Kamizelka wędkarska ROPIKS

tlo_non

Kamizelka wędkarska ROPIKSKolejny raz przyglądamy się z bliska symbolowi nowoczesnego wędkarstwa – kamizelce. Swoje oczy skierowaliśmy na produkt polskiego producenta. Zapraszamy do najnowszego testu produktu skierowanego dla muszkarzy.

Charakterystyka ogólna
Polska firma Ropiks specjalizuje się w produkcji odzieży dla wędkarzy oraz myśliwych. W ofercie znaleźć można wiele ciekawych pozycji, które nas wędkarzy najbardziej zainteresują. Tym razem zainteresowaliśmy się asortymentem kamizelek wędkarskich. Produkt przekazany do testów jest kamizelką z założenia przeznaczoną dla muszkarzy, aczkolwiek nie ma żadnych przeciwwskazań, aby kamizelka była użytkowana również przez wędkarzy spinningistów. Tak też do tematu podeszliśmy. Zapraszamy do spinningowego testu kamizelki muchowej o symbolu 007.


Kamizelka muchowa Ropiks

Jakość i wykonanie
Kamizelka muchowa Ropiks charakteryzuje się nieznaczną długością.  Faktycznie testowany produkt jest krótki. Dla brodzących w rzekach ma to duże znaczenie. Już na pierwszy rzut oka kamizelka prezentuje się nad wyraz atrakcyjnie. Nie można oprzeć się wrażeniu, że projektant miał na względzie stworzenie produktu wg. najnowszych trendów. Sam design, zestawienie kolorystyczne nie odstają od czołowych produktów  uznanych firm specjalizujących się w produkcji tego typu produktów. Kamizelka wykonana jest niezwykle starannie, z dobrej jakości materiałów. Teraz kilka istotnych faktów: zamki są mocne i trwale osadzone. Kamizelka wykonana jest z tkaniny typu ripstop – 100% poliester. Kieszenie na pudełka wykonane zostały z impregnowanej kordury usztywnionej bizą. Bezszwowy karczek nie obciera karku wędkarza w przypadku obciążenia kieszeni kamizelki. Co więcej – ramiona zostały wyłożone miękkim polarem, co również ma wpływać na walory użytkowe.
Producent nie zapomniał o kilku istotnych kwestiach. Na plecach zamontowany został plastikowy uchwyt do podczepiania podbieraka. Znajdziemy tam również mini  plecak, w którym można schować np. niezbyt pokaźnych rozmiarów płaszcz przeciwdeszczowy. Do miniplecaka dostajemy się za pomocą zamków błyskawicznych umiejscowionych po dwóch stronach. Na dole kamizelki znajdziemy uchwyt do podczepiania wędki.
Kamizelkę można regulować w zakresie rozmiaru (sznurowanie po boku oraz ściągacze na dole kamizelki). Całość została podszyta przewiewną i wytrzymałą siateczką, która skraca czas schnięcia przemoczonej kamizelki.
Przejdźmy do kieszeni. Pod górnymi patkami producent zamieścił dodatkowe rzepy, do których można przymocować filc lub chociażby futerko do podczepiania muszek. Rozwiązanie bardzo przydatne głównie dla muszkarzy. Jedna z dolnych kieszeni zamykana jest na podwójny zamek błyskawiczny. Zewnętrzne kieszenie (mniejsze) wykonane są z mocnej siatki (wyposażone są w pojedynczy zamek). Łączna ilość kieszeni – 8.
W kamizelce znajdziemy jeszcze kilka istotnych rozwiązań. Warto wspomnieć chociażby o kanalikach na szczypce i plastikowym uchwycie do którego można podczepić niezbędne akcesoria. Kamizelka spinana jest za pomocą plastikowego klipsa.
Reasumując – kamizelka prezentuje się atrakcyjnie, wykonana jest trwale, wędkarz wygląda w niej dobrze, ruchy nie są skrępowane. Wyruszmy zatem nad wodę…


Na jednej z kieszeni wyszyte duże, widoczne logo producenta


Prezentacja długości kamizelki – rozmiar L


Na plecach producent zamontował uchwyt do podczepiania podbieraka


Uchwyty zamków wyposażono w paski ułatwiające otwieranie


Górne kieszenie wyposażono w spore rzepy


Wnętrze wewnętrznej kieszeni wyłożone siatką


Klips spinający części kamizelki


Pojemność kieszeni zadowoli nawet tych najbardziej wybrednych


Estetyczne wykończenie górnej, tylnej części kamizelki


Widoczne zamki umożliwiające dostęp do mini plecaka


Sznurowane ściągacze po bokach


Regulacja wielkości kamizelki na dole


Bezszwowy karczek nie uwiera wędkarza


Plastikowy uchwyt do podczepiania drobnych akcesoriów


Plastikowe D-ringi


Górna wewnętrzna część kamizelki wyłożona została podszywką z polaru

Przeznaczenie
Kamizelka z założenia została przeznaczona dla muszkarzy. Świadczy o tym jej nieznaczna długość, która umożliwi brodzenie w wysokiej wodzie bez znacznego zamoczenia produktu. Kamizelka może być jednak z powodzeniem stosowana przez spinningistów. Układ kieszeni, ich pojemność oraz wiele rozwiązań jak najbardziej kwalifikuje do szerszego zastosowania.

W akcji
Kamizelka bez problemu pomieści pudełka spinningowe standardowej wielkości. Główna dolna kieszeń bez problemu pomieści dwa pudełka o wymiarach 17,5cm x 10cm o grubości 3 cm. Wskazać należy przy tym, że w kieszeni od wewnątrz (podszytej siatką) można w tym czasie przechowywać pudełko o wymiarach 18cm x 11cm. Takie obładowanie krępuje jednakże nieznacznie ruchy choć nie utrudnia łowienia na tyle, że wędkarz jest tym mocno zdeprymowany. W górną kieszeń zmieścimy pudełko o wymiarach 10,5cm x 9cm o grubości 3cm. Więcej w kieszeń już nie zmieścimy. Walory użytkowe kamizelki oceniamy wysoko. Miękka stójka powoduje, że mocno obładowane kieszenie nie wcinają kamizelki w szyję wędkarza. Podnosi to znacznie walory użytkowe podczas wielogodzinnego łowienia.
Zamki otwierają się lekko, bez zacięć i zakleszczeń. Są trwale osadzone, nic się nie rozchodzi i nie rozwarstwia. Nici na szwach są mocne. Rzepy na górnych patkach trzymają na tyle mocno, że kieszenie nie otwierają się samoczynnie. Prawie 1/3 kamizelki podszyta jest od wewnątrz miękkim polarem. Mieliśmy obawy, czy takie rozwiązanie nie będzie prowadziło do wystąpienia nadmiernej potliwości podczas cieplejszych dni. Nasze obawy zostały rozwiane.
Kamizelka nie jest wykonana z materiału wodoodpornego. Materiał podczas intensywnych opadów potrafi chłonąć wodę i doprowadzić do kontaktu wilgoci z ciałem wędkarza.
Regulacja wielkości za pomocą bocznego sznurowania po bokach oraz dolnych ściągaczy pozwala w nieznacznym stopniu dostosować wielkość kamizelki. Regulacja  np. w przypadku, gdy łowimy z grubszą odzieżą lub tylko w samej polówce jest jak najbardziej możliwa.
Tak naprawdę jedyną wadą jakiej się doszukaliśmy to fakt, że materiał z którego kamizelka jest wykonana dosyć szybko się brudzi. Szybkie usunięcie zabrudzeń nie jest takie proste.

Cena
Kamizelka muchowa o symbolu 007 to wydatek w granicach 100 zł. W naszej opinii cena jest atrakcyjna, zważywszy na to, że staniemy się posiadaczami produktu, który zarówno wyglądem jak i jakością wykonania prezentuje bardzo wysoki poziom.

Ogólne wrażenie
Doskonały produkt. Stworzony wg najnowszych trendów, wykonany z dobrych i trwałych materiałów a przy tym niedrogi, dający gwarancję komfortu użytkowania oraz estetycznego wyglądu użytkownika. Wędkarze coraz częściej zwracają uwagę nie tylko na walory użytkowe lecz również na estetykę. To jedna z cech nowoczesnego wędkarstwa. W to wszystko idealnie wkomponowuje się produkt firmy Ropiks. Polecamy kamizelkę nie tylko amatorom wędkarstwa muchowego.

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:
{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/9,8,8,9,9,8.6″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady
– wykonanie,
– nowoczesny wygląd,
– walory użytkowe,
– trwałość,
– materiał brudzący.

 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Wobler Harvester
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze

Recent Comments
  • Mario w Plecionka JMC 8XCJ: “Jak odczytywać te nowe oznaczenia grubości plecionka JMC Adventure np: pe 0,6 to jaka grubość czy np: Japońska plecionka JMC…lip 3, 07:47
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Posiadam dwie sztuki te młynki to jakaś katastrofa łowiąc nad wodą muszę zwracać uwagę tylko na kołowrotki a nie cieszyć…lis 9, 05:53
  • Michał w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Katastrofa bardzo żyłka wchodzi pod szpule co powoduje uszkodzenie żyłki kupno tych kołowrotków to moja największa porażka odradzam kupna tych…paź 15, 20:01
  • Fishing Test w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Jest to kolor HASUcze 24, 16:56
  • Atraha w Wobler szczupakowy – Adusta Jerk Spiker: “Co to jest za kolor na pierwszej fotografi w nagłówku?cze 16, 09:10
  • marek w Kołowrotek Harami FD 2510 Robinson: “Mam Harami FD 2510 Robinson kupiony specjalnie na okonie. Pierwszy wypad i dupa !!! Pod gumy ok ale już obrotówka…maj 20, 00:58
  • Łukasz FT w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Kij na foto to Mikado M-ka 360mar 21, 13:06
  • Sim w Kołowrotek Mikado Lentus AD: “Witam , z jakim kijem był testowany ten kołowrotek tzn. co to za wędka na fotkach. Pozdrawiammar 18, 05:14