Savage Gear 3D Rad

tlo_non

Przed wami druga z nowości duńskiego producenta sprzętu wędkarskiego Savage Gear, a zarazem druga totalnie realistyczna imitacja, tym razem szczura. Tak jak w przypadku kaczki 3D Suicide Duck, tak i teraz byliśmy ciekawi jak wypadną testy. Cieszymy się, że w tym miejscu możemy się z wami podzielić ich rezultatami, i z ogromną przyjemnością zapraszamy do lektury.

 

Charakterystyka ogólna

3D Rad to nic innego jak wierna imitacja myszy lub szczura, które bardzo często przemieszczają się, pływając w przybrzeżnych strefach zbiorników wodnych czy rzek. Wtedy to stają się łakomym kąskiem dla drapieżników, a w szczególności dla szczupaków, czekających tylko na smaczny i łatwy do zdobycia posiłek.
Mysz dostępna jest w dwóch wielkościach 20 cm (32 g) i 30 cm (86 g), oraz czterech opcjach kolorystycznych. Wszystko wykonane w naturalnych, stonowanych barwach aby jak najbardziej zbliżyć się do żywego stworzenia.

Savage Gear 3D Rad

Jakość i wykonanie

Realizm wykonania dosłownie wgniótł nas w ziemię – mowa tutaj o wyglądzie i akcji przynęty w wodzie. Ogrom pracy projektantów przełożył się na powstanie wiernej kopii natury, i to nie podlega żadnej dyskusji. Można powiedzieć, że przynęta została dopracowana w najmniejszych szczegółach. Zaczynając od wyglądających niemal jak prawdziwe nóżek, uszu i wąsów, a kończąc na hipnotyzującej pracy. Korpus został podzielony na segmenty, a połączony przez wytrzymały materiał, który nie ma prawa ulec uszkodzeniu nawet przy braniu czy holu dużej ryby.

savage gear 3d rad 19

savage gear 3d rad 2

savage gear 3d rad 3

savage gear 3d rad 4

savage gear 3d rad 5

Zapewne wielu wędkarzy zada pytanie: a co z ogonem, przecież to kawałek gumy i łatwo go uszkodzić czy urwać? Ten element również został przemyślany. Wewnątrz wcześniej wspomnianego ogona znajduje się rdzeń podnoszący jego wytrzymałość. Dodatkowo, przy zakupie myszy otrzymujemy drugi w zestawie, a w sytuacji awaryjnej istnieje możliwość zakupienia zestawu naprawczego.

savage gear 3d rad 14

savage gear 3d rad 7

savage gear 3d rad 8

savage gear 3d rad 11

Przeznaczenie

My znaleźliśmy wręcz idealne miejsce na tego typu przynętę. Były to kanały z praktycznie stojącą wodą o szerokości około 10 m, ale śmiało można ją stosować w różnego typu zatokach. Generalnie przynęta nie pracuje zbyt głęboko, dlatego miejsce, w którym będziemy łowili nie powinno być zbyt głębokie. Mamy tu na myśli wodę nie przekraczającą 3 m.

savage gear 3d rad 6

Cena

Nie jest to mały wydatek, ale też nie ekstremalnie duży. Ceny kształtują się w okolicach 70 zł za mniejszy model, oraz 100 zł za większy. Nie są to kwoty zaporowe, dlatego jeśli ktoś widzi zastosowanie takiej przynęty na swojej wodzie uważamy, że warto wypróbować 3D Rad.

savage gear 3d rad 10

W akcji

3D rad posiada dwa rodzaje pracy, zmieniane za pomocą mocowania. Jedno znajduje się na nosku myszy, drugie przy sterze. W pierwszej konfiguracji przynęta zachowuje się jak bardzo płytko schodzący wobler. 3D Rad pracuje tuż pod powierzchnią wody, niczym prawdziwy szczur. Przy każdym zatrzymaniu od razu wypływa na powierzchnię, gdyż posiada dużą wyporność.

savage gear 3d rad 12

savage gear 3d rad 13

savage gear 3d rad 15

Drugi sposób mocowania pozwala nam na nadanie nieco bardziej “aktywnej” pracy. Przynętą można wtedy jerkować, przez co uzyskujemy efekt delikatnego chlapania, niczym w popperze. Takie mocowanie view sprawia, że wobler pracuje na powierzchni, nie zanurza się. Jest to idealne rozwiązanie na zarośnięte wody.
Trzeba dodać, że większy model ma możliwość zamocowania jednej kotwicy na grzbiecie, przez co efekt czepiania się o zawady został sprowadzony do minimum.

savage gear 3d rad 16

savage gear 3d rad 17

savage gear 3d rad 18

Ogólne wrażenie

Wspaniałe uzupełnienie pudełka na szczupaki. Piękne wykonanie, wspaniała akcja z możliwością uzbrojenia anty-zaczepowo. Z drugiej strony wabik dla odważnych i lubiących nowinki technologiczne. Jedno jest pewne – szczupaki jeszcze nie widziały tego typu wabika.

savage gear 3d rad 9

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/10,5,9,9,9,8.4″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:
– bardzo realistyczne wykonanie
– praca jak żywy szczur
– możliwość zbrojenia anty-zaczepowo

Wady:
– cena
– dostępność

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14