Savage Gear 3D Crucian Crank

tlo_non

Sezon letni dawno już za nami. Nie znaczy to jednak, że nie możemy przyglądać się przynętom przeznaczonym pod drapieżniki których szczyt żerowania przypada na miesiące wiosenno – letnie. Od dłuższego czasu testowaliśmy nowość na 2017 r. od Savage Gear. Fazę testów zakończyliśmy późną jesienią na poszukiwaniu szczupaków. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi spostrzeżeniami odnośnie wabika 3D Crucian Crank.

 Charakterystyka ogólna

Wobler Crucian Crank to kolejny przedstawiciel wabików wzorowanych na wiernym skanie 3D żywej ryby. Tym razem producent oferuje wędkarzom nie lada atrakcję, gdyż do oferty wprowadził wobler który imituje karasia, czyli rybę, która praktycznie występuje na każdym łowisku.

Savage Gear 3D Crucian Crank

sg crucian crank 02

Jakość i wykonanie

Kolejny raz to powtarzamy. Do jakości wykonania woblerów z oferty SG nie można mieć zastrzeżeń. Crucian Crank Jest konkretnym produktem, trwałym  i wytrzymałym. A takie cechy powinien posiadać wobler. Korpus wabika to mocny i trwały plastik, na stałe zespolony ze sterem. Sam ster w najmniejszych modelach charakteryzuje się ciekawym kształtem, odbiegającym od powszechnie stosowanych rozwiązań w woblerach. Korpus faktycznie imituje budową karasia. Odlane są w nim płetwy, pokrywy skrzelowe, łuska.

sg crucian crank 04

sg crucian crank 05

sg crucian crank 06

sg crucian crank 07

Wobler SG 3D Crucian Crank oferowany jest w 3 wariantach wielkości: 3,4cm (3g i 3,4g), 4,6cm (6,3g i 8.3g) oraz wersja największa 6,4cm (23g). Ten ostatni wobler to wabik na większe drapieżniki, takie jak chociażby szczupaki. Dostępne są wersje w dwóch głębokościach pracy: płytkiej (SR) i głębokiej (DR). Woblery zostały wyposażone seryjnie w bardzo dobrej jakości kotwice Savage Gear Y. Co więcej, w mniejszych wersjach mamy możliwość wymiany kotwic na haki z szerokim kolanem (rozmiar 34). Haki są zapakowane wraz z woblerami w plastikowe opakowanie. Bardzo trafne rozwiązanie zaproponowane przez producenta.
Woblery dostępne są w kilku wariantach kolorystycznych. Są kolory imitujące naturalną rybkę, są też modele o mocnej kolorystyce. Każda przynęta posiada w korpusie grzechotkę.

sg crucian crank 08

sg crucian crank 09

Przeznaczenie

Producent jasno wskazuje, że 3D Crucian Crank to doskonały wabik na okonie, klenie, jazie, szczupaki czy pstrągi. My oczywiście podzielamy te spostrzeżenia.

sg crucian crank 010

W akcji

Zacznijmy po kolei. Sezon wiosenno – letni to oczywiście modele w wielkości 3,4 cm, a następnie 6,4 cm. Tutaj łowiliśmy na wabiki w kolorach naturalnych jak i tych malowanych w jaskrawych kolorach. Praca woblera jest ciekawa. Ciekawie drga i kołysze się na boki. Nieźle pracuje w silnym nurcie. Tam wabiliśmy klenie i jazie. Przynęta pracuje trochę inaczej niż typowe wabiki kleniowe (mowa o wersji najmniejszej) z uwagi na dość krótki i wąski ster. Niemniej jednak sprawdzała się. Kotwice doskonale trzymają ryby. Są bardzo mocne i trwałe. Z wymianą na pojedynczy hak było trochę problemów bo małe kółka łącznikowe nie ułatwiają zadania.

sg crucian crank 013

sg crucian crank 012

Wczesna i późna jesień to wersja największa, czyli 6,4 cm. Tutaj mieliśmy najwięcej strat w przynętach bo wabik potrafił zejść do 2 m. Praca mocno wyczuwalna na kiju. Masa woblera spora. Lotność oczywiście również na zadowalającym poziomie. Generalnie nie mieliśmy uwag do pracy. Praca inna niż najmniejszych modeli z tego powodu, że ster jest innej wielkości.

sg crucian crank 011

Cena

Testowane przynęty to wydatek w granicach 30 zł. Jedynie największy model można nabyć za cenę niewiele ponad 30 zł. 3D Crucian Crank jest nowością na 2017 r. jednakże nie ma problemów z jego dostępnością w internetowych sklepach wędkarskich.

sg crucian crank 014

sg crucian crank 015

Ogólne wrażenie

Nam do gustu przypadły wszystkie dostępne wielkości. Zróżnicowana masa, wielkość oraz głębokość pracy pozwolą dostosować wobler do warunków panujących na wodzie. My łowiliśmy głównie nad Odrą i tam wszystko wyglądało dobrze. Przyznać musimy, że Crucian Crank pracuje bardzo atrakcyjnie i mocno. To odpowiada rybom. Wobler w najmniejszej wielkości może trochę się wykładał w silnym nurcie, choć przy umiejętnym prowadzeniu można było nad tym zapanować. Ogólnie rzecz ujmując – jest to przynęta warta polecenia.

sg crucian crank 017

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,7,7.5,7.7,7.8,7.8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:

– wygląd i wykonanie
– dostępność
– bardzo atrakcyjna praca,
– kilka wariantów długości do wyboru,
– ciekawa praca,
– dołączone wymienne haki z szerokim kolanem,
– bardzo dobrej jakości kotwice,

Wady:

– najmniejszy model potrafi się wykładać w silnym nurcie,
– cena zakupu,

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze