Lemigo TRAMP LEKKI 909

tlo_non

Lemigo TRAMP LEKKI 909Dobre buty na mróz to podstawowa sprawa dla wędkarza. W złych warunkach nie jest istotne wędzisko, przynęta, a nawet miejsce w którym łowimy. Priorytet to ciepłe i wygodne obuwie.

Charakterystyka ogólna
Produkowane przez polskiego producenta obuwie, zostało zaprojektowane celowo dla wędkarzy i myśliwych. Wykorzystanie dobrej jakości nieprzemakalnych materiałów, wysoki komfort użytkowania oraz estetyczne wykonanie (w zestawieniu z odpowiednią dla produktu ceną), daje klientowi niezawodne obuwie na najbardziej nawet niekorzystne warunki zimowe.
Kiedy pierwszy raz przyszło mi zakładać na nogi obuwie Lemigo, kątem oka zerkałem na termometr za oknem. Temperatura spadła poniżej -8 stopni. Przyznam, że miałem spore obawy, czy uda mi się w tych lekkich bucikach przespacerować choć kilka godzin z wędką podlodową w ręku.

Jakość wykonania
Tramp zadziwia lekkością. Grubość podeszwy buta jest niewielka i dość miękka. Na wysokości kostki, chwalony przez producenta materiał EVA, przechodzi w impregnowane tworzywo. W tym też miejscu, na przodzie buta, zastosowana jest mocna, gumowa taśma, unieruchamiająca stopę. Wewnątrz buta znajdziemy skarpetę termoizolacyjną. Wszystko jest ze sobą odpowiednio spasowane i dobrane. Lemigo Tramp wykonane są bardzo poprawnie. Nie widać żadnych niedociągnięć i nieprawidłowości. Jedyną wadą, jaką udało mi się dostrzec, to nieco trudny sposób odpowiedniego zasznurowania cholewki buta. Trudno jest uzyskać mocne dopasowanie obuwia do kostki. Dla wielu wędkarzy to ważna informacja.


Cena
Testowane obuwie kupimy za około 105 zł. Porównując tę cenę z markowymi butami zagranicznych firm, należy się wielkie uznanie dla rodzimego producenta. Cena jest doskonała.

Przeznaczenie
Lemigo Tramp to typowe buty dla wędkarza lubiącego zimowe łowy. Idealne będą dla trociarza, łowiącego często w zaspach śniegu, przy ujemnej temperaturze. Dobrze sprawdzą się też przy wędkowaniu z przerębla. Doskonale zdają test podczas przemierzania mocno oblodzonego, twardego gruntu, z ostrymi krawędziami. Sprawdzają się też na topniejącym lodzie i nie przemakają.

Ogólne wrażenie
Lemigo Tramp to dobra propozycja na czas, kiedy woda w przeręblu marźnie w parę minut. Podczas kilku godzin na mrozie będziemy czuli przyjemne ciepło i pełen komfort.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
– jakość / wykonanie – 9,
– cena – 10,
– przeznaczenie – 10,
– ogólne wrażenie – 10.

Średnio: 9,75

Plusy 

Minusy
– wykonanie

– lekkość materiału i wytrzymałość

– cena

– przydatność

 – brak

 

 

 

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze