzie łowiła ryby – nie podlega to dyskusji. Polecamy ją wszystkim łowcom szczupaków w wodach płytkich, zarośniętych, gdzie nie da się zastosować innej przynęty.

savage gear suicide duck 5

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/10,5,10,9,9,8.6″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:
– realistyczna budowa
– realistyczna praca
– system antyzaczepowy
– ląduje zawsze brzuchem do dołu

Wady:
– cena
– dostępność

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze