Kamizelka dla spinningisty – GRAFF 314 B

tlo_non

Kamizelka dla spinningisty – GRAFF 314 BWytrawny spinningista nie jest w stanie obejść się bez dobrej kamizelki wędkarskiej. Stała się ona niezbędnym wyposażeniem wędkarza. W ofercie znanej polskiej firmy GRAFF możemy znaleźć kamizelkę wędkarską, przeznaczoną właśnie dla spinningistów, którzy muszą gdzieś przecież  pomieścić swój bogaty arsenał przynęt.

 

Charakterystyka
Kamizelka którą testowaliśmy to model 314 B – kolor szary, rozmiar „s”. Wizualnie kamizelka prezentuje się bardzo dobrze. Ma dużo pojemnych  kieszeni, wykonana jest z mocnego materiału.


Wykonanie
Całość wykonana jest z dobrego materiału. W kamizelkę wbudowana jest membrana Bratex’owa, – materiał z rodziny paroprzepuszczalnych, oddychających tkanin. Jak zapewnia producent „Osiągane parametry (od 300 do 6000mmH2O i do ok.5000 g/m2 /24h) wodoszczelności i przepuszczalności pary, BRATEX zawdzięcza zastosowaniu specjalnej membrany o mikroporowatej strukturze ok.1,4 mld porów na cm2, z których każdy jest dużo mniejszy niż kropla wody, jednak znacznie większy od cząsteczki pary wodnej. Woda nie może przeniknąć przez membranę, podczas gdy pot w postaci pary wodnej swobodnie przenika przez pory. BRATEX daje nam komfort suchego mikroklimatu skóry. Pot wydzielany podczas wysiłku, wydalony zostaje niemal natychmiast na zewnątrz do otoczenia, dzięki czemu skóra normalnie oddycha i nie mamy wewnątrz ubioru przykrego uczucia wilgoci, dlatego odzież uszyta z BRATEX-u sprawi, że nawet w najcięższych warunkach klimatycznych, będziemy czuli się sucho, przyjemnie i bezpiecznie”.
Kamizelka wyposażona jest w 11 przednich kieszeni, 4 wewnątrz kamizelki oraz 2 na plecach. Są jeszcze 2 tzw. patki. Wszystkie zamki działają sprawnie, rzepy w kieszeniach trzymają mocno i solidnie. Z tyłu jest przywieszka wykonana z mocnej gumy, do której można podczepić np. podbierak. Z przodu znajduje się pasek z rzepu, do którego można przytwierdzić nożyczki lub inne niezbędne akcesoria. Kamizelka została wyposażona w uchwyt, służący do zamocowania dolnika wedki. Element niezmiernie przydatny np: podczas zmiany przynęty gdy stoimy w wodzie.

Mocne rzepy


Silne zamki. Nie rozrywają się w wyniku częstego użytkowania


Obszerne kieszenie wewnątrz kamizelki


kieszenie tzw. “patki”


Materiał wodoszczelny


Pojemne, górne kieszenie z przodu kamizelki. Zmieszczą się do nich standarowe pudełka na przynęty. U góry widoczne rzepy, do których producent dołącza 2 przyczepiane elementy (na których można podwiesić przynęty)


Duże, boczne kieszenie dolne (po 2 z każdej strony kamizelki)


Z tyłu dwie obszerne kieszenie


Elastyczny uchwyt do podczepienia podpieraka


Część wewnętrznej strony kamizelki wyłożona jest siatką


Plastikowe uchwyty przy zamkach. Nie sprawdzają się tak jak powinny – urywają się po krótkim czasie użytkowania

Cena
Cena za daną kamizelkę waha się w granicach od 135 zł do 249 zł.

Przeznaczenie
Producent stworzył kamizelkę typowo dla wędkarzy spinningistów. O jej przeznaczeniu może świadczyć również jej długość – nie jest to kamizelka przeznaczona do brodzenia, z drugiej strony – nie jest to kamizelka długa. Podczas długich wypraw wędkarskich – nie jest uciążliwa, choć załadowanie wszystkich kieszeni ciężkimi pudełkami z przynętami potrafi dać się we znaki i zmęczyć wędkarza.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie
– jakość / wykonanie – 8
– cena – 7
– przeznaczenie – 9
– ogólne wrażenie  – 9

Średnia ocena: 8,5

Zalety:
– materiał z którego kamizelka jest wykonana,
– stosunkowo silne rzepy,
– liczba kieszeni,
– odpowiednia długość dla spinningisty,

Wady:
– materiał silnie brudzący,
– „paski” przy uchwytach do zamków bardzo szybko się urywają,
– stójka z akrylowego ściągacza szybko się mechaci,
– po namoknięciu – kamizelka schnie przez stosunkowo długi czas,

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze