Quantum CABO CSP30 PTs

tlo_non

Quantum CABO CSP30 PTsMorski, ciężki młynek, to ciekawe rozwiązanie dla wędkarzy oczekujących od wyposażenia wędkarskiego najlepszych cech wytrzymałościowych. Przed Wami Quantum Cabo w boju z trociowymi rzekami oraz sandaczami łowionymi na ciężko.

Charakterystyka ogólna
Quantum to marka doskonale znana w USA i Kanadzie. Kołowrotki tej firmy słyną z wysokiej jakości wykonania oraz trwałości. CABO to młynek przeznaczony na słona wodę; jest masywny i ciężki, co predestynuje go do ściśle określonego przeznaczania.

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs
Quantum Cabo CSP30 PTs

Jakość i wykonanie
Przyznać musimy, że testowany CABO, na pierwszy rzut oka nie zrobił na nas powalającego wrażenia i zanim poznaliśmy jego właściwości, nieco zastanawialiśmy się skąd bierze się cena kołowrotka. Quantum Cabo to solidnie wykonany kołowrotek o zwartej konstrukcji, gdzie wykorzystano nowoczesne technologie.

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs

Kiedy dokładnie przyglądaliśmy się elementom budowy kołowrotka, co kilka chwil trafialiśmy na cechy świadczące o dużej wytrzymałości i dbałości o najdrobniejsze szczegóły. Korpus wykonany został z lotniczego aluminium. Korbka odlana z jednego kawałka stali nierdzewnej, elementy napędowe zaś pokryte chromem. Wszystko to odporne na słoną wodę. Ciekawym rozwiązaniem jest system TiMag, czyli magnezowy mechanizm otwierający tytanowy kabłąk. Dzięki temu otwiera się on przyjemnym klikiem, zamykanie zaś jest ciepłe i ciche. Rolka prowadząca żyłkę wykonana jest ze specjalnych spieków metali, dodatkowo wyposażona w system zapobiegający skręcaniu linki. Sporym zaskoczeniem było zastosowanie węglowego hamulca kołowrotka, gdzie główne pokrętło niemal całkowicie odsłania tarcze hamulca. Decyduje to o odpowiednim odprowadzaniu ciepła podczas dynamicznej walki z ogromnymi morskimi rybami. Uwagę zwróciliśmy na masę kołowrotka -jest ciężki.
Słowa uznania dla producenta za dbałość o szczegóły i położenie nacisku na wytrzymałość kołowrotka CABO.

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs
Pod pokrętłem hamulca znajduje się uszczelka zapobiegająca przedostawaniu się wody do wewnętrznych mechanizmów

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs
Korpus wykonany z metalu

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs
Bardzo estetycznie wykonane pokrętło hamulca

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs
Szpula wykonana ze stopu metalu

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs
Charakterystyczna rączka…

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs
… o nietuzinkowym kształcie i wyglądzie

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs

Cena
Na rynku nie spotkamy wiele kołowrotków o podobnych parametrach jak testowany CABO. Biorąc pod uwagę parametry użytkowe, cena około 850 zł wydaje się być wyjątkowo atrakcyjna. Jedyny mały minus to brak zapasowej szpuli w zestawie. Oczywiście możemy ją dokupić za około 100 zł.

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs

Przeznaczenie
Producent jasno wskazał na przeznaczanie kołowrotka. Mówi się wprost o ciężkich warunkach podczas morskiego wędkowania. W naszych warunkach świetnie sprawdzi się podczas łowienia belon, troci i łososi w morzu. Modelem 30 lub bez problemu 40 połowimy dorsze na niewielkich głębokościach.
My Quantum Qabo testowaliśmy  na trociach i sandaczach, czyli w warunkach, gdzie nurt i ciężkie przynęty na wielu kołowrotkach robi wrażenie. Ciężkie obrotówki, wahadła, a ostatnio sandaczowe główki o wadze 30-40 gram, to nic wielkiego dla testowanego CABO. Jesteśmy przekonani, że wykorzystanie jednego egzemplarza w połączeniu z dwoma czy trzema dodatkowymi szpulami, pozwoli nam obsłużyć niemal cały sezon.

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs
Quantum Cabo

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs
Quantum Cabo gotowy do ciężkiego łowienia

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs

Praca
Kołowrotek przetestowaliśmy wyjątkowo mocno. Poddawaliśmy go próbom wody, piachu, błota. Kołowrotek po niemal 6 miesiącach pracy działa bez jakichkolwiek oznak zużycia. Tak jak na początku przekładnie pracują niemal bezszelestnie, hamulec oddaje linkę równo bez jakichkolwiek szarpnięć, kabłąk zbija się cicho i lekko. Mówiąc najprościej, nie znaleźliśmy niczego, co mogłoby wpłynąć na negatywną ocenę pracy.

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs

Ogólne wrażenie
Tak jak na początku kołowrotek nie robił na nas wrażenia, to wraz z kolejnymi dniami testowania, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że CABO to kołowrotek niemal bez wad. Mocny, trwały i dający wyjątkowy komfort podczas wędkowania. Quantum CABO to kołowrotek dla wędkarzy ceniących niezawodność i pełną funkcjonalność. Z satysfakcją przyznajemy mu najwyższą jak do tej pory notę na Fishing Test w kategorii kołowrotków.

Kołowrotek Quantum CABO CSP30 PTs

OCENA KOŃCOWA – punktowanie:

{flashchart title=”Ocena końcowa/punktowanie” data=”Jakość i wykonanie,cena,przeznaczenie,w akcji,wrażenia,średnia ocena/10,9,10,10,10,9.8″ multibar_color=”1″}costs{/flashchart}

Zalety Wady
– trwałość,
– praca,
– cena.
– brak zapasowej szpuli w zestawie

 

Punktacja: 1-beznadziejny, 2-fatalny, 3-nędzny, 4-słaby, 5-przeciętny, 6-zadowalający,
7-solidny, 8-znakomity, 9-fantastyczny, 10-mistrzowski

Zobacz także...

na szczupaka
Plecionki JMC
przynęty na szczupaka

Ostatnie komentarze