Multiplikator Hyoko LH Caperlan

tlo_non

Maj to przełomowy miesiąc w kalendarzu wielu spinningistów. Właśnie teraz cała masa wędkarzy rusza na szczupaka. Dostępność przeróżnych, często dużych i ciężkich przynęt, wymusza zastosowanie specjalnego zestawu, który pozwoli operować masywnymi przynętami. Tym razem w teście uniwersalny multiplikator pod szczupaka.

 Charakterystyka ogólna

Dostępność w ofercie wielu producentów i dystrybutorów niedrogich multiplikatorów to doskonała okazja do tego, aby spróbować swoich sił w nowej metodzie castingu. W wielu sytuacjach multiplikator połączony z wędką z pazurem, będzie zdecydowanie bardziej komfortowym narzędziem do połowu drapieżników. Dziś na podstawowy zestaw castingowy nie musimy już wydawać bajońskich sum. Wystarczy około 500 zł aby zacząć łowić na zestaw z multiplikatorem.

Multiplikator Hyoko LH Caperlan

Jakość i wykonanie

Każdego roku w ofertach pojawiają się kołowrotki ładniejsze, bardziej zgrabne i do tego tańsze. Producenci starają się „upchać” w swoje produkty zaawansowane technologicznie materiały, zwiększające użyteczność oferowanych produktów. Podobnie jest z naszym testowanym Hyoko LH od Caperlana. Kołowrotek wizualnie przypomina młynki wielokrotnie droższe. Szkielet multiplikatora został wykonany z aluminium, włókna szklanego oraz polamidu, co stanowi o mocy, trwałości i niewielkiej wadze kołowrotka. Hyoko został wyposażony w 7 łożysk oraz hamulec magnetyczny.

01 Caperlan Hyoko

02 Caperlan Hyoko

04 Caperlan Hyoko

05 Caperlan Hyoko

08 Caperlan Hyoko

09 Caperlan Hyoko

Przeznaczenie

Multiplikator to nie jest z zasady kołowrotkiem do ciężkiego łowienia. Hyoko LH to klasyczny przedstawiciel uniwersalnego młynka do średnich zastosowań. Najlepiej będzie operował z przynętami w przedziale od 15 do około 45 gram. Szpula kołowrotka waży nieco ponad 17 gram, co dodatkowo wskazuje na przeznaczanie młynka.

03 Caperlan Hyoko

Cena

Caperlan przyzwyczaił nas do bardzo atrakcyjnych cen. W przypadku testowanego multiplikatora sytuacja wygląd jednak nieco inaczej. Obecnie na rynku znajdziemy produkty w konkurencyjnej cenie w stosunku do testowanego przez nas produktu. Caperlan Hyoko LH dostępny jest w sieci sprzedaży Decathlon za cenę 329 zł

06 Caperlan Hyoko

W akcji

Caperlan Hyoko został poddany testom z wykorzystaniem obrotówek, gum, oraz lekkich i średnich jerków. Masa przynęt nie przekraczała 55 g, a najlżejsze jakimi udawało nam się komfortowo rzucać, to około 10 gram. W naszej opinii Hyoko jest multiplikatorem do uniwersalnych zastosowań. Śmiało połowimy nim szczupaka czy sandacza, będzie też sprawdzał się bardzo przyzwoicie przy jerkowaniu, jednak z pominięciem przynęt cięższych niż 50 gram.

10 Caperlan Hyoko

11 Caperlan Hyoko

12 Caperlan Hyoko

13 Caperlan Hyoko

Podsumowując możliwości kołowrotka jesteśmy skłonni wystawić dobre noty. Kołowrotek nawija linkę poprawnie, pozwala na oddawanie długich rzutów odpowiednio dobraną przynęta. Hamulec działa sprawnie.

14 Caperlan Hyoko

16 Caperlan Hyoko

17 Caperlan Hyoko

18 Caperlan Hyoko

19 Caperlan Hyoko

Ogólne wrażenie

Kolejna ciekawa propozycja marki Caperlan. Dobrej jakości produkt w przyzwoitej cenie. Tym razem producent nie powalił konkurencji w kategorii kosztu zakupu, jednak śmiało możemy stwierdzić, że młynek wart jest swojej ceny.

15 Caperlan Hyoko

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/7,6,7,7,6,6.6″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety:
– zastosowanie

Wady:
– cena

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze